Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi inspirál egy értelmiségi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi inspirál egy értelmiségi nőt, hogy egy alacsony végzettségű pasival összejöjjön?

Figyelt kérdés

Én egy burkoló szakmunkás vagyok. A barátnőm, akivel nemrég szakítottunk, egy több diplomás nő volt. Gyakran megkaptam tőle nagyképűen, hogy "nem vagyunk egy szellemi közeg" meg hogy ő hozzá egy magas státuszú diplomás pasi illene. Most akivel összejött, egy egyszerű gyári munkás. Mert az biztosan magas szellemi szinten lehet, és mint gyári munkás magas státusz is. XD.

De a másik exem ugyanez volt. Diplomás és azt gondolta, hogy egy Meki-szakos diploma feljogosítja, hogy mindenkit lenézzen. Tőle is megkaptam, hogy neki diplomás pasi kell, én meg nem vagyok az. Aztán nemrég láttam Face-n, hogy egy biztonsági őrrel állt össze.

Nem a diplomás vs. szakmunkás ellentétről szól a kérdésem, mert az már lerágott csont. Hanem hogy ha egyes nőknek annyira fontos a partnere felsőfokú végzettsége, akkor miért kezd és jön össze egy szakmunkással vagy esetleg még szakmunkásnál is alacsonyabb végzettségűvel? Mit vár tőle? Mi a szándéka, ha utána meg lekezelően, bunkón bánik vele, a végzettsége miatt?

A saját kasztja, a valódi művelt diplomás pasik, az ilyen álművelt nőt sz*rba se vennék, és ennyire kell neki a rajongás egy alacsonyabb végzettségűtől? Ez lehet az ok, vagy mi?Én nem estem hasra egyik előtt se, valószínű ezért is tettek ki.



2021. okt. 6. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:

#2


Ez így nem igaz. Én fel sem hoztam volna soha a végzettségbeli különbséget, ha ők nem hozzák föl.

2021. okt. 6. 11:52
 12/70 anonim ***** válasza:
85%

#9

Az ilyen kapcsolatban élő férfiak nem tudják ezt a dolgot a helyén kezelni. Én ezt tapasztalom.

2021. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
87%

Enyhén kamuszagú a kérdésed, de hogy diplomás nőként válaszoljak rá:


-ha tényleg volt ilyen barátnőd, akkor elárulom, hogy a "diplomás nők" sem egyformák, köztünk is van nagyon sokféle, szóval nem kéne egységesen rájuk ragasztani a szemétláda címkét, mert ezzel csak magadat minősíted


-ha egy diplomás nő összejön egy alacsonyabb végzettségű emberrel, akkor nyilván abból indul ki, hogy nem a papír számít, sem az értékedet, sem az értelmi szintedet nem az határozza meg. A te esetedben viszont sajnos azt látom, hogy valóban az önbecsülésed is alacsony, és az értelmi szinted is (legalábbis a kiírt kérdésedből ez jön át). Lehet, hogy a barátnőd ezt idővel belátta, csalódott benned, de ettől még nem akarta leírni az összes szakmunkást, hiszen nem mindegyikük ostoba. Nyilván irigy vagy a jelenlegi párjára, de gondolom a csaj látott benne valami vonzót. Fogadd ezt el, és inkább saját magaddal törődj, ne az exbarátnőddel.

2021. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
78%

nézz fel társkereső appra, milyen "proli" tud lenni egy diplomás XD


Kedvencem a tegnapi: bme-n végzett a leányzó, profilja: "nem vagyok oltva és nem is leszek, büszke vagyok rá. Ha nem tetszik, akkor takarodj"


és sorolhatnám milyenek tudnak lenni.

2021. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
98%

#10

Igen, erre számít a nő, aztán koppan, amikor pont az ellenkezőjét kapja. (Te csak egy irodában mereszted a p.csád egész nap, míg én izzadok, gürcölök, úgyhogy szolgálj ki, örülj, hogy olyan pasid van, aki ért is valamihez stb.)

2021. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
31%

"Az ilyen kapcsolatban élő férfiak nem tudják ezt a dolgot a helyén kezelni. Én ezt tapasztalom."


Mert eleve nincs is rálátásuk a tanulásra. Minden egyetemi szak nehéz, mindenhol tanulni kell.


De azért jelentős különbség a szakok között. Van, ami könnyebb, van, ami nehezebb.


A jogi kar is biztosan nehéz, nekem legalábbis az lenne, azt a sok (számomra) unalmas törvényt magolni.


De azért gondoljunk egy kicsit arra, hogy törvényeket tanulni mindenki tud. Tapasztalatom szerint viszont a felnőtt emberek többsége még egy egyszerű v=s/t egyenlettel sem tudna számolgatni, ami semmi ahhoz képest, amilyen egyenletek az egyetemen vannak.


Most ezt nem azért írom, mert le akarnám nézni azt, aki mondjuk anglisztikát tanul, biztosan kemény az is, de azért vannak olyan diplomák, amiket nehezebb megszerezni.


Önmagában tehát azért, mert valaki diplomás, még nem félisten. Lehet, azt a szakot, amit a diplomás nő megcsinált, a számunkás pasija is meg tudná csinálni, ha tanulna.

2021. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
98%

Közgazdász vagyok, vőlegényem szakmunkás végzettségű.

Sem ő nem nézi le, hogy egész nap irodában "meresztem", sem én őt, hogy nincs diplomája és kétkezi munkát végez.

Sőt.

Ez szerintem csak intelligencia kérdése. Tiszteltjük egymást és ennyi.

2021. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
97%
17 ennek kellene lennie a normálisnak. Így is lehet csinálni, hajrá!
2021. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
91%
Ott elakadtam, hogy miért jöttek össze veled, ha lenéznek, ez életszerűtlen.
2021. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
95%

#17

Ti vagytok a 10%. (#1 vagyok)

2021. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!