Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nő szingli egész fiatalsága alatt, az szerintetek miért van?

Figyelt kérdés

-Én is egy ilyen hölgy vagyok. Nem elég magas az önértékelésem, mindig azt gondoltam, vannak nálam szebb, okosabb nők is. Akiket ismerek és már házasok valóban mind szebbek nálam, úgyhogy a külső biztosan fontos, legalábbis férfi szemmel.


-Biztos nem vagyok jó emberismerő, mert olyan szekerek után futottam, amik nem akartak felvenni.


-A hibáimmal szemben túl kritikus vagyok és ezek másokban is zavarnak sokszor.


- Beszédhibás vagyok sajnos, pösze és dadogok. :( Ez a munkámban is elég kellemetlen, épp tegnap tette szóvá egy kollégám, hogy mindenképp keressek egy logopédust mert a szakmai hitelességemet ez eléggé rontja, hiába értek a dolgomhoz. Amúgy én próbáltam ezt az utat, a lámpalázzal szemben egy logopédus is tehetetlen, mert én csak olyankor dadogok. :/ A pöszeséget meg gyerekként kell kezelni, ilyenkor màr nagyon nehéz.


Most tervezek pszichológus menni, hátha tudunk velem valamit kezdeni, de biztos nem lesz könnyű. :/


25/N



2021. aug. 28. 10:52
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:
És ha véletlen menne a tippelgetés, se nyelvszakos, se tanár nem vagyok. ;)
2021. aug. 29. 14:05
 32/50 anonim ***** válasza:

Tippelek egyet

Pszichológia?

2021. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom. :D De cserébe veszítettem torpedóban :P.
2021. aug. 29. 14:16
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

"Valamiért a bölcsész diplomával vannak a legnagyobbra az emberek, hogy Intelligencia, meg diploma:D"

Ez a megkülönböztetés, miután az emberek többsége már nem is veszi diplomának. Én meg olyan körökben mozgok sokszor ahol aki nem mérnök, nem ember. De mindig a bölcsészek vannak leszólva.

2021. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdekel egyáltalán mit végeztél, de nekem ez a hozzáállás, hogy elvégeztél 7-11-X évet és kaptál egy papírt az nem azt jelenti, hogy "annyival" intelligensebb vagy mint más akinek nincs papírja.

Ezzel szemben amikor megkapja egy másiktól, hogy az ő diplomája "kevesebbet ér" akkor meg vérig van sértve, mert azokban a versenykörülményekben amiket maga kreált "alulmaradt", hanem is valójában, de mások szerint igen.


Nem érdekelt, hogy tanár vagy, esetleg űrhajós vagy mekkora felfedezéseket a matematika különböző területein, de véletlenül az ide irkáló bölcsészek írását véltem felfedezni a tiédben, így mertem tippelni egyet (inkább kérdezni), hogy igazából mit is végeztél.


Szerintem a legszebb dolog az életben amikor valami újat tanul valaki, viszont nem a címei határozzák meg az illetőt, hanem a tudása és az, hogy hogyan áll másokhoz.


Nem tudom ki mondta és talán nem is pontosan idézem.

"Nem azért vagyok intelligensebb mert többet tudok mint mások, hanem mert másokkal ellentétben én tudatában vagyok annak, hogy nem tudok semmit."


A tanári kar le van nézve, de ez múlik mind a rendszeren, mind pedig a hallgatókon. A tanárnak most nincs tekintélye és minden szart tűrnie kell nem túl magas fizetésért, viszont se tanárnak, se óvónőnek általában nem azok mennek akiknek ez a hivatás tetszik szimplán kell a diploma és elmennek valami teljesen más területre.


Utolsónak pedig, lehet hogy az a hely ahol vagy az olyan, de én a neten főleg az utóbbit tapasztalom, így ezért mertem bölcsészre tippelni:)

2021. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
0%

ui.: Kicsit talán mogorvára sikerült a szövegezés.

"Nem érdekel egyáltalán mit végeztél" A hozzáállásra vonatkozik.

Örülök, hogy sikerült torpedóval betalálni:)


Én dolgoztam gyártól kezdve, üzemen át építkezésig stb stb. Nem azért tanultam tovább, mert ezek az emberek kevesebbek lennének, szimplán azért mert nem éreztem közéjük valónak magam. Ettől függetlenül, biztosra veszem, hogy Jóska bácsi a kőműves vagy Pali bácsi a vállalkozó tud baromi érdekes dolgokat mondani, és szívesen hallgatom őket hiszen a tudásuk bizonyára megvan, de baromi sokaknak más a mentalitása. Egy fodrász csaj is lehet épp oly intelligens, mint egy diplomás. Ehhez pedig nem kell, hogy 30 könyvet elolvasson, van akiben ez megvan.

2021. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

Nézd, ezzel a nézeteddel egyetértek. Én is szerettem másféle emberekkel együtt lenni, beszélgetni, dolgozni. De nekem máshoz volt kedvem, mást akartam csinálni, és nem azért, mert lenéztem volna őket. Mert ismertem olyat, akinek a diákmunka derogált és soha életükben nem is voltak rászorulva. Sajnos mai napig látszik a hozzáállásukon. Dolgoztam egészségügyben, mert mégiscsak érdekelt, és ott azért elég sok olyan tapasztalatot szereztem, aminél nélkül kevesebb lennék, azt hiszem. Megértettem sok dolgot az emberekkel kapcsolatban, amit máshogy kicsit nehéz lett volna. Az egyetemen tapasztalni ugyanis nehéz, főleg ha valaki emberekkel akar foglalkozni.


