Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, nők! Mi a kölünbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nők! Mi a kölünbség aközött, hogy a férfi dolga a kezdeményezés, a nőé a mosás?

Figyelt kérdés

Ma egyenlőbbek a nemek mint régen. Magyarországon ma ez vitatéma, viszont alapból már a tipikus nő és a tipikus férfi összemosódott, ezért vitatéma ha erőltetik a régi szerepeket. Én kezdeményeztem már sok nőnél és nők is nálam, viszont ritkán. Már az is csoda volt, hogy pár nő engem akart felszedni elég nyomulósan, ezt pasik szokták. Tehát még ha gyakoribb is mint régen, azért a régi szerep ma is él. A házimunkát is sokszor nő végzi inkább, viszont ha egy nő meghallja, hogy a főzés a te dolgod, kiakad. Akkor mi a helyzet a kezdeményezéssel? Mi a különbség? Mindkettő nemi szerep nem? Egy nő nem veszít a nőisségéből ha ő kezdeményez, a férfi is pasi marad ha főz és mos. Ja és engem oltogatni és személyeskedni nem ér.


Számítástechnikai okoból mostanában könnyebben hibázhatok helyesírásban, remélem ez itt nincs így.



2020. dec. 15. 20:57
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
87%

Már írták.

Mosni, főzni, takarítani (majdnem) minden nap kell, ezeket minden felnőtt embernek illik elvégeznie. Ha nincs csajod, akkor retkes ruhában jársz évekig? Térdig ér a kosz a lakásban? Elvégre női munka.

Gondolom, nem.


Kezdeményezni egyszer kell. Odamész, megszólítod. Egy mosoly és egy szia. Aztán évekre, évtizedekre levan a gond.


Ami közös mindkettőben, hogy ha nem akarod, akkor ne csináld, és senkit se fog érdekelni rajtad kívül, és senkit nem is érint hátrányosan.

Ismerkedni és kezdeményezni se kötelező.

2020. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Ja nem kötelező csak ha nem csinálod senki se áll le veled soha. Azaz már nálam is kezdeményezett nő, csak abból meg nem lett semmi és ritka is, hogy nő kezdeményez. Szóval igazából kötelező, ha akarsz valakit. Könnyű mondanotok, hogy nem kötelező, gondolom nektek nincs iylen bajotok. Illetve leszólítani egy embert egyszer kell, tizet meg tízszer. Igazából a külsőmmel nincs baj, sőt sportos vagyok és kész szem+szőke haj kombó de utálok idegenekhez odamenni. Ismerősökkel szeretek beszélni de idegenekkel nem. Ez a legnagyobb bajom társkeresés terén. Amúgy nem vagyok szűz ha valaki azt feltételezi.
2020. dec. 15. 22:00
 13/37 anonim ***** válasza:
83%

#12: Ne haragudj, de ez rajtad kívül kit érdekel?

Leírtam. Nem kötelező. Mosni se kötelező. Csak ha azt akarod, hogy tiszta legyen a ruha, akkor kénytelen vagy, akkor is, ha utálod.

Van még egy csomó ilyen az életben. Mondjuk ha vékony és feszes akarok lenni, akkor diétázok és tornázok. Pedig olyan jó lenne egész nap feküdni és zabálni. Vagy ha jó melót akarsz, akkor tanulsz. Soroljam még?

Neked csak a végeredmény kell, az oda vezető út nélkül. Sok sikert!

Minden más csak hiszti. Az meg nem valami férfias.

2020. dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Jó igazad van de van más területe az életnek ahol ez működik. Például edzeni évek óta elmegyek, ha nincs is kedvem. A leszólítás az más kérdés. Valahol könynebb ez a tedd meg ha nem akarod akkor is. Szóval nem mindenben csak a végeredmény kell.
2020. dec. 15. 22:15
 15/37 anonim ***** válasza:
31%
Egyben szerintem megegyezhetünk, hha a nők "dolga lenne" a kezdeményezés már kihalt volna az emberiség.
2020. dec. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a dolga: az életnek ez a szegmense teljesen átalakult, átrendeződött, és a folyamat igen régen kezdődött. Nem csak a férfi keres pénzt, és nem csak a nő végzi a házimunkát.

Ki szólít le kit: ez meg nem változott annyit. De abban egyetértek, hogy általában a nő küld jeleket, tehát nem óriási lutri a dolog.

2020. dec. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Én a teljes egyenlőség híve vagyok. Egy percig nem tűrném senkitől, hogy azzal jöjjön, hogy az én dolgom a házimunka, meg, hogy ez meg az női feladat, abban a pillanatban repülne.


Viszont, én simán igent mondok arra is, hogy kezdeményezzenek a nők nyugodtan.

Én kezdeményeztem már férfiaknál, sőt, már tiniként is természetes volt nekem, hogy ha valaki tetszik nekem, akkor keresem a társaságát és nyilvánvaló teszem, sőt, akár meg is mondom neki. Az eredmény az lett, hogy h.ülyének néztek, ribinek tartottak, nem vettek komolyan, a femme fatale, szűzribi, szociopata csaj osztálytársamnak pedig lementek pincsibe.

Volt, hogy üldöztem szinte pasikat a szerelmemmel (csak nem a megfelelő embert).

Csak aztán az élet azt mutatta, hogy ezzel nem megyek semmire, nem tetszett ez a viselkedésem senkinek, olyanok viszont elkezdtek utánam futni, csaholni, akiket letojtam magasról.

Aztán kinőttem ezt az egészet, felvettem én is a femme fatale stílust, majd le is vetkőztem ezt magamról, amint érdeklődést tapasztaltam egy nekem tetsző férfi részéről. Onnantól a kölcsönösségen alapuló, laza, őszinte ismerkedés híve voltam. Így lett aztán normális kapcsolatom is.

Elég ennyi rólam, a lényeg az, hogy én szívesen benne vagyok, hogy kezdeményezzenek a nők is, de akkor ne nézzétek őket ribinek, őrültnek. Össztársadalmi változás kellene ebben.

2020. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
utolsó én nem nézek ezért ribinek senkit. Amikor nő kezdeményezett nálam ott csak annyi volt a baj, hogy nem jött be nekem. Magával a női kezdeményezéssel sok férfinek nincs baja. Sok nő jött már azzal, hogy ribinek nézik de egy sima kezdeményezésért általában nem. vagy a többieknek is az a tapasztalata?
2020. dec. 16. 00:30
 19/37 anonim ***** válasza:
20%

Hát el kene dönteni,hogy legyenek e nemi szerepek,vagy ne.

Azt azért nem lehet,hogy a szűzleány b...ni is szeretne,de szűz is maradjon ugye.

Aki Á-t mond,az mondjon B-t is.

Szóval az nem járja,hogy kiválogatom magamnak ami jó szerep,a többit meg szépen a másik nyakába rakom.Es az sem járja,ha elutasítom a szerepeket,de azért a másiktól elvárok egyet-kettőt.(nemektől függetlenül)

Vagy legyen akkor szerpnélküli minden,vagy legyen meg a szerep.

Tessék eldönteni!

2020. dec. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
50%

#20:

Ez addig szokott tartani, amíg elő nem kerül a külső. Azért egy 180 cm magas, 80 kilós nőt nem sokan szoktak vonzónak tartani, hiába segít felvinni a hűtőt a negyedikre. Ő hiába is menne oda kezdeményezni.

Azért ez a fene nagy igény az egyenrangúságra valahogy egyből megszűnik, ha nőként nem tudod hozni a nőiesen törékeny alkatot.

2020. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!