Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi inspirál egy értelmiségi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi inspirál egy értelmiségi nőt, hogy egy alacsony végzettségű pasival összejöjjön?

Figyelt kérdés

Én egy burkoló szakmunkás vagyok. A barátnőm, akivel nemrég szakítottunk, egy több diplomás nő volt. Gyakran megkaptam tőle nagyképűen, hogy "nem vagyunk egy szellemi közeg" meg hogy ő hozzá egy magas státuszú diplomás pasi illene. Most akivel összejött, egy egyszerű gyári munkás. Mert az biztosan magas szellemi szinten lehet, és mint gyári munkás magas státusz is. XD.

De a másik exem ugyanez volt. Diplomás és azt gondolta, hogy egy Meki-szakos diploma feljogosítja, hogy mindenkit lenézzen. Tőle is megkaptam, hogy neki diplomás pasi kell, én meg nem vagyok az. Aztán nemrég láttam Face-n, hogy egy biztonsági őrrel állt össze.

Nem a diplomás vs. szakmunkás ellentétről szól a kérdésem, mert az már lerágott csont. Hanem hogy ha egyes nőknek annyira fontos a partnere felsőfokú végzettsége, akkor miért kezd és jön össze egy szakmunkással vagy esetleg még szakmunkásnál is alacsonyabb végzettségűvel? Mit vár tőle? Mi a szándéka, ha utána meg lekezelően, bunkón bánik vele, a végzettsége miatt?

A saját kasztja, a valódi művelt diplomás pasik, az ilyen álművelt nőt sz*rba se vennék, és ennyire kell neki a rajongás egy alacsonyabb végzettségűtől? Ez lehet az ok, vagy mi?Én nem estem hasra egyik előtt se, valószínű ezért is tettek ki.



2021. okt. 6. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
Középiskola után*, bocsi, elírtam.
2021. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
91%
60, ezt így is kellene felfogni. De látod, amint beírom, hogy a diplomától senki sem lesz különleges, max 1 szakmához ért és ugyanúgy lehet proli felfogása, stílusa, már kapom is a fincsi lepontozást...
2021. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
91%
En is arra szavazok, hogy az volt a szakitas hattereben, hogy paraszt vagy, nem pedig az, hogy lenezett.
2021. okt. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
94%
63.Egyetértek !
2021. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 A kérdező kommentje:

Mégegyszer leírom. Ha ő vagy ők, nem vágták volna a fejemhez, a felsőfokú végzettségem hiányát, én soha fel sem hoztam volna a végzettségbeli különbséget. Tehát az nem áll meg, hogy én leszóltam hogy büfészakos meg ilyesmi, mert ez így nem igaz. Ők kezdtek el leszólogatni engem.

De én nem is értem. Ha én diplomás lennék, és nekem annyira fontos lenne, hogy a partnerom is az legyen, akkor már az ismerkedési fázisban kiderül hogy nem az. Akkor nyilván nem folytatnám az illetővel az ismerkedést. Nem pedig összejövök vele, aztán később a szemére vetem, hogy milyen buta, mert nincs olyan végzettsége mint nekem, meg hogy én mennyivel több vagyok nála a papírfecnim által és hogy hozzám egy értelmiségi partner illene és nem egy koszos szakmunkás.

Csak azt nem értem, mi az akadálya, hogy az ilyen fogjon magának egy felsővezetőt vagy egy főorvost? Azok előtt biztos nem tudná játszani az agyát.

2021. okt. 7. 15:42
 66/70 anonim ***** válasza:
94%
Kedves kérdező, akkor következő partnernek közértes Marikát kell választani és nem futsz bele ilyen helyzetbe többet.
2021. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
95%
Sehol nem írtad le milyen “büfészakos” diplomája van az exednek.
2021. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan még nincs meg a diplomám, de hamarosan lesz, párom pedig 8 osztályt végzett, munka miatt abba kellett hagynia az esti gimnáziumot, jövőre fogja csak folytatni.

Soha nem hangzott el egyikünktől se semmilyen lekezelő megjegyzés a másik felé, mert szeretjük egymást. Ami - normális emberek lévén - magával vonja, hogy TISZTELJÜK is.

Nem is értem az olyan párokat, ahol ez nem így működik. Akit szeretsz, azt hogy lehet megalázni, lenézni, sértegetni?

Kérdező, ha pedig valóban elhangzottak a leírt mondatok a nőtől, miért nem szakítottál vele azonnal? Ez azért elég érdekes kérdés, mert öntudatod az látszólag van bőven.

2021. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
100%
A probléma gyökere mélyebben van, mint a megjelenése. Van, hogy egyik ember a másikat szidja, de nem a szidalom tárgyában kell keresgélni. Jelen esetben lenézően azt mondták neked, hogy alacsonyabb a végzettséged. Biztosan nem ez a probléma. Inkább az a kérdés, hogy a hölgy miért bánik veled lenézően. Ez kettőtök előtörténetéből derül csak ki.
2022. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
67%
Kérdezd meg a Várkonyi Andreát.
2022. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!