Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők. Mi a véleményetek olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők. Mi a véleményetek olyan férfiakról, akik még 35 éves koruk felett is albérleteznek (nem én vagyok, de vannak ilyen ismerőseim)? Gáz, mert kell a saját lakás vagy majd együtt megteremteni? 28 F.

Figyelt kérdés
2020. máj. 30. 23:10
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Starrynak írtam a kommentet, de ahogy látom jól lehúzták pár piros kézzel. Ezek szerint itt mindenki 25 évesen 40 milliós házban él már...Ügyes. Én 28 vagyok, de szerintem 5-6 évig még tuti bérelni fogok. De úgy néz ki, ez gáz a gykn.
2020. máj. 30. 23:30
 12/47 anonim ***** válasza:
64%

"mert ki az, aki 20-30 évre eladósítja magát?"


Én már 4 országban éltem Magyarországon kívül, és máshol is hitelre vesznek lakást, házat az emberek. Beraknak 10-15 % önerőt, aztán fizetik törlesztőként azt, amit albérletre adnának ki.

2020. máj. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Beraknak 10-15 % önerőt, aztán fizetik törlesztőként azt, amit albérletre adnának ki.


Ez normális fejlett nyugati államaokban működik, de magyarban már nem 10-15 öt, sőt már nem is 20-at, hanem egyenesen 30% ot kérnek mindenhol önerőként (kis településeken 40 et)!!! És az egy valamire való 26-27 milliós lakás esetében is 8 millió ft. Ha jól keresel, hamar megvan, de ha átlag bérből élsz, az albi mellett 10-12 év mire összejon, valakinek még több.

2020. máj. 30. 23:34
 14/47 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ez jó, csak, ha kirúgják holnap, 2 hónap múlva, 1 év múlva vagy összeomlik a piacgazdaság, mit fog csinálni? Elveszi a bank. Ugyanott van, mint az, aki bár kifizeti az albit, mégsem veszik el a lakást a feje fölül, ráadásul mobilisabb is. Ez jó befektetés, mert valóban ha minden jól alakul, a lakás a végén tiéd lesz, de mi van, ha nem alakul jól? Damoklész kardja ott lóg a fejed felett minden hónapban.
2020. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Az persze megint más, sok olyat tudok, hogy a férfi és a nő is vitt 5-5 milliót, plusz a csok 10 meg a babaváró 10 és máris megvolt a 30 milliós szép kis lakás.
2020. máj. 30. 23:35
 16/47 anonim ***** válasza:
29%

"Ezek szerint itt mindenki 25 évesen 40 milliós házban él már..."


Magyarország ingatlanállományának legalább a fele 10 M alatti értékű.

Van baj a fejedben ezzel a 40 milliós fixaideával.

2020. máj. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
18%
Ja, de Nemetorszagban nem is ilyen rohadt alacsonyak az ingatlanarak, mint itthon :D Ne ezt vegyuk mar alapul, a nyugati orszagokban egy haz / lakas kb 8x annyiba kerul, mint itthon, es annyival nem jobb a fizetesuk. Az alberletarak is joval magasabbak kulfoldon, ott nehez azert sajatra sporolni. Itthon gyakorlatilag bananert adjak a sajat ingatlant, a hiteltorleszto meg alacsonyabb sokszor, mint az alberlet ara. (Mar amennyiben valaki nem hat emberrel lakik egyutt, mert ugy nyilvan olcso.)
2020. máj. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

15: Akkor az 5 főre 30 millió.

Máris nem 1 főre 40 millió.


"máris megvolt a 30 milliós szép kis lakás"

Nem máris, hanem majd 30 év múlvára, amikorra kifizetik.


De igen, az azt jelenti, hogy fejenként 6 millió.

Tehát a gyerekeknek bizony van 6 millió értékű ingatlanjuk a szüleiktől.

(Rád is jut otthon, ahol laksz, ha családi tulajdonú lakásban élsz.)


Ami azt jelenti, ha most repülne ki a 3 gyerek, a ház eladásával vihetnének 6-6 milliót az új otthonukba.

2020. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Magyarország ingatlanállományának legalább a fele 10 M alatti értékű.


Én pl msikolci vagyok, normális használt lakást itt 13 millió alatt nem veszel, max garzont. De ami már 2 szobás normális, az 13-15 millió használtan is. Ami 10 alatti, az leélt albérlet volt egykoron legtöbbször. Tanyán meg nem szeretnék házat venni, na ott tényleg lehet, de normális családi ház itt a környéken is környező falvakban is bőcen 10 felett van.

2020. máj. 30. 23:41
 20/47 anonim ***** válasza:
82%

Ha a hiteltörlesztőt nem tudod fizetni, akkor az albit sem. Mehetsz a híd alá. Ráadásul hitelhez lehet biztosítást kötni, albérleti díjhoz nem. Az albérletből bármikor kirakhatnak, aztán lehet, hogy csak sokkal drágábban találsz a környéken.


[link]

2020. máj. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!