És nem vetettem el az ötletet hogy egyszer gyakorlatban is dolgozzak, ne csak az egyetemen, de ehhez még nem értem meg. Bezzeg van olyan ismerősöm, aki 1 éve kezdett el dolgozni a szakmában és már magánpraxisa van. :D Ilyet is lehet csak önbizalom, az nagyon kell hozzá. Nekem nincs, sem a szükséges tudásom. Nem pesti vagyok, így továbbképzések is nehezen elérhetők számomra egyelőre. Pláne mert egy PhD hallgató éhbért keres. Aki szerencsés az talál másodállást, én Covid mellett meghúztam magam inkább. Szóval részben emiatt is csökken a reputáció, mert alul van fizetve.


Egy dolog biztos: mindenhol vannak kóklerek, mindegy mit dolgozik az ember.


Amúgy a versenykörülményekre igaz, hogy mindenki egye meg, amit főzött. :D Nem minden kutatási témával lehet pályázati pénzeket nyerni stb. És pokoli nehéz érvényesülni az a helyzet. De ezt választottam.


És ez mindenkire igaz valamilyen szinten, akkor is ha gyári munkás, akkor is ha mérnök.


Nekem a legtöbb rossz tapasztalatom a jogászokkal volt eddig, de ez megint más téma. :D


Ettől még mindenféle foglalkoztatási szinten vannak normális és bosszantóbb emberek is.


Nekünk pszichológusoknak az lenne a célunk hogy mindenkiből kihozzuk a legtöbbet és meglássuk bennük a lehetőségek. A nehézségeket viszont nem szabad elbagatellizálni, még akkor sem, ha egy kliensnek ez nem könnyű. Ha nem mer szembenézni velük, úgyis kilép, sajnos ez a leggyakoribb probléma. De ebbe sem akarok belemenni.

2021. aug. 29. 15:13
 38/50 anonim ***** válasza:
22%

Azzal, hogy választottál egy utat semmi baj nincs. A problémám inkább a diplomásság kihangsúlyozásával volt, mert aki nem diplomás nem tud "általános" szinten beszélgetni feltehetőleg. Legalábbis ezekből az jött le, hogy a diploma egy belépő szint az értelemhez, ezzel ellentétben látok olyan sötét alakokat diplomával a zsebben, hogy az káprázatos.


A mindenféle címekkel, mint proff stb annyi bajom van, hogy én egy belterjes rendszert látok. Vénembereket akik a szakmájuk zenitjét képezve önmagukat ünnepeltetik és méltatják különböző semmitmondó rendezvényeken és megveregetik egymás vállát, hogy de k..va jó vagy te is és te is, sokszor pedig emberileg vagy mint tanár egy nulla az illető.


Közpénzzel ill. kutatási pénzzel annyi bajom van, hogy sokszor az kapja aki a legjobb helyen ül és a legjobb emberekkel van kapcsolata. Ez számomra nem is hiányzik.


"a legtöbb rossz tapasztalatom a jogászokkal volt eddig" nyugtasson a tudat hogy egy mondás szerint amíg hely van a pokolban addig jogász nem jut a mennyországba.


Nem bántásképp, de én sosem értettem mi szükség pszichológusra. Mármint nem tudom milyen olyan probléma van amit nem tud valaki feldolgozni és hogy lehet erre képtelen valaki? Szerintem tudnék indulni a versenyzők között 1-2 dolgot felsorolva, mégis túltettem magam a dolgokon, így számomra fura, hogy valaki képtelen XY dolgon túllépni.

Kicsit birizgálja a fantáziám, hogy ha elmennék egy pszichológushoz, mit tudna megállapítani (főleg ami nekem új lenne), de másrészről meg sajnálnám az akármennyi pénzt, legyen ez 10 vagy akár 100e forint.


Viszont be kell ismerni, hogy amíg igény van rá a társadalomban addig minden munka épp oly szükséges mint a másik. Pont ettől olyan az egész mint egy pók által szőtt háló:)

2021. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le, de talán a pszichológusokra tett kritikád illették mások.


Nem fogok belemenni miért kell pszichológus... de biztosan hallottál már drogfüggőről, pszichopatáról stb. De ezekből még mindig kevesebb van, mint a neurotikus esetekből, akiknél megbomlik a világ rendje, és nincs senki sem maguk aki segíthetne nekik jobban lenni. Ezért kell a pszichológus. Egy pánikbetegséghez sem mindig elég a pszichiáter és a gyógyszer.


És nehezen fogadom el a kritikát, ami igazából egy vélemény, lényegében mert egyáltalán nem értesz ehhez a területhez ennek alapján.


Úgyhogy ennek értelmezését, látod meghagyhatod nekünk. :) És ezzel nem megsérteni akarlak, de pl: én megmondhatom, hogy nem tetszik a szobafestő munkája, de azt nem, hogyan fogja az ecsetet. Remélem érted, miről beszélek.

2021. aug. 29. 17:27
 40/50 anonim ***** válasza:
0%

"Nem érdekel egyáltalán mit végeztél, de nekem ez a hozzáállás, hogy elvégeztél 7-11-X évet és kaptál egy papírt az nem azt jelenti, hogy "annyival" intelligensebb vagy mint más akinek nincs papírja."



Az osszes diplomas igy gondolja, foleg a nok. Aztan csodalkoznak, ha a leereszkedo, kivagyi stilusuktol rohannak el a ferfiak. Persze ekkor fogjak arra, hogy "a pasik nem szeretik a tanult noket". De, szeretjuk. Csak nem az egoistakat.

2021. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!