Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért él még ez a sztereotípia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért él még ez a sztereotípia a férfiakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Környezetemben, de ezen az oldalon is sokszor látom, hogy a férfiak hűtlenek, csak szexelni akarnak, érzelmileg analfabéták, nem képesek mély, bizalmi kapcsolatra, szoknyapecérek....stb. Igazából belém is tökéletesen ez lett nevelve, Anyám folyton csalódott, minden pasi disznó...stb. Engem ez hátráltatott is az ismerkedésben, azt gondoltam, ha valaki randira hívott hogy csak a szex érdekli és nem is mentem el.

Magam körül pedig azt látom, hogy a barátnőim folyton elhajtanak olyan pasikat, akik "túl gondoskodóak", hosszútávút akarnak, már tervezik mit csináljanak nyáron...stb.

A fiú barátaim is értelmes, helyes srácok, akik vágynak a szeretetre és ugyanúgy panaszkodnak egymásnak hogy nem találnak normális csajt, mint mi szoktunk :D. És halál lelkesek ha volt egy jó randijuk.

Miért van hát nemekre bontva ez, hogy a férfi az érzelemmentes, kemény, csajozós, hűtlen fél (sarkítok), hiszen számtalan csajt ismerek aki illeszkedhet ebbe a képbe.



2021. ápr. 3. 22:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Akkor amit én mondtam az hibás, de amit te a kis mikrokörnyezetedben állítasz ami max 2000 fő az releváns?:D


A linkre már nem emlékszem, de külföldön a megcsalás aránya azt hiszem ilyen 47-53 volt férfi többséggel, tehát itthon sem feltétlenül jobb a helyzet. a 65-70% pedig kis kutatással magyar forrásból is megtalálható.

"apu cuccol a tikárnőjéhez vagy közös albérletbe egy másik nővel, neki volt" Igazából akkor 30%-ban volt neki amikor ő adta be a válást?


Kb 50-50 %-os megcsalás mellett arra hivatkozni, hogy a másik megcsal azért megy a válás elég nevetséges. (ugye elválás kezdeményezése 65-35 ami kb 2x-es szorzó).

Persze ha jössz azzal, hogy pontosan mérni nem lehet a megcsalást, akkor azzal sem kellene jönni, hogy az egyik fél többet csal mert erre pontos adatod nincs. Viszont a válási arányok és a válást kezdeményező felek aránya talán a KSH-ban?! is megtekinthető.


Summázva vagy azt mondod, hogy ezek kb valid adatok amiket mondok ami alapján a válási érvelésed miszerint azért hagyják ott a másikat mert megcsalja 65%-ban (ugye kb 50-50 megcsalás mellett) nem igazán állja meg a helyét. Viszont, ha meg azt mondod, hogy mérni nem lehet a megcsalást (amiben van igazság), de a válások mértek úgy megint zátonyra fut az, hogy a másik biztos megcsalja, hiszen ezt te sem tudod mérni, így ilyet állítani megint hülyeség.


Az, hogy valaki kapcsolatban van lehet azt jelenti, hogy aktívabb.

Nyomi a helyzet, de ezzel a férfiakat kicsit leírom de ebben is van valami. A legtöbb férfi inkább fiatalabb nőt választ vagy próbálkozik, sok nőnek pedig 5-10 év korkülönbség bőven elmegy. Ami 35 évnél 25-35 év között kb bármi lehet. 33 éves nőnél viszont ritkán próbálkozik 25 éves (legalábbis tartós kapcsolatra). Lehet ez az oka, hogy nehezebben találnak párt X kor felett és X kor alatt pedig könnyebb válogatni.

2021. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem akarok ebbe a vitába belemenni, mert nyilván nincsenek egzakt adataim, mint mondtam is. De ez egy jó mintája, hogyan alakulnak a sztereotípiák. Az én kis mikrokörnyezetem azért annyira nem mikro, mert több száz gyereket tanítottam már (visszamenőleg több ezret) és általában az iskolában belelátunk az életükbe, a gyerekek is mesélnek, a tanáriban is hallom néha a sztorikat és hát a szülők is mesélnek, vagy nem mesélnek, csak látom hogy hogy élnek amikor jönnek fogadó órára. Néha nekem meséli el az apuka, hogy nem tud mit kezdeni a kamasz gyerekével, aki nem fogadja el az új párját, igaz, hogy csúnya válás volt, de azért megbocsáthatott volna stb.

Szóval ha valamit folytonosan hallunk, igaznak véljük. Ez a sztereotípia lényege. A környezetemben pedig ahol válás volt mindenhol anyu adta be, de mindenhol apu cuccolt el az új nőhöz. Tudom, hogy ennek az ellentéte is létezik attól, hogy én alig látok erre példát, de az ember véleményt mégis ezek alapján alakít ki magában.

2021. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én ezért mondom a statisztikát:)

Az én mikro környezetemben baromi sok válás van amik mennek is a valósághoz és tényleg sok van apa aki megcsalja anyát, de bőven van enélkül is válás. Mondok egy nagyon minimális számot. Szerintem a közeli családomban.... mondjuk 8 családból 6-ban válás volt és ebből 1-ben csalta meg a pasi a nőt.


Én picit másképp mondanám. Szerintem inkább a sztereotípia az aminek van igazságalapja széles körben.

Pl sztereotípia az, hogy a zsidóknak nagy orruk van. Ezt én nem hallottam sokszor viszont ez egy sztereotípia. Ahogy az is, hogy a németek és a svédek szőkék. Nem skandálják ezeket sem, de hallod.

Ilyen belsős dolgokba pedig én annyira nem akarok belemenni, hogy ki kihez költözik, de nyilván ha te próbálkozol akkor akkor előbb lehet jelentkező mintha nem teszel semmit.


Megcsalás pedig mindenféleképpen rossz, de ha te megcsalod az urad, mert 1 éve hozzád sem ért, szerintem nem annyira elítélendő főleg, ha kb könyörög neked, hogy legyen valami.

Viszont a kapcsolatnak meg véget lehetne vetni előtte is ez is igaz.

2021. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én több év szexmentesség után váltam el tőle, mert elegem volt belőle. Sosem csaltam, szerintem amúgy ő sem. De biztos nagyon fájt volna ha máshol keresi az élményt, engem meg hanyagol. Pedig nálunk is van gyerek, de mindent meg lehet oldani gerincesen is.
2021. ápr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!