Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy tudom az elején kiszűrni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudom az elején kiszűrni azokat akik nem díjazzák a munkamegosztást otthon?

Figyelt kérdés

Ilyen kapcsolaton vagyok túl, emiatt egy ideig nem is ismerkedtem, megundorodtam, hogy minden az én dolgom pedig többet dolgoztam mint az exem, jah és ennek ellenére se kaptam egy jó szót sem. Most nagyon félek nem akarok még egy ilyenbe belefutni de ugye ezt előre nem lehet tudni.

Hamarabb elfogadom a külső testi hibákat vagy más rossz tulajdonságot de én már nem leszek senki rabszolgàja , hanem munkamegosztás legyen.


2021. jún. 1. 09:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
20%

sajnos ez egy női csapda.

az ideális az lenne ha mindneki dolgozna, feleznétek mindent és az otthoni munkát, ygereknevelést is korrekten, de sajnos a tapasztalat nem ezt igazoljha

A gyakorlatlan az valósul meg, hogy ha ehhez ragaszkodsz, egyszerűen nem lesz párod, mert a férfiak nem fognak téged választani, csak az olyat, megcsinálja a házimunkát, azaz házias. ez a nőválasztás feltétele nálluk.

A házimunkát pedig kétféleképpen végzi a nő:

1. dolgozik mellette, a pasi henyél és még utána le is lép egy nővel, mert az asszony nem ért rá foglalkozni vele munka és egyéb mellett

2.dolgozik valami keveset, a pasihoz meg a háztartáshoz, gyerekneveléshez igazítja magát, cserébe a pasi visz több pénzt, de ezt is kontrollálja, kiszolgáltatott leszel, 40 éves korodban dobhat simán, el kell viselned mindent mert nem lesz elég pénzed

3.a nő csak otthon van, megcsinál mindent, a pasi klasszikus családfenntartó. hátránya az extrém magas elvárás a férfi és a környezet részéről (mindig minden ragyog, és még este 2-ig is fennt vagy befőttet főzni), utána hálából mikor dob, megkapod hogy egy inygenélő lusta dög voltál aki a férfin élősködött

Persze lehet, hogy szeretni fog és boldogan éltek, de erre azért ne alapozz hanem mindig alegrosszabbra

Egyféle megoldást tudok a legrosszabbra:

1.dolgozz te is és vállald be a plusz munkát, mert nekik kell a házias nő. De jelentősen könnyítsd meg a dolgod, dobálj ki mindent a házból, legyen olyn a lakás mint valami japán lakás hogy kb semmi sincs benne, azon végig tudsz szaladni porszívóval, legyen minimalista egyszínű ruhatárad stb, azt csak egybe bedobod a mosógépbe stb, legyen szárítógéped, mosogatógéped stb., párszor titokban hívj nagytakarításra egy takarítónőt, aki majd nyeli helyetted a sok vízkőoldót

Még azért ebbe is beleköthet a férfi, de ha szerencséd van, kifogsz egy minimalistát, férfiak között sok az ilyen és az oylanok azért kicsit be is segítenek

2021. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%
Én is azt mondom, hogy ezt az elején érdemes tisztázni. Nagyon sok férfi vált később, szinte észrevétlenül kevesebb házimunkára, jellemzően a gyerekvállalás után. Ha az elején határozottan leszögezed, hogy ez nálad nem fér bele, akkor legalább tudja, hogy erre figyelni fogsz. Sok esetben amúgy nem gonoszság ez, csak elavult minta, amin mellesleg nem áll érdekében valtoztatni. Tényleg neked kell kiállnod magadért és a későbbiekben tartani magadat a lefektetett határaidhoz.
2021. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
10 igen, így van ahogy mondod
2021. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

6. Nem vitatkozni jöttem ide. Én elfogadlak téged úgy, ahogy vagy és nem szólok bele a magánéletedbe.


10. Felnőtt emberek vagytok ti is. Lehet itt panaszkodni (mindenki szeret), de ilyenkor neked kell kiállnod magadért. Két felnőtt emberről van szó. Ne külső erők szóljanak már bele az életükbe. Mindenkiben van ehhez elég erő saját magában is. Ha annyira nem tetszik az, amit művel, akkor bármikor lehet szakítani, elválni.

2021. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%
12 De, ez színtiszta gonoszság. Amikor már gyerekek vannak és a nő is visszament dolgozni, akkor mutatja ki a foga fehérjét.
2021. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
97%

"Még azért ebbe is beleköthet a férfi, de ha szerencséd van, kifogsz egy minimalistát, férfiak között sok az ilyen és az oylanok azért kicsit be is segítenek"


Nekem ne "segítsen be" a férfi, hanem vegye ki a részét. Ott lakik ő is, nem? Akkor miért csak a nő dolga lenne a háztartás? Én is viszek haza pénzt.

2021. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
97%
Mi a háztartás körüli munkák nagy részét kiszerveztük, mert mindketten úszunk a munkában és többet ér a plusz egymással töltött idő, amit ezzel nyerünk, mint a pénz, amit erre fordítunk. Én ezt a rendszert a gyerekvállalás után is megtartom (még pár hónap), nagyon szívesen fizetem én, hogy időt és nyugalmat nyerjek. A környezetem magán kívül van, hogy miiii az hogy egy otthonülő kisgyerekes anyuka mellett más takarít waaaah, de szerencsére pont teszek rá, hogy mások szerint mire kéne fordítanom az időmet. Kérdező, azt tudom neked mondani, hogy nagyon jó, hogy világosan látod, mi fontos neked ezen a téren és mi fér bele, tartsd magad hozzá :) ha már az elején tudod, kisebb eséllyel futsz bele ellentétbe később.
2021. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
92%
Nézd meg a lakását. Meghiv-e vacsorázni és főz.
2021. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
19 éve vagyunk házasok, 21 éve együtt élünk. 21 éve van takarítónőnk. Akkor is.volt amikor teljes állásban dolgoztam és akkor is amikor otthon voltam a gyerekekkel. Szerencsére ebből nálunk sosem volt vita. Maraf emellett elég házimunka.
2021. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
94%
Amikor a férjemmel ismerkedtünk, és telefonálás vagy csetelés közben félbeszakította egy kis időre a beszélgetést, hogy lejárt a mosás,kiveszi a sütőből a kaját,ilyesmi az biztatónak tűnt. Főleg, hogy akkor is ő főzött, mikor meglátogatta az idős édesanyját, megcsinálta nála a heti takarítást,kimosott és lenyírta a füvet, akkor biztos voltam benne, hogy normális nevelést kapott és képes felnőttként viszonyulni a házimunkához. Beszélt a családjáról, gyerekkoráról, ebből is kiderült, hogy egészséges a szemlélete. Szerintem az ismerkedés során sok minden kiderül abból, ahogy a mindennapi életèről, családi hátteréről beszél. De nyugodtan lehet és érdemes is erről beszélni az ismerkedés egy pontján.
2021. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!