Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tulajdonképpen akiknek gondjuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tulajdonképpen akiknek gondjuk van a nőzéssel azok olyan intelligens férfiak akiknek nem vagy csak nehezen megy az ösztönös viselkedés (oly szükséges az udvarlásban), túl racionális, logikus emberek?

Figyelt kérdés
Amely fajtától menekülnek az érzelmi alapú, ösztönös nők?
2020. dec. 31. 14:35
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

10


Ezt nehéz vitatni.


Viszont egy átlagos külsejű férfi ha túl racionális az azért megnehezítheti a dolgát.

2020. dec. 31. 17:54
 12/43 anonim ***** válasza:
Ez a "túl racionális" az alacsony érzelmi intelligencia beszűkült, egyoldalú gondolkodással kombinálva finomabb megfogalmazása?
2020. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
6 os az nem matek hanem ösztön.Amugy a kérdezőnek van ilyen is meg olyan is.Van amelyik munka területén nagyon jól áll meg pénzügyileg de nők terén rosszul.Van amelyik egy sima luzer szimplán.Ez összetettebb kérdés.
2020. dec. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
12 es nem.Ez a te gondolkodásod és prekoncepciód.Aki intelligens az nem egyoldalu.
2020. dec. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

". Egyrészt elméleti szinten sem: az intelligencia és jó logikai képességek sok nőnek kifejezetten vonzó tulajdonságok egy pasiban." sokadrangu tulajdonságok tapasztalatból mondom és önmagába baromi kevés.sokkal fontosabb a "kisugárzás" meg az egyéb külsőségek.én hiába egész jó külsővel rendelkezem meg logikus és racionális és intelligens vagyok nem mondanám sikeresnek magam a nőknél.

10 es ezt cáfolnám.nekem átlagon felüli külsőm van viszont lehet rossz helyen keresgéltem pl.

2020. dec. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 Mojjo ***** válasza:

@15: Szalmabán érvelés.

Természetesen önmagukban kevesek ezek a tulajdonságok. Egy teljes összkép kell, ami sok-sok önmagában kevés dologból áll össze. És ezek a kirakós darabkák ráadásul mindenkinél mások. De a kinézet és az intelligencia sokaknál kisebb-nagyobb részei a teljes kirakósnak.

De a kérdés nem arról szólt, hogy vajon az intelligencia, logika stb stb önmagában mennyire kevés vagy sem, hanem arról, hogy a sikertelenség ezekre a tulajdonságokra vezethető-e vissza. Erre a kérdésre pedig egyértelműen nem a válasz.

2020. dec. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
#14, nem. Pont arra akartam kilukadni, hogy itt, ebben a topikban sokan (természetesen kizárólag férfiak) már az átlagnál kicsivel magasabb matematikai-logikai képességek meglétét is magával az intelligenciával azonosítják. És az ilyen autista matematikus prototípust is kapásból intelligensnek tartják. Pedig az autista geek-típusnál az egyik első számú tulajdonság a pont beszűkült (sőt, hovatovább EGYETLEN területre szorítkozó) érdeklődési kör.
2020. dec. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

16


Ez téves. A kérdés nem erről szólt, hanem arról, hogy azon intelligens emberek akik a társas kapcsolatokban is, és a mindennapokban is úgy általában túl racionális beállítottságúak, nem tudnak ösztönösen, spontán viselkedni mert előbb gondolkodnak mielőtt cselekednek, mennyire vonzóak vagy sem a nők szemében.


Én azt írtam, hogy szerintem a nők menekülnek az ilyen személyektől. Te azt írtad, hogy sok nőt az ilyen pasi vonz. Ezt illetően eltér a véleményünk.

2020. dec. 31. 21:14
 19/43 Mojjo ***** válasza:

@17: Amellett, hogy egyetértek, szerintem a kérdezőnél abszolút nem erről van szó. A sikertelenséget általánosságban is sokan szeretik valahogy kimagyarázni saját maguk előtt - gondolom, kognitív disszonancia elkerülés -, de a párkeresési sikertelenségre ez különösen igaz. Csak itt a GYK-n is Dunát lehet rekeszteni az olyan kérdésekkel, ahol a kérdező nem képes becsajozni és ezt mindenféle vadabbnál vadabb agymenésekkel magyarázza, és győzködi azokról a többi fórumozót.

Itt most azt látjuk, hogy a kérdező a saját vélt jó tulandonságaival próbálja kimagyarázni, hogy miért nem tud nőt szerezni. Nyilván nem, hogy nincs vele - már a kérdezővel - semmi gond szerinte, de egyenesen túl jó, túl intelligens, túl racionális stb stb ahhoz, hogy párt találjon.

Nyilván ez már önmagában is árulkodik arról, hogy ezek a jó tulajdonságok csak véltek: egy valóban logikusan gondolkozó, racionális ember nem fog ilyen hülyeségekkel előrukkolni.

2020. dec. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

17


Igen, talán olyan esetek is vannak amikor az okozza a problémát, hogy illető az autizmus spektromun van és a nő nem talál emiatt vonzó belső tulajdonságokat benne, nem azért mert nincsenek jó tulajdonságai, hanem mert nincsenek meg azok a tulajdonságok amelyek beindítják az ösztönös reakciókat a nőkben. Igen, a párkeresés jó nagy részben ösztön szinten zajlik.

2020. dec. 31. 21:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!