Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mikor fogják bevallani magukna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor fogják bevallani maguknak az incelek, hogy nem a magasságuk/külsejük/pénzük miatt nincs nőjük, hanem a csodálatosnak hitt, ám valójában kibírhatatlan belsőjük miatt?

Figyelt kérdés
Nyilván meglátszik a külsőn is, ha valaki belül rohad, például az ápolatlanság kifejezetten egy belső tulajdonság kivetülése, de nagyrészt ordít az írásaikból, hogy agyilag valami nincs rendben.
2021. szept. 28. 14:35
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
24%
Á, szóval az igényesség egyenlő a sportossággal? Tehát aki nem izzad le és fárasztja el magát szánt szándékkal rendszeresen, az már kapásból igénytelen. Akkor ebben az esetben igen, jó tudni, hogy igénytelen vagyok én is.
2021. szept. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
22%

31: jó tudni, igen.


Az igényesség ott kezdődik sztem, hogy igényes vagy a testedre, lelkedre. Ahhoz hogy a tested kellő kondícióban legyen ("fitt" legyél) a sportolás elengedhetetlen.

Manapság sajnos már "sportos"nak kell hívni azt is aki heti 3-szor fut. Régen ez természetes volt (max nem futottak, hanem máshogy mozogtak).

Aki ezt a szintet se képes elérni, az az én szememben a sajáét testére igénytelen. Egyszerűen nem prioritás neki, hogy ne haljon meg 50 évesen.

Ehhez hozzájön persze az hogy nem fitt, így valszeg az ágyban se teljesít jól - biológia - természetes szelekció.


A lelki igényesség pedig egy olyan dolog, ami még fogalom szinten sincs meg a legtöbb embernél, viszont "ép testben ép lélek", ahogy a mondás tartja. Ha lefárasztod magad sporttal, bizony jót tesz pszichológiailag is. Kiegyensúlyozottabb leszel, kevésbé hajlamos stresszre, depresszióra.

És igen, ezek azok az apróságok amivel ki tudsz tűnni a tömegből, ha már nem vagy jóképű, magas, humoros..

2021. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
87%

32-es: nem önmagával a sporttal, sportolással van gond, meg azzal ,hogy ez az igényesség fokmérője. Hanem azzal, hogy sokan ezt úgy tekintik, mint valami "divat dolgot". Mire gondolok?

Vegyük ÁtlagJózsit, aki kétkezi munkás, közepesen nehéz fizikai melót végez napi 8-12 órában, akár több műszakban. Ergo mozog egész nap, nem tunya, nem lusta. Őt mégse tetkinti senki sportosnak, pedig akarva akaratlanul edzettebb lesz pusztán a munkája miatt, mint a FutóKlári, aki heti 3-szor kimegy kocogni 1-2 órát a parkba. FutóKlári igényes, mert figyel a testére ÉS mert ő vett menő futócipőt meg futófelszerelést, melós Józsi igénytelen, mert szabadidejében leül a TV elé vagy csak szimplán pihen otthon. Holott Melós Józsi sokkal jobb kondiban van egyrészt, másrészt minden napi 12 óra fizikai munka után nem sok ereje marad még futni, edzeni stb.

Remélem érthető a dolog így, a lényeg a kettős mérce. A sportolás csak akkor számít sportolásnak, ha azt feltűnően végzi az ember és megfelel az "elvárásoknak".

Napi 6-10km között bringázok (nem sok, de ezt minden nap) mégsem mondan senki sportosnak, mert nincsen menő biciklim, se divatos bringás öltözékem. Ha hosszabb távra is megyek senki meg nem mondja, hogy nem csak a sarki közértbe ugrottam le, hanem éppen 50km tekerésnél járok. Szóval én igénytelen vagyok, aki egyszer életében elment gyúrni és már fehérjeport meg edzős felszerelést vett magának, az pedig iényes, sportos, egészséges lesz.

2021. okt. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
0%

33: az általad említett ÁtlagJózsik, akik közepesen nehéz fizikai munkát végeznek, pl. rakodómunkás, kőműves, úgy ki vannak pattintva mint állat. Még sosem láttam fizikai munkást akinek baja lett volna a nőtalálással. Annyi h nem melós ruhában menjen csajozni, meg ne legyen alkoholista, meg legyen foga...


