Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők "értékének" hány %-át...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők "értékének" hány %-át teszi ki a külsejük és fiatalságuk?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja és látja azt a jelenséget, hogy a fiatal és szép nőknek minden jár alanyi jogon. Vagy legalábbis akármilyen buta, semmirekellő, elviselhetetlen természetű, mégis valahogy mindent megkap férfiaktól, de csak addig amíg fiatal és szép. Nyílt lapokkal vagy sem, de minden férfi reménykedik hogy ilyen nőben társra talál. Talán ezért nyalják ki a feneküket.

De ha már egy ráncosodó, idősödő, esetleg túlsúlyosodó 40 éves magyar átlagnőről beszélünk, akkor már senki nem tekinti őt különleges személynek, és nem is jár ingyen neki a luxus.

Ez kb hány százalékát teszi ki egy nő összértékének? A szépség és a fiatalság


2020. máj. 14. 13:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Fiatal és vonzó nőként állítom, hogy nem azért kedvesek velem a férfiak és tesznek meg a kedvemért bármit, mert abban reménykednek, hogy "társra" találnak bennem. Nincs mit szépíteni rajta, dugni akarnak, nem társat keresnek a személyemben. Még aki ismer, és esetleg nem is kedvel, legalábbis annyira biztos nem, hogy párként működjünk együtt, az is előzékeny, mert azért valahol reménykedik benne, hogy ágyba vihet.


A párkeresésben szerencsére a külső csak egy első szűrőként funkcionáló tulajdonság, a "piaci értékem" ennél kicsit összetettebb és nem mondhatnám, hogy kizárólag ebből adódna. Azért szerencsére ennél többől áll egy ember.

2020. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%

8-as: Felhívnám a figyelmedet a "Felnőtt párkapcsolatok - Társkeresési problémák" kategóriára. Nem a lekvárkészítő nagymamák személyiségelemzése volt a téma.


A "szép nők a pénzre hajtanak" meg egy nagyon régi társasalmi megfigyelésen alapuló általánosítás. A szó jelentése egyébként magában hordozza, hogy vannak kivételek. Csak azokból van a kevesebb.


És igen, sajnos a férfiak értékében is nagyon sokat jelent a pénz. De nem tudom mit kell álszenteskedni. Minden ember vágyik a jólétre és a biztonságra, csak nem mindent alárendelve neki.


Egyes embereket egyszerűen nem tudok megérteni, mondasz nekik olyan fogalmakat, mint "szépség" meg "pénz" és kizárólag negatív tulajdonságokat társítanak hozzá. És pont ezzel érik el, hogy egyre többen fogják azt mondani, hogy nem akarnak más emberek véleményének megfelelni, kapja be mindenki.


Mert egyesek képtelenek ezt a kettős gondolkodást levetkőzni, hogy aki szegény meg csúnya az jó ember, aki meg gazdag és szép az gonosz.


A világ ennél egy picit összetettebb... Viszont ettől még a szépség az első pár másodperces szűrő, amin átesel az ellenkező nemnél és van LEHETŐSÉGED ismerkedni. Utcán, villamoson, bárhol. Ha csak a belső értékekkel tudsz hódítani, akkor maradnak a kényszerközösségek (iskola, munkahely). Már a társkeresők is jobbra-balra húzós külsőségeken alapulnak, ott meg ráadásul nem csak a külső, hanem a pénz is kifejeződik, mert a fotóiddal életstílust kommunikálsz. Nem mindegy, hogy életvidám fejjel nyaralós képeket raksz ki, amin fotós haverod utómunkázott, vagy lősz egy igazolványképre hajazó szelfit a szobádban.


A pénz által pedig lehetőséged van olyan életet élni, amilyet szeretnél, ettől pedig önazonossá válsz.

2020. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#11 "Még aki ismer, és esetleg nem is kedvel, legalábbis annyira biztos nem, hogy párként működjünk együtt, az is előzékeny, mert azért valahol reménykedik benne, hogy ágyba vihet."

Azért paranoidnak sem kéne lenni: egy fiatal, csinos nő társasága akkor is kellemes, ha eszünk ágában sincs megfektetni (márpedig a hétköznapi emberi érintkezés során általában nincs), és ez kedvességben és előzékenységben nyilvánul meg, ennyi.

2020. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#14 lehet, hogy paranoiás vagyok, de azért amikor némi italozgatás (pl céges vacsi) után előjönnek a flörtölős és utalgatós kijelentésekkel, akkor annyira nem érzem indokolatlannak ezt a hozzáállást :) Alapvetően tudom kezelni és nem veszem magamra, teljesen jó viszonyt tudok ápolni férfival és nővel is, függetlenül az esetleges "hátsó szándékaitól" (vagy azok hiányától), de azért a tapasztalat azt mutatja, hogy én is jobban járok ha így állok a pasikhoz, mert könnyebb határt húznom és elkerülnöm a kellemetlen szituációkat.
2020. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#15 Én úgy látom, hogy a férfiak többsége hűséges a párjához (illetve ha nincs párja, akkor is érzi, kinél mikor helyénvaló többre játszani). De se bármelyik nyomulós tapasztalatoddal, se a jelenség kezelésével nem tudok vitatkozni.
2020. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Pont ugyanannyit,mint a férfiaknak.
2020. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy szeretem, mikor ilyen kérdések alatt összegyűlik a sok álszent"


Én még az ilyen egy bites gondolkodásuakat szeretem.

Semmi álszentség vagy ellentmondás nincs itt. A külső számít nyilván, de önmagában messze nem eleg.

2020. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!