Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sosem fogadja el a környezetem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sosem fogadja el a környezetem a válaszottamat, szerintük nem ilyen kaliberű pasik illenek hozzám, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A kigyúrt (arányosan, nem csak felsőtestre), tetovált, napbarnított bőrű, szakállas pasik az eseteim. A családom, barátaim mind azt mondják, hogy nem ilyen pasi illene hozzám, ne ragadjak le ennyire a külsőségeknél, helyezzek nagyobb hangsúlyt az értelmi szintre. Családom egy része, illetve én is jogász vagyok, egyre inkább elegem van ebből az íratlan elvárásból, a nekik való csalódásokozásból, de nem tudom megváltoztatni az ízlésem, olyannal nem tudnék kapcsolatban élni, akihez nem vonzódom.
2021. máj. 6. 11:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem a probléma inkább a 18-as kommentedben van. Ne "feküdj alá" a családodnak csak azért, mert a csaláod, mert jaj, nem akarsz vitát. Annak az lesz az eredménye, hogy egyedül fogsz meghalni 30 macskával, vagy belemész és belepunnyadsz egy kapcsolatba, ahol nem igazán vonz a másik. Igenis ki kell állnod az igazadért, elmondani nekik, hogy "nekem ez az ízlésem, a párom kulturált, okos, művelt, rendes, jól bánik velem, szeretem, nem kell örülnötök neki, de nincs beleszólásotok" és igenis beleállni a vitákba, nem struccként a fejedet a homokba hajtani és a sarokban duzzogni utána.
2021. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nagyon sok vitám volt már velük, például nem akartam édesapám alkalmazottja lenni, mindenképp ragaszkodtam ahhoz, hogy máshol dolgozhassak, ahogy ahhoz is, hogy önálló életet kezdek tőlük 160 km-re,hiába tágas a családi ház és elférek benne kényelmesen. Ebben az esetben viszont nincs nyomós érvem a szubjektív unszimpátiával szemben.
2021. máj. 6. 13:33
 23/29 anonim ***** válasza:
Akkor meg, ha már volt sok vita, akkor tudom, nehéz beletörődni, de törődj bele, hogy utána is lesz vita. A saját boldogságod kell, hogy fontos legyen. Aki ennyire korlátolt és csőlátású, mint ők, és nem látják át, hogy másnak is lehet igaza, annak mondhatsz bármit, úgysem fogja a véleményét megváltoztatni. Max. annyit tehetsz, hogy a srácnak előre elmondod, hogy a szüleid nem igazán jómodorúak az udvarlóiddal szemben, kóstolgatni fogják őket. Srác eldönti, hogy attól még meg akarja-e őket ismerni, kibekkelitek azt a pár alkalmat per év, amikor találkoztok, és elengeditek a fületek mellett a családod bunkóskodásait.
2021. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén: ha minden szép megoldást megpróbáltál, én megmondanám, hogy ezentúl vagy csendben elfogadják a párválasztásaidat, vagy akkor soha nem kell találkozniuk a pároddal, ami azt jelenti, hogy ha komolyodik a kapcsolat, sem az esküvőre nem kell eljönniük, és a későbbiekben a gyerekeket sem kell látniuk. Ha ettől sem rettennek meg, akkor be kell váltani az ígéretet, és bele fognak törődni.

Muszáj a sarkadra állnod és világossá tenned, hogy te felnőtt ember vagy felnőtt döntésekkel, amibe a párválasztás is beletartozik. És mivel nem alkesz, drogos striciket viszel haza, kötelesek elfogadni a választásodat.

2021. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Hetente találkozom velük, ők jönnek hozzám vagy én megyek haza, tehát nem évi pár alkalomról van szó. Nem rejtegethetem az aktuális párom senki elől. Ezt a kérdést leszámítva kifejezetten jó viszonyt ápolunk, amin nem is áll szándékomban változtatni.
2021. máj. 6. 13:46
 26/29 anonim ***** válasza:
Márpedig erre a helyzetre akkor sincsen más megoldás, mint a konfrontálódás. Vagy sosem lesz pasid, mert a családod határozza meg, mi a jó neked.
2021. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Az még mindig nem derült ki hogy mennyire értelmesek ezek a pasik. Még mindig csak azt szajkózod hogy kigyúrt fickó kell. De belsőleg rendben vannak?
2021. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Igen, ez a legnehezebb, itt nem tudom azt elérni, hogy "a kecske is jóllakjon, de a káposzta is megmaradjon". Olyan emberrel nem tudnék elképzelni kapcsolatot, aki nagyon-nagyon alapvető dolgokkal sincs tisztában, de egyik párom sem volt kimondottan okos. Például az már zavart, mikor mondtam egy randin, hogy szeretem a 2. világháborús filmeket és a pasi azt hitte, hogy azok az 1700-as években játszódnak. Az elméleti tudásnál sokkal fontosabbnak tartom, hogy lehessen vele beszélgetni az edzésen kívül más dolgokról is, a világban történt eseményekkel nagyjából képben legyen.
2021. máj. 6. 14:34
 29/29 anonim ***** válasza:
Sokra mész a külsőségekkel, ha valójában ezek buta emberek, mint ahogy az utolsó kommentedben is leírtad. A szüleid csak jót akarnak neked és nem szeretnék, ha egy ilyen üresfejű díszpáva véletlen teherbe ejtene. Szerintem teljesen igazuk van, hosszútávon az ilyen kapcsolatok nem vezetnek sok jóra. Meg gondolom ők sem úgy neveltek teged, hogy minden a külsőség, nagyon felszínes a hozzáállásod sajnos.
2021. máj. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!