De sztem fölösleges a fizikai munkásokról itt beszélnünk, mert nem köztük terjed ez az "incel" betegség... hanem azok között aki napi 14 órákat a gép előtt ülnek


"Napi 6-10km között bringázok (nem sok, de ezt minden nap) mégsem mondan senki sportosnak.." azért mert ez nem sport. Ez közlekedés. Nézz utána hány kalóriát égetsz el ezzel. Mire elkezdenél kalóriát égetni, már megérkezel (gondolom ráadásul a 6-10km-t nem egyben tekered le, hanem mondjuk reggel oda, este vissza..) Falun is biciklivel járnak a kocsmába, az alkeszok meg a kövérek is, mégse fogynak le. Számít mellette az is hogy mit eszel, iszol, hogyna élsz, és önmagában a 6-10km nem ellensúlyoz egy egyébként egészségtelen életet. Ha mondjuk minden másnap letekersz 30-at az már sport, vagy ha mondjuk ez a 6-10 km-t futva teszed meg, az is.



"aki egyszer életében elment gyúrni és már fehérjeport meg edzős felszerelést vett magának, az pedig iényes, sportos, egészséges lesz."


Ez egyáltalán nem így van. Aki rendszeresen lejár az igen. Aki egyszer volt lent, de erre veri a nyálát... nos az minimum röhejes. De ezek a dolgok látszanak, tök mindegy az illető mit mond.


De nem értem, mire akarsz kilyukadni. Egy szórakozóhelyen vagy Tinderen nem látják a csajok a biciklidet vagy a fehérjeporodat, csak azt hogy milyen a testalkatod, és hogy milyen a közérzeted.

Ha neked 6-10 km bringázás pl. elég hogy a testalkatod az átlagonál jobb legyen, akkor mi a gond? Ha meg nem elég, akkor lemehetsz gyúrni, de ha ennyire elítéled a konditermet, számtalan lehetőség van arra hogy izmosabb legyél.

2021. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

34-es látom nem érted. Nem erről beszéltem, hanem arról, hogy a sportolás manapság csak divat lett és kiüresedett fogalom. Olyasmi, mint amikor azt mondják mindenki egy egyéniség, mindenki "különleges", de ez nem így van, valójában mindenki egyforma, az adott divatnak meg kell felenie, ha nem így tesz, akkor nem különleges hanem béna, röhejes, jobb esetben csak furcsa lesz. Az adott divat alatt meg nem (csak) az öltözködést értem, hanem többek között pl. a sportot. Manapság az az elvárt, hogy az egyén izzadjon a konditeremben, minden nap, vagy fusson, esetleg ússzon. Ha megnézed a kérdéseket, ahol tanácsot kér valaki 99%-ban megjelennek azok a válaszok, hogy "gyúrjá". Mert ez a mai kor ideálja, ha valaki gyúr ÉS ezt közzé is teszi ország-világ számára.

Nekem nincs bajom a testsúlyommal, alkatomnál fogva nem vagyok hajlamos a hízásra, ráadásul nem zabálom halálra magam. De nem vagyok izmos, se "sportos", szóval így már nem felelek meg a mai ideáloknak. Csak a probléma az, hogy én így érzem magam jól, a jelenlegi súlyommal és magaságommal, meg vagyok elégedve. A bringázás nekem tényleg közlekedési forma, de mindenhova biciklivel megyek, vagy gyalog, amúgy nem szeretek "sportolni".

2021. okt. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Azért a 3 millió elhízott ember országában azt mondani hogy a sport az divat, erős túlzás.

Valójában van egy kevés ember, aki sportol, vagy hívjuk bárhogy, szóval mozog, karban tartja a testét. Ebből van egy szűk réteg, aki erre veri a nyálát, Instagram és társain, nekik ez a hobbijuk is egyben. Kb annyira divatos mint a BMW vagy a Michael Kors, nyilván divat is benne van de egy rendkívül szűk réteg az akinek ilyen szinten van erre ideje/pénze stb h még reklámozza is magáról.


És van sokmillió ember aki meg el van hízva, és mindenféle egészségügyi problémában szenved emiatt.


Ők sztem hírből se hallottak a divatról.


Ellenben pl. majdnem minden embernek van okostelefonja, vagy fent van Facebookon - na ez már divat, birkaszellem.


A sport jelenleg nem az. Sőt, egyébként a kormány (és az ellenzék) ténykedésének köszönhetően a sport egyre inkább egy ellenszenves dolog lesz a legtöbb egyszeri polgár szemében

2021. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!