Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért él még ez a sztereotípia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért él még ez a sztereotípia a férfiakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Környezetemben, de ezen az oldalon is sokszor látom, hogy a férfiak hűtlenek, csak szexelni akarnak, érzelmileg analfabéták, nem képesek mély, bizalmi kapcsolatra, szoknyapecérek....stb. Igazából belém is tökéletesen ez lett nevelve, Anyám folyton csalódott, minden pasi disznó...stb. Engem ez hátráltatott is az ismerkedésben, azt gondoltam, ha valaki randira hívott hogy csak a szex érdekli és nem is mentem el.

Magam körül pedig azt látom, hogy a barátnőim folyton elhajtanak olyan pasikat, akik "túl gondoskodóak", hosszútávút akarnak, már tervezik mit csináljanak nyáron...stb.

A fiú barátaim is értelmes, helyes srácok, akik vágynak a szeretetre és ugyanúgy panaszkodnak egymásnak hogy nem találnak normális csajt, mint mi szoktunk :D. És halál lelkesek ha volt egy jó randijuk.

Miért van hát nemekre bontva ez, hogy a férfi az érzelemmentes, kemény, csajozós, hűtlen fél (sarkítok), hiszen számtalan csajt ismerek aki illeszkedhet ebbe a képbe.



2021. ápr. 3. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Mert egy szörnyen egysíkú gondolkodásmód, annak a párja hogy a nőket a pénz érdekli meg az alfák. A két gondolat ugyanazon a szálon fut: van jócskán példa ezekre és az ember fia/lánya gyakran beléjük botlik. Aki többször is, az felépít egy sztereotípiát.

Szerintem a férfiak/nők legalább fele egyébként elég selejtes kategória (nemtől függetlenül, az emberek így kollektíven) és könnyű ezekbe belefutni.

Viszont rengeteg normális ember van, csak valahogy a kereslet és a kínálat nem találkozik. Ugyanis attól, hogy valaki rendes, jó fej, még nem biztos, hogy bejön a kiválasztottjának.

2021. ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez pont olyan, mint egyesek megrögzött mániája, hogy "a mérnököknek lehet csak barátnőjük". Jelentem, IT mérnökként sportos fizukummal sem volt soha senkim és már 30 feletti vagyok. Szóval ezek mind ilyen buta sztereotíp tévképzetek, a "biztos azért nincs barátnőm, mert nem vagyok Mészáros Lőrinc" szinttel egyenértékű túlzó butaságok.
2021. ápr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
1%
A nőket nem is feltétlenül a pénz, hanem inkább a férfi lakhelye érdekli. Ha nem így lenne, már engem is rég felszedett volna valaki.
2021. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Közel sem él ez a sztereotípia, csak néhány elvakult feminista skandálja ezeket, meg az aki baromi mindig beválasztja a szart és azt mondja, hogy mindenki ilyen, holott ő nem tud választani.


Az, hogy szexre mennek sokan manapság azért kevés helyen titok főleg úgy, hogy nők is bevallják ezt. Amúgy csajokat jobban szájra kapják, ha 5 f.szon ülnek egy buliban, mint fordítva (mondjuk fordítva életemben nem hallottam, előbbit pedig már nem egyet lehet itt a nehézség is játszik).


Barátnőid nem hiszem, hogy minden pasi disznó mentalitással állnak hozzá, csak nem akarnak ilyen pasikkal együtt lenni, mert nem tartják őket férfiasnak.

"ugyanúgy panaszkodnak egymásnak hogy nem találnak normális csajt, mint mi szoktunk :D. És halál lelkesek ha volt egy jó randijuk."

Hát szar randikról nőktől nem sokat hallottam személyesen, de srácoktól szar randikról már nem egyet hallottam és azt meg nem is akarom hangoztatni, hogy hány lánynál kell próbálkoznia az embernek míg eljut 1 randiig ami elég sokszor szarul sül el. Nálatok meg igazából a lehetőség kb tálcán van kínálva mindig, ezért lelkesek a fiú barátaid mert ez ritkaság számba megy.


Érzelemmentes stb stb amit írsz az inkább arra vonatkozik, hogyan szerezz csajt. Van az általánosítás, hogy legyél paraszt, nagyképű és 10x olyan sikeres leszel mint egy rendes srácként.

