Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A társadalom szemszögéből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A társadalom szemszögéből nlzve, miért trendi ha egyedül vagy 25 éves, és miért gáz ha egyedül vagy 40 felett? Ezek csak évek, semmi más, elvileg...

Figyelt kérdés
Tehát elfogadott ha egyedül vagy 20-23 évesen egyetemi évek alatt, de utána már picit rosszabb, mert beszűkülnek a lehetőségek, barátokok közül sok szétszéled, kevésebb buliba jársz már (ha nincs vírus), 30-35 felett meg egyre frusztrálóbb a magány (persze embere válogatja, de a társadalom szúrós szemekkel néz azért már rád). De miért?
2021. márc. 29. 22:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
41%
Az eddigi válaszolók nem tudom hány évesek és ezért hallucinálják-e be azt, hogy egy 25 évesnél elfogadott, ha egyedül van. Nem az.
2021. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Majd te megmondod mi az elfogadott, gondolom.
2021. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan azt látom, hogy ezek a sztereotípiák, elvárások inkább nemek szerint oszlanak. Egy egyedülálló férfival pl. Minden életkorban elnézőbb a társadalom, viszont őket meg a karrierrel, fizetéssel b*ogatják jobban, valamint a mamahotel jelenség mintha rájuk nézve gázabb lenne a társadalom szemében mondjuk 30 évesen otthon lakni. Azért az igaz, hogy valamivel több is az otthon lakó felnőtt ferfi, mint nő :D. Na mindegy... A nőktől meg nagyjából 25-6 éves kortól kezdve elvárnak konkrétan mindent, amit előttem felsoroltak, épphogy csak az unokákat nem :D. annyira talán a nagyon magas fizetést nem, de a karrier tervet, jövőképet, férjet vagy férj jelöltet, családtervezést, saját egzisztenciát már simán. Míg egy 25 éves férfinek mondogatják, hogy “éljen” még, fiatal a házassághoz. Egy ennyi idős nő már anyuka korban van elvileg, ha szigorúan nézzük. Ezek alapján tehát kivétel nélkül mindenkinek olyan kapcsolatban kéne élnie, ahol 10 év körüli korkülönbség van a férfi javára. Látjuk, hogy ez egy eröltetett valami, nem lehet a szerelmi kapcsolatot ilyen módon megtervezni, kiszámolni. Plusz valaki nem akar idősebbel kezdeni, ez ennyi...Van, hogy egyidős pár esetén bevállalják a babát huszonévesen, akkor a férfi ki van nézve, az anyukának tapsikolnak. Ha idősebb férfinak szül a nő, akkor aranyásó ha a pár mindkét tagja 35 éves, akkor “ilyen öregen szülni felelőtlenség”. A társadalomnak sehogy sem lesz megfelelő, mert még ezer más pontnak is stimmelnie kell, hogy azt mondják rád, hogy “na, ez egy jóravaló, rendes ember”. :D

Szerintem mindenhogyan bélyegeket aggatnak ránk, és mindig lesz olyan akinek nem fog tetszeni. Mindenesetre semmi gond nincs szerintem sem a 40 éves, sem a 25 éves szinglikkel, akkor sem kell ócsárolni ha jól érzi így magát, ha pedig nem, akkor meg főleg nem szabad bántani mert minek megforgatni benne a kést, ha van elég baja...undorítóak az emberek, én mindig erre jutok az ilyen elmélkedések végén. :D

2021. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!