Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A vonzalom és a szimpátia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vonzalom és a szimpátia közt a külső adja meg a különbséget?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy nem mindegy szimpatikusnak vagy vonzónak találok egy lányt az elején és általában a külső miatt kezdem el egyből az utóbbit érezni. Ettől függetlenül van olyan is, hogy bár nem annyira megnyerő a külseje, azért mégsem annyira rossz, hogy ne tudná kompenzálni kedvességgel, humorral, szelídséggel. Viszont ha nagyon nem tetszik az arca vagy a testalkata, akkor mindig csak max a szimpatikus kategóriában marad, onnan nem jön ki. Persze létezik a fordítottja, hogy vonz szexuálisan, de a személyisége mégis látom, hogy nem kompatibilis az enyémmel, viszont a testi kívánság ettől még megmarad egy ideig.

2021. okt. 25. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nsm feltétlenul.

Én már vonzodtam olyanhoz, aki nem tetszett kulsore ennek ellenère mégis elérte nálam hogy akarjam őt.

2021. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Az, hogy valami inkább szexuális vagy csak eszmei töltetű.
2021. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem. Alapból nem állok úgy emberekhez, hogy valamit kompenzálniuk kell. Vonzónak meg nem látok senkit, amíg nem ismerem meg.
2021. okt. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Csak szimpátiát általában valamely belső tulajdonság miatt szoktam érezni. Hasonló értékrend, célok, hobbik, sport stb. Meg amit te is írtál kedvesség, simulékonyság, humor, szelídség. Szimpatikus az az ember, akivel szívesen töltök időt, de nem akarom megcsókolni.

Vonzalom, na ez már komplexebb érzés, általában megnyerő külsővel kezdődik. Aztán ahogy egyre jobban megismered a belső tulajdonságait vonzódhatsz a személyiségéhez is. (attól függetlenül, hogy mennyire hasonul a tiedhez)

És végül ott a szerelem: vonzalom szimpátia és az a nagyon fontos, van valami megmagyarázhatatlan plusz.

Ez a kompenzálás csak ideiglenesen működik, akár kedvességgel kompenzálja a külsőségeket, akár külsővel kompenzálja a személyiséget. Egyik sem hosszútávú.

2021. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Nálam mindkettőt az adja h mi jön ki a száján. Ha érdekes utána vmikor felmérem h néz ki
2021. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a vonzódást nem csak úgy írnám le hogy tetszik. Mármint nem biztos hogy akit külsőre a legjóképűbbnek/legjobb testűnek vélek, ahhoz vonzódom a leginkább.


Szerintem a vonzódás magába foglalja azt a bizonyos pluszt. Ezt egyesek kémiának hívják, mások nem adnak neki nevet. Szerintem mindegy minek nevezzük, de az egyszerűség kedvéért én is a kémiát fogom hasznalni.


Lényeg a lényeg szerintem a vonzódáshoz több kell mint jó külső. Latok egy helyes pasit, még nem fogok hozzá vonzódni.


Azt gondolom, oda kell más ismeretség valamilyen szinten, kell az hogy a gesztusai, testbeszéde is tetsszen, hang, stb na meg a gondolatai, meglátásai, személyisége. Szerintem a vonzalom komplexebb.


És még valami: (mindig ezt a pasit hozom példának de tökéletesen reprezentálja mit is értek ÉN, személyesen és szubjektíven vonzóna): kb. Olyan 15-18 évvel idősebb nálam. Nem mondanám kifejezetten jóképűnek. Nem csúnya, de objektíve talán inkább átlagos. Stílusa öltözködésre egyszerű. Nincs is mély hangja, holott nekem általában inkább az jön be.

DE!

Rettentően intelligens, jó, talán kissé fanyar humora van, de én abszolút értem. Laza, korrekt. És elképesztő karizmája van. A kisugárzása (ha csak ránézek) egy szimpla, magabiztos, laza pasi. De a karizmája es ahogy beszél az teljesen levett a lábamról. Szabályosan megbolondultam. Soha senki nem indított így be. Ránéztem es éreztem hogy vissza kell fognom magam:D

Nehez ezt elmagyarázni pláne írasban..de valami ilyesmire (még ha nem is ennyire intenzíven) gondolok amikor vonzódásról beszélek.

Szerintem itt ez az érzés vagy kémia felülírja a külsejét. Fontosabb hogy a másik mit vált ki belőled. De ennek az okát nem tudom

2021. okt. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Én egy dokumentumfilmben láttam, hogy kutatásokkal igazolták, hogy a vonzalmat első sorban az illat határozza meg. És rengeteg cikkben írnak is erről:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


De ha valakit érdekel és tud angolul, itt megtalálja az eredeti publikált tudományos kísérletet:

[link]

2021. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Wow rájöttél arra amit évszázadok óta tudnak, nevezetesen a külső ÉS a belső egyaránt számít? :) Ha valamelyik csak so-so bőven kompenzálható a másik tulajdonsággal. Ettől még igaz, hogy ha valamelyik meg nagyon deficites abból nem lesz vonzalom. Egy bomba nő is leírhatja magát egy pillanat alatt ha sült liba, s egy külsőleg totál nem szimpatikus nő is lehet bármilyen kedves, édes, tündibündi még nem fogsz vonzalmat érezni. Viszont egy átlagos megjelenésű nő ha olyan a személyisége, kisugárzása biz' igen erős vonzalmat tud ébreszteni ha passzoltok.
2021. okt. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Jókat írtak itt a válaszolók.

A szimpátiáról leginkább akkor beszélhetünk, ha valaki pl. segítőkész veled, kedves, értelmesen fejezi ki magát, mosolygós...

A vonzalom viszont egy elég komplex dolog, benne van a külső is, persze, de amellett jelentős százalékban ott van még a hang, a testszag/illat (ahogy tetszik), a nonverbális kommunkáció (ami alapján leszűrhető a magabiztosság is például), de a verbális kommunikáció is, mit mond, hogy mondja, hogy fejezi ki magát, humor... Ezek összessége adja a vonzalmat.

2021. okt. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező a szimpátia az az amikor együttérzel valakivel, tehát szimpatizálsz vele. Míg a vonzalom lehet szerelmi vagy csak ránézésre, hogy jó teste van.

Azért ha már magyarok vagyunk illene ismerni a magyar szavak használatát. :)

2021. okt. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!