Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az erkölcsi tartás, a korrekts...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az erkölcsi tartás, a korrektség, a megfontoltság miért nem kifizetődő?

Figyelt kérdés

Számomra alap, hogy nem a vágyaimat, a nemi ösztöneimet követem, hanem mindig korrektül és józanul reagálok a helyzetekre, nem az adott pillanatot, hanem önmagam és a másik fél erkölcsi érdekét védve. Magyarán sosem csábitok senkit rosszra, és el sem hagyom csábitani magam.

Szerintem ez erkölcsi kötelességem önmagammal és a msik féllel szemben is.

Ezzel sokszor vágom önmagam alatta a fát, és ezt érzem is olyankor, de akkor sem tehetek mást! Akkor sem, ha unalmasnak, vagy prűdnek tűnök ettől...



2020. márc. 10. 12:23
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

De, voltam szerelmes is, két izben is, bár mind a két alkalommal viszonzatlanul. És vannak, akiket közel engedtem magamhoz, még ha nem is nemi alapon

A béklyó számomra nem a vallásom, vagy a hitem, hanem a melegségem. Ha el kellene döntenem, melyiktől szabadulnék meg, az lenne az. A hitemtől rengeteget szépet és lelki pluszt kapok, amit semmi evilági előnyért el nem cserélnék, még akkor se, ha néha nehéz az élet.

Sajnálom, ha igy gondolod, nem tudod, mit hagysz ki. A nem-hivők a vallásokban csak a kötöttségeket látják meg, de a csodákat, kegyelmeket, lelki többletet, amit a hivő kap a hite által, azokat nem látják, tapasztalhatják meg...

2020. márc. 11. 00:34
 22/26 A kérdező kommentje:

A kérdésedre csak azt tudom mondani, hogy melegként és viszonzaltan szerelmesként én magam voltam kb abban a helyzetben egy hetero férfival szemben, amit vázoltál. szóval ne hidd, hogy nekem nincs szivem, vagy érzéseim, vagy fanatikus, bigott ember vagyok.


Egyébként ha igaz szerelemmel beleszerethetnék valakibe/belém szeretne valaki, azt gondolom, az megint más történet, és Isten ugyanúgy benne lenne abban a szerelemben, mint egy férfiéban és egy nőében. De itt most szerelemről beszélek, nem a puszta testi vágyról.

2020. márc. 11. 00:40
 23/26 anonim ***** válasza:

Ne sajnáld.nekem szuper így. Én katolikuskent nevelkedtem.de a vallastalanság jobban bejön. Azt latom es azt teszem ami valos. En is meglatom a szepet jot csodat a körülöttünk levő vilagban, csak nem Istenek köszönöm, hanem az ősrobbanasnak mondjuk.

Emellett ugygondolom nem vagxok egy nagxon bűnős lelek, vannak hibaim,igen sokszor nehez,de mindig a jót keresem az emberekben és azt próbalom erősíteni bennük, meg ha nem is latjak. Neked is mondtam, ne íteltd el magad nem a te dolgod szerintem.

Sokszor atvagtak es kihasznaltak, mert túl jószívű vagyok. Segitek ahol tudok. Sokszor megvezetnek mert en nem gondolok rosszra elsőnek. Hiszek abban hogy minden ember jónak született. Ezert is pattantam fel arra hogy melegként nem fogadod el magad vagy rossznak erzed a szexualitast.

Termeszet rendje pedig szerintem. Az ember vonzodik valakihez, akkor szex is lehet belole. Persze nem 5 perc istmertseg utan minden 3. Egyénnel. Nekem is vannak erkölcseim azert :D

De cseppetse sajnalj. Nem vagyok kevesebb sem több se nalad se masnál. :)

2020. márc. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
nem azért sajnállak, mert kevesebb vagy, hanem mert egyedül vagy - vagyis azt hiszed, hogy egyedül vagy.
2020. márc. 11. 01:04
 25/26 A kérdező kommentje:

de nem hiszem, hogy kevesebb lennél, ugyanolyan emberi lény vagy, mint én vagy bárki


amiket magardól irsz, annak 90%-a rám is éppúgy igaz amúgy. nem vagyok olyan keserű gyöpös nemtudommilyen, mint amilyennek hiszel :)

2020. márc. 11. 01:07
 26/26 anonim ***** válasza:
De en nem vagyok egyedül.. es nem hiszem higy egyedül vagyok. Hisznott vannkörülöttem az egesz világ. Es minden szivdobbanásomban a szeretteim.Es ezek mellett ott vagyok én is.. Nekem ez elég.:)
2020. márc. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!