Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az erkölcsi tartás, a korrekts...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az erkölcsi tartás, a korrektség, a megfontoltság miért nem kifizetődő?

Figyelt kérdés

Számomra alap, hogy nem a vágyaimat, a nemi ösztöneimet követem, hanem mindig korrektül és józanul reagálok a helyzetekre, nem az adott pillanatot, hanem önmagam és a másik fél erkölcsi érdekét védve. Magyarán sosem csábitok senkit rosszra, és el sem hagyom csábitani magam.

Szerintem ez erkölcsi kötelességem önmagammal és a msik féllel szemben is.

Ezzel sokszor vágom önmagam alatta a fát, és ezt érzem is olyankor, de akkor sem tehetek mást! Akkor sem, ha unalmasnak, vagy prűdnek tűnök ettől...



2020. márc. 10. 12:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát ritka unalmas és rideg lehet veled ismerkedni. 30F
2020. márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Latogass fel egy pszichologust. Ha meleg vagy de nem fogadod el a homoszexualitast es ugy gondolod rosszra csabitanal vele valakit az bizony nagyon nagyon mely tramua miatti GOND!! kvazi a lenyedet utasitod el. Mindenkit arra lehet rávenni amire kapható. Az hogy ő nem hű onmagához ,az az ő szemelyes harca. Hiába mondjak nekem hogy mondjuk grafitozzuk össze az autokat mert az mekkora buli, ha ez az en ertékrendembe nem fér bele, nekem ez nem buli hanem rongálás nem fogom megtenni. Ha viszont olyan dologra csabitanak ami mindig is motoszkalt bennem csak feltem hogy nem fogok támogato vagy elfogadó közeget talalni ha bevallalom ,hogy igen ez is en vagyok, akkor valszeg ha ezt a felelmem legyözöm benne leszek. Ki vagy te hogy megíteld másnak mi a jó és mi nem? Honnan veszed a bátorságot hogy a saját értékrendedet másra eröltestd s ha ez kivaltja a leg jellemzöbb reakciót a masikat tedd rosszá mert lelép. Mert téged ugye senki nemért es milyen elzüllött a világ. Szerintem csak mások köszönik jólvannak a te nezeteid nélkül. Mártírkodsz. Ugy allízod be hogy az ő erkölcseit véded. Holott te felsz valamitől nagyon...
2020. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
én vallásos vagyok, és őszintén és belső meggyőződésből. és még szép, hogy nem fogok mást olyasmibe belevinni, amit rossznak tartok. Az duplán terhelné a lelkemet, egyrészt, mert részt vetem benne, másrészt, mert a másikat is belekergettem.
2020. márc. 10. 22:31
 14/26 anonim ***** válasza:

Belekergetni nem is kell senkit semmibe. De mért gondolod hogy kergeted? Ha megy, ha pont utannad megy mert tartod vissza? Önszantadból vagy vallásos? Vagy csaladi hozomany?

Tovabbra is fenntartom hogy nem a te feladazod eldönteni masnak mi a jo es mi nem. Es továbbá azt is hogy önmagad amítod. Nem vagy rosz. Azert mert masvagy. És mas sem rosz azért mert más. Hagyd higy megbánják büneiket ha vannak. Hisz aki nem hibazik nem ember. Aki hibazik de banja, az pedig bünbocsanatot nyer. Nem tiszted ítelkezni. Magad felett sem.

2020. márc. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vallasos. Vannak dolgok amiben hiszek. Pl abban hogy ha ban Isten, akkor nem azert teremtett e vilagra hogy úgy eljem le az eletem hogy vezekeljek mert mas vagyok es bünösnek rossznak íteljem meg magam. Miert pont te,egy vallasos ember lettel meleg, aki elutasítja a homoszexualitast? Gondolod az egiek direkt cs.sztek ki veled? Hat vetkesnek születtél? Lattal mar újszülöttet? Olyan tiszta a szíve az elmeje, egy tökeletes kis teremtmeny egy bűnös gondolata nincs. Egy uj elet egy uj lehetőseg. Te is ilyennek születtél. Viszont az hogy meleg leszel mar akkor el volt döntve. Megis az a magatehetlen kis csoda hogx lenne mar eleve bünös?

Nem gondolod hogy valamit rosszul értelmezel? Én az ujjászületésben hiszek,es hogy az elet addig tolja eléd ugyanazt a problemat félelmed amig meg nem oldod.

2020. márc. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Az erkölcsi tartas, a korrektseg es a megfontoltsag amugy kifizetődö. Csak te nem ez vagy. Te egy ítelkező ,felelmekkel teli ember vagy.
2020. márc. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Miért is? Mert nem a te értékrended szerint gondolkodom, hanem egy másik szerint?

Szerinted a kannibalizmus rossz dolog? Mert ha igen, akkor te meg egy kannibál szemében vagy egy itélkező, félelmekkel teli ember!

Pontosan ez az erkölcsi relativizmus melegágya, amikor egymás elfogadásának jegyében senkinek nem szabad már konkrét értékreneket követnie, mert akkor a másik itélkező, korlátolt embernek degradálja.

Hát degradálj le. Ez rólad árulkodik, és nem rólam. Én nem degradállak le, azért, mert máskén gondolkozol, és senki mást sem, azonban amit helyelennek tartok, abban nem leszek bűnsegéd senki számára sem. És itt jön az, hogy azt kérdezed, ha fut, miért baj, ha utánam fut. Azért, mert amig utánam fut, addig az én felelősségem nemet mondani. Ha utána más igent mond neki, az már nem az én felelősségem, az én lelkiismeretem tiszta.

A csecsemő ártatlan? Igen. A meleg hajlam bűn? Szerintem nem. Sőt, szerintem még a lelki szerelem sem az. A szex viszont úgy gondolom, hogy az. A meleg hajlam nem kicseszés, hanem próbatétel, aminek során végül vagy extrém tisztává válsz, vagy extrém romlottá. Én igy gondolom. Az, hogy te hogyan gondolod, az meg a te saját látásmódodon, gondolkodásmódodon, értékrendeden, hiteden múlik. Én nem foglak elitélni miatta.

2020. márc. 10. 23:56
 18/26 A kérdező kommentje:
amúgy a bűnbocsánat az én szememben egy kegyelem, amivel a legrútabb visszaélés, ha annak tudatában "vétkezgetek" kedvemre, hogy Isten úgyis megbocsátja. Arról nem beszélve, hogy mint keresztény, hiszek abban, hogy jézus ezekért a vétkekért szenvedett. Magyarán amikor én azért vétkezek, mert Isten úgyis megbocsátja, az Krisztusnak