Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Segíthetne egy pszichológus?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segíthetne egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ne spóroljatok a véleményetekkel!


Egy évvel ezelőttig jó sokáig udvaroltam egy lánynak, fél évvel idősebb nálam. Sajnos a tipikus talonban tartás esete. Teljesen odáig voltam érte, mondom ezt úgy, hogy barátnőm még nem volt, rövid kapcsolatok és egyéjszakás kalandok jöttek-mentek.


A lényeg, hogy egy évvel ezelőtt bejelentette hosszas eltünedezések után, hogy vőlegénye van. Nem megválogatott kifejezésekkel "elküldtem melegebb éghajlatra", azóta egyszer beszéltünk, bocsánatot kértem az "elküldésért".


Az a gondom, hogy még mindig szeretem, mindennél jobban, annak ellenére, hogy csak fájdalmat okozott, és hazudott nekem nem csak egy dologban.

Ennek ellenére tudom, hogy ha újra jelentkezne, nem adnék neki esélyt, mert nálam a hazugság az árulás kategória, mindenkinél így állok hozzá.

Viszont ennek ellenére ha valami szerelemmel, romantikával, szexszel kapcsolatos történés ér, mindig ő jut eszembe. Pl. voltam egy esküvőn, azonnal ő kúszott be ahogy lépdel felém menyasszonyi ruhában, láttam egy fiatal párt gyerekkel, azonnal arra gondoltam, hogy ha lenne gyerekem, és ő lenne az anyja, látni nem látnék az örömtől. Stb. stb. Aztán észbe kapok, és elhesegetem ezeket a képeket, mert eszembe jut, hogyha látná hogy mennyire hiányolom, csak megvonná a vállát, mindenfajta együttérzés nélkül.


Az elmúlt egy évben 42 nővel feküdtem le, hátha így elfelejtem, de nem ment. Félek attól, hogy ez a lány volt életem szerelme, és hogy ez "rá lett elpazarolva".


Szerintetek segítene, ha pszichológushoz fordulnék?


25/F.


2020. jan. 3. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Segíthet természetesen.


Mondjuk engem inkább az érdekelne hogy szedtél össze 42 nőt.

2020. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ennyi nővel összefeküdtél, akkor valszeg azért futsz még mindig utána, mert ő még nem adta be a derekát. Gyanítom, ha meglett volna már, rég elfelejtetted volna.

De ha mégsem így van, akkor nem a nők mennyisége fogja elfeledtetni veled őt, hanem egy! normális nő. Szerelmet csak szerelemmel lehet felejteni, legalábbis nálam eddig így volt...

2020. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a 42 nőt (másfél hetente új nő, ja, persze :) ) csalinak raktad be ebbe a hülyeségbe.
2020. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De vajon mi az ami ekkora megszállottságot váltott ki belőled? Mi van benne?
2020. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egyértelműen olyan, amin pszichológus segíteni tudna.


Mindemellett ajánlom az egyéni munkát is, az önfejlesztést! Szóval keress olyan témájú könyveket, amik segíthetnek neked.


Kezdve a kötődési problémáktól, társfüggőségen át a szexmániáig (vagy nem tudom minek lehet nevezni ezt, de 42 partner egy éven belül nagyon nem normális). Valami csak illik rád, és magadra ismersz benne. Ezek ilyen pszichológiai könyvek. Én magam a tudományos alapon írtakat szeretem, amik hétköznapi embereknek szólnak, életszerű példákkal.

Illetve a neten pedig aztán végtelen ilyen cikk van, főleg angulol.

2020. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kedves utolsó! Én is szeretek hasonló könyveket olvasni, mint amit a válaszodban leirtal. Lennél oly kedves, elmondanad, mik voltak a kedvenc könyveid az adott "kategóriából" ("tudományos" könyv hétköznapi embereknek). Köszi, es bocsánat az off topic-ert
2020. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy feküdtél te le 42 nővel, ahogy én űrhajós vagyok. Amúgy meg nem a nőbe vagy szerelmes, csak duzzogsz, hogy dobott, így érdekesebbé vált a szemedben. Nincs ilyen, h életem szerelme, más embereket is meg lehet szeretni.
2020. jan. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, erősen esélyes a pszichológus.


Nem csak megdugni akartam, pusztán a szexért egy nővel, még ha szép Heléna is lenne, nem pazarolnék el másfél évet az életemből.

Akivel csak szexet akarunk, annál nem vagyunk kíváncsiak pl. a gyerekkorára, a családjára, a munkájára, arra, hogy milyen ember, stb. Szerintem.


Aki szerelmes, vagy már volt az, az szerintem meg tudja érteni, hogy miről beszélek. A szerelem a megszállottságnak egy foka.


7. válaszolónak: igen, meg lehet szeretni mást, de attól félek, hogy mást nem fogok tudni ennyire megszeretni.

2020. jan. 3. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!