Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Segíthetne ezen egy pszichológ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segíthetne ezen egy pszichológus és igaza volt a fiúnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves nő vagyok. Elég bonyolult az életem, sok trauma ért. Ezek közül a legrosszabb, hogy évekkel ezelőtt megerőszakoltak, ezért nehezen engedek közel maga,hoz bárkit is. Ez azért is zavaró, mert nagyon hajtanak rám a férfiak, miközben én ezt nem akarom.


Egy éve megismerkedtem egy fiúval (ő 22 éves), akivel nagyon jól megértettük egymást, viszont nehezményezi, hogy nem akarok magamról beszélni. Nemrég kiderült, hogy ő többet szeretne barátságnál. Részemről az egyetlen gond a bizalmatlanságom, ami nem kifejezetten neki szól, hanem úgy mindenkinek.

Próbálok változtatni, de nem megy.

Tegnap mondtam neki, hogy emiatt ez nem fog menni, és hogy igyekszem változtatni, de nem megy.

Nem kezdett el ordítani vagy ilyesmi, de nyugodt stílusban elég sok olyat mondott, ami bánt, de lehet, hogy azért bánt, mert igaza van.

Ilyen költői kérdést teszek fel stílusban, hitetlenkedve ezeket mondta:


1. Nem fair, hogy egy s.eggfej elítélendő cselekedete miatt az egész világra potenciális nemi erőszakolóként tekintek, így rá is, főleg úgy, hogy egy év alatt volt időm őt megismerni. És hogy sérti őt, hogy egy év ismeretség után is képes vagyok róla ilyet feltételezni.


2. Hogy őt is sok trauma érte (pl. 19 évesen végig kellett néznie, ahogy az anyja, aki egyedül nevelte, vért hányva meghal), de ezt nem vetíti ki arra, aki nem tehet róla. Nekem is elég nehezen mondta el az anyja tragédiáját, mivel nem akarta, hogy úgy érezzem, hogy lelki szemetesnek kellek. Nem is éreztem így, örültem, hogy bízik bennem.


3. És ha ez másokkal is így van, akkor vegyem észre, hogy az egész életem egy színjáték, mert betegesen ragaszkodom ahhoz, hogy mindenki bántani akar, és hogy miért kell nekem ellenségkép mindenkiről.


4. És hogy ő nem azért akar járni velem, hogy szexrabszolga legyek, meg még nem esküvőt meg gyereket akar, az bőven odébb van.


És a végén hozzátette, tényleg szánalommal, hogy nagyon sajnál. Nem tudtam erre mit mondani, ezután otthagyott. Ma írtam neki face-n, de még nem válaszolt, pedig volt fenn face-n.



Köszi előre is a válaszokat.


2020. dec. 1. 22:42
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
04:53-as válasz adója vagyok, 49F.
2020. dec. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
66%

A srácnak igaza van abban hogy nem kell egész életre bélyeget viselned és cipelned azt a terhet hogy van egy ilyen traumát. Csak a saját séleted és sorsod rombolod azzal hogy ennyire nem bízol meg az emberekben. Meddig akarod ezt cipelni? Természetesen ez NEM HIBA csak be kell látni hogy amíg nincs megdolgozva ez a trauma addig folyamatosan nehezíti az életedet. Ezzel érdemes szakemberhez menni.


Az viszont tény hogy nem túl empatikus módon adta elő, bár átlagemberhez képest aki nem tanult ilyeneket, nem olyan vészes.


24/F

2020. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Jöhetnek még válaszok.

Joghallgató a fiú amúgy.

2020. dec. 2. 15:29
 14/32 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a sajat szintjen jol foglalta ossze a dolgot, nem varhato el senkitol, hogy 22 evesen felig ismerkedos szakaszban komplett pszichoanalizist tudjon csinani. Szakembereknek is ido es tudas kell hozza. Amit en latok. Eloszor is a sraccal kozolni kene, hogy ne haragudjon, de te nem allsz keszen egy kapcsolatra. Ez nem ures kifogas, pontosan tudja, hogy mi az ok mogotte. Masodszor keress egy pszichologust, mert egy ilyen FELDOLGOZATLAN traumaval eselyed nincs normalis eletre, parkapcsolatra, semmire. Harmadszor gondold at, hogy milyen kapcsolat lenne, ha durcizni kezd egy ilyen utan. Nem mondom, hogy veszett fejsze nyele, de neked most rengeteg idore lesz szukseged, es a sracra is rafer meg egy kis erettseg. Keresd meg kesobb, amikor mar ugy erzed tovabb tudsz lepni.
2020. dec. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
23%
2 es nem idióta a pasi.az nagyon igaz hogy attól hogy volt vele egy szemét láda attól mást nem kéne büntetni.az az idióta aki ezt nem veszi észre mint pl te kettes.
2020. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
12%
14 es jogosan akadt ki(nem durcizás mintha semmi jogalapja nem lenne) hogy őt bünteti egy erőszakoló miatt.Én is kiakadnék ha rám ugy tekintene mint potenciális erőszaktevőre.
2020. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
12%
6os.hát igen ez a szinvonal.a srácról feltételezik a rosszat miközben totál jogosan volt kiakadva hogy őt is lehetséges erőszakolónak tartja miközben 1 évig türelmes volt vele.kész őrület.ez kinek ne esne rosszul?
2020. dec. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

". A trauma benned hagyott olyan emlékeket, amit nem a fairség-nem fairség tengelyen lehet megítélni." de meg lehet itélni simán.nem fair hogy őt annak tartja azok után amiket tett érte.ha nem lehetne megitélni akkor minden ilyen szituációt el lehetne hazudni meg kiforgatni.

""2. Hogy őt is sok trauma érte (pl. 19 évesen végig kellett néznie, ahogy az anyja, aki egyedül nevelte, vért hányva meghal), de ezt nem vetíti ki arra, aki nem tehet róla" 7 es itt miért nem rovod fel az empátiát ugyanugy?látszik hogy csak egy eszköz az ilyeneknek mint a 7 es.

10 es nem azért lett mérges mert nem engedte közel hanem mert olyat feltételezett ami felháboritó.

"2. keresd lelkileg érettebb, támogatóbb emberek társaságát. Egy 22 évessel szemben nem elvárható, hogy megértő legyen veled. Mint látod, sem az emberismerete nem elegendő ahhoz, hogy jól kezelje a helyzetet, sem nézőpontot nem képes váltani." teljesen megértő volt.1 évig volt türelmes ne viccelj.hol találsz ekkora megértést?az átlagban 1 óra megértés nincs.

2020. dec. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Aki valakinek a traumáját annyira nem tartja tiszteletben, hogy kiakad miatta ahelyett, hogy megértést tanusítana az nem érdemli meg az illető bizalmát és idejét. Persze, hogy nem kell komplett pszichoanalízist csinálni, de akkor ne magát sajnáltassa mert a hiszti ilyenkor nem segít. Természetes ilyen helyzetben a félelem, paranoia, stb. a nő részéről (vagy ha férfit erőszakolbak meg akkor fordított felállásban). Ugyanígy megrendül valakinek a bizalma másokban ha betörnek a házába, megverik az utcán, elrabolják stb.

Jó lenne ha itt ezt értenék meg egyesek és nem úgy tennének mintha a bizalmatlanság az egójuk elleni sértés lenne.


Kérdező, ilyen kérdéseket sajnos nem ajánlatos itt az oldalon feltenni mert a sok empátiahuszár még bebeszéli neked, hogy te viselkedsz rosszul.

2020. dec. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Van nő azok között, akik vele értenek egyet?
2020. dec. 3. 08:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!