Érzelemmentes, mindenkit megcsal stb pedig inkább a panaszkodás egy szar választás után. Ahelyett, hogy vállalná, hogy szar embert választott a másikat hibáztatja, pedig baromi sok emberen látszik, hogy milyen. és ha nem is elsőre de rövid idő után bőven láthatóak bizonyos jelek.

2021. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
"Anyám folyton csalódott, minden pasi disznó...stb." Te meg elfelejtetted mindeddig megkérdezni, hogy ezt az általános tapasztalatot hány pasi viselkedéséböl szürte le? Hány "ismeretsége" után érezte, hogy ez minden F-ra érvényes?:-)
2021. ápr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
És az értelmes, helyes fiúbarátaid nem jönnek szóba?
2021. ápr. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a kedvencem itt, hogy a nos ferfiak sokkal nagyobb szamban csaljak a parjukat mint a nok. Es vajon kikkel csaljak? Az eletben en azt latom, hogy nos ferfi-ferjezett no a szereto paros. A logika is azt diktalja, hogy kozel egyforma kell legyen a ket nem aranya megcsalasnal.
2021. ápr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

#7 Sorry, de ez a sztereotípia onnan jön, hogy független nőként lépni sem lehet a társkereső a házas/kapcsolatban lévő pasiktól ha már mondjuk negyven feletti a célközönséged. Szó szerint a szóba jöhető pasik fele aki fent van,házas. És ez nem csak egy társkeresőn. Férfiaktól is hallani, hogy a ráíró nők rondák meg kövérek, de soha nem panaszkodott senki arról, hogy házas nők rohamoznák meg társkeresőn.

Ezzel együtt hány nő sír itt, hogy szerető és a pasija nem őt válassza és fordított nemekkel mekkora az arány?


Arról nem is beszélve, hogy nézd meg a környezetedben a válásokat. Apu megy a szeretőjéhez, anyu marad egyedül a három gyerekkel. Ez gyakoribb, mint amikor anyunak van szeretője. Ilyen is van! De arányaiban azért ez előbbi gyakoribb. Tanárként rengeteg ilyen heyzetet látok. Elvált apukát egyedül soha, ott mindig van élettárs. Anyunál már kb fele arányban.

Igen, ez is egy sztereotípia, és nagyon szeretném már az ellenkezőjét látni.

2021. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8

Valószínűleg azért nem rohamozzák meg őket, mert inkább várják azt, hogy őket találják be. Szingli lányok közül hány rohamoz 20 éves korban?

"Ezzel együtt hány nő sír itt, hogy szerető és a pasija nem őt válassza és fordított nemekkel mekkora az arány?"

Igazából szerintem az ilyen embereket nem kell sajnálni. Tudja, hogy egy szeretői státuszba kerül akkor felesleges sírni. Az meg, hogy eltitkolja valaki... hát ideig óráig megy, de tartósan biztos nem.


"Arról nem is beszélve, hogy nézd meg a környezetedben a válásokat."

A válások kb 65-70%-át nők kezdeményezik. Míg a megcsalások aránya (külföldi adat) kb 50-50 (+- pár %).

Anyuhoz a 3 gyerek. Tökmindegy, hogy akarja-e apa a gyereket vagy sem az hozzá elég ritkán kerül a gyerek. Ahhoz, hogy hozzá kerüljön anyának elég lecsúszottnak vagy alkalmatlannak kell lennie az esetek 90%-ban.

2021. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A válást a nők azért adják be mert a férjük szívesen elül a kakiban megcsalás után is. Persze, hiszen ott a közös ház meg a gyerekek! Akiket nevelni már nem akar, mert a munkahelyen nem tolerálnák, hogy folyton táppénzen legyen valamelyikkel. Azt oldja meg a nő.


Azt hogy hány százalék csal, sajnos nem igazán lehet mérni. De ha egy nő egyedül marad, akkor nyilván nem volt szeretője, ha meg apu cuccol a tikárnőjéhez vagy közös albérletbe egy másik nővel, neki volt. Ez nem rocket science. És ez a gyakoribb. Ettől függetlenül egzaktul mérni valóban nem lehet.

2021. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!