Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi segíthetne, ha félek...

Mi segíthetne, ha félek elmenni pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Van pár problémám, most nem azokat szeretném részletezni, de úgy érzem, szakember segítségére lenne szükségem.

Viszont ez meg teljesen életidegen és visszataszító gondolat nekem, hogy egy vadidegennek beszéljek a problémáimról, érzéseimről, nem hinném hogy menne.

Már párszor megpróbáltam eljutni pszichológushoz, de vagy el se mentem végül, mert már előre hányingerem-hasmenésem volt az idegességtől, vagy volt hogy az épület előtt pánikoltam be és mentem inkább haza a fenébe.

(Igazából pontosan ugyanez kínoz fogorvossal kapcsolatban is, szóval duplán jó lenne megoldást találni.)


Ilyen esetben mi lehetne a megoldás?


2019. nov. 7. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bura.hu oldalon van pszichológus válaszol rovat. Kb 1 hetet kell várni a válaszra.
2019. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Ha pszichológushoz mész és beszélgetsz vele, akkor segít legyőzni azt a félelmed, hogy pszichológushoz menj.... :D
2019. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Van olyan módszer, ahol nem kell beszélned a problémáidról, és mégis gyógyulhatsz. Ez a KIP:

https://www.youtube.com/watch?v=H1gHvaj-Ayg&t=403s

2019. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp nagyon jó szakembert keress (személyes ajánlàs, ha vannak, akkor véleményeknek nézz utána, legyen szimpatikus ránézésre, hangja stb.). Én megkérnék valakit akiben megbízom, hogy kísérjen el először (már ha van ilyen). Egyébként mást nem tudsz tenni,mint legyőzni ezt a félelmed. Erről szól az egész, hogy magadtól csinálod a dolgokat, a pszichológus csak segíteni tud benne. Először furcsa egy vadidegennek beszélni, első alkalommal sokan voltunk síkidegek szerintem, de nem egy nagy dolog, hidd el. Egész más ha szakembernek kell magadról beszélni, segíteni fog, hogy menjen. Ha sikerül rábeszélni magad, hogy elmenj, akkor pedig azzal kezdd, hogy neked ez milyen problémát okozott, utána ő úgy fogja irányítani a beszélgetést, hogy segítsen megnyílni. Én sem tudtam igazán elképzelni, hogy egy vadidegennek beszéljek tök személyes dolgokról, ez nagyon sokaknak nehéz szerintem. Én is úgy kezdtem, hogy nekem ez nehéz. Egyből tudta, hogy mit mondjon, kérdezzen. Azóta is, ha éppen jobb passzban vagyok, akkor teljesen máshogy beszél velem, mintha épp a gödörből kell kirángatni, mert pont sz.rul vagyok. Azért kell jó pszichológushoz menni, hogy ne riasszon el az első alkalom. Utána már sokkal könnyebb lesz.
2019. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. nov. 8. 08:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!