Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak párkapcsolati problémáinak társadalmi okokkal magyarázása miért számít tabunak?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon meg máshol is azt vettem észre, hogy ha egy nőnek vagy valamilyen kisebbségnek akármilyen problémája van, ami hátráltatja az életben, a vitában egyéni problémákon kívül rögtön felmerülnek a társadalmi problémák is, amire aztán jönnek a lehetséges megoldások is. Ugyanez érvényes akkor is, ha egy férfi munkaerőpiaci helyzetéről van szó.


Ugyanakkor ha egy férfi párkapcsolati problémájáról van szó, az csak az adott egyén, vagy esetleg a másik fél(az résztvevő nő) személyiségbeli hibája lehet és csak ilyen irányú megoldás képzelhető el, bármi mást megemlíteni tabunak számít.


Miért van ez? Miért küldik a férfit egyből pszichológushoz, ha a párkapcsolati probléma okát a társadalomban látja? Miért tabu a társadalmi változás megemlítése ilyenkor?


Sokan mondanám, hogy itt csak arról van szó, hogy az emberek féltik a feminista mozgalom eddig elért eredményeit, viszont ma még ez sem igaz. Én például amikor a saját problémáimról írtam, egyik lehetséges megoldásként felvetettem az önkéntes női migráció segítését a harmadik világból, hogy a nők aránya növekedjen. Ez nem korlátozza senkinek semmilyen jogát és nem akadályozza a feminista mozgalom céljait sem, továbbá maguknak az ideérkező nőknek is jó, mivel javul az életszínvonaluk. Ennek ellenére még erre is megkaptam az őrült jelzőt meg hogy menjek pshichológushoz, annak ellenére, hogy maga az ötlet onnan jött, hogy actually smároltam egy dél amerikai lánnyal az egyik szórakozóhelyen a nyáron -- tehát annyira csak nem rossz a személyiségem.



2021. okt. 29. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
91%

Nem is kell, egyszerűen elég hallani, miket mondasz, könnyen ki lehet szűrni, hogy milyen személyiség vagy.


Ha a kinézete zavarná, össze se jött volna vele. Istenem, fel se merül benned/bennetek az, hogy a jellemetek bűzlik?

2021. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van az egybegyűlteknek, kérdező. Költözz Dél-Amerikába, ott biztos összejön a nő! :D
2021. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
94%

"Vicces volt, ahogy mindketten megpróbáltuk burkoltan beszélni a konkrét szavak(Chad) meg tételek kimondása nélkül. Másik haverom csaja természetesen már ennyiből is pszichológushoz küldött mindkettőnket."


Még a baráti körödben is látják a nők, hogy nem vagytok százasok, ez egy jel, kérdező.


Biztosítalak, ez csak neked és a kis pajtidnak volt vicces, mindenki másnak ott és akkor borzasztóan CRINGE volt. (hejj de menő beszúrni mindenféle ángílus szavakat, he!)

2021. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 A kérdező kommentje:

Egyébként én legutóbb a beszélgetéskor elkezdtem utalgatni az kenyai matcheimre. Egyedül nem merek kimenni, de csapatban már igen. Egyelőre csak rövid távú párkapcsolatra mennék, aztán lesz, ami lesz. Lehet, hogy életem szerelmét találom ott meg.


De a kérdés nem rólam szól, hanem a társadalmi problémák felvetésének tabujáról. Itt id rögtön mindenki az én személyiségemet és baráti kapcsolataimat próbálja elemezgetni, ahelyett hogy az elefánttal foglalkoznának a nappaliban.

2021. okt. 29. 14:21
 65/83 anonim ***** válasza:
89%
Csakhogy még mindig nem társadalmi probléma. Ha az lenne, már réges rég beszélnének róla, de nem így van.
2021. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
76%

Valaki árulja már el nekem, hogy miért etetitek ezt a trollt? Ugyanolyan barmok vagytok, mint ő, ha komolyan nem veszitek észre, hogy ez ugyanaz az ember, aki minden nap többször ideírja az incel kérdéseit. Egyszerűen árad róla, hogy 1 emberről van szó és mégis ilyen 40+ kommentek vannak alatta a 0 helyett. 2x kéne csak ignorálni és utána eltűnne.


De nem, etessétek. 🤦

2021. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 A kérdező kommentje:

65: Az, hogy tabutémaként van kezelve, önmagában mutatja, hogy létezik a probléma. Ha nem lenne gond, nem lenne szükség arra se, hogy elnyomják a diskurzust.


Egyébként 2015ben még mintha lett volna erről egy indexes cikk, ahol természtesen a problématagadás mellett érveltek. Azóta semmi ilyesmi nincs, pedig saját tapasztalatból tudom, hogy nagyságrendekkel rosszabb lehet a helyzet.


Nyilván nőként vagy felső 10% -ba tartozó férfiként ugyanezt nem fogjátok látni. Egy nő csak az interneten végtelen mennyiségben érkező üzeneteket látja, a felső 10es férfi meg azt, hogy most már ki se kell mennie az utcára, ha ismerkedni akar.


A párkapcsolatban élő problématagadó férfiakról viszont már egy erősebb véleményem van, amit leírok más kérdés alatt inkább.

2021. okt. 29. 14:43
 68/83 A kérdező kommentje:

A párkapcsolatban élő problématagadó férfi:


[link]

2021. okt. 29. 14:46
 69/83 anonim ***** válasza:
89%
Ne linkelj olyan filmeket, amiket egyértelműen nem értettél meg és sokkal komolyabb problémákat feszeget, minthogy szingli vagy.
2021. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 A kérdező kommentje:

69: Ez a másik érv, amit szoktam látni a tabusításon kívül.


A nőtlenség még csak nem is probléma, a férfiaknak nincs is szüksége nőkre. Sajnos a férfimozgalom egy része támogatja ezt a fajta hozzáállást (a mgtow mozgalomra gondolok). Vicces, hogy még ennek ellenére is kitiltották őket a redditről, amit valamennyire meg is érdemelnek.

2021. okt. 29. 15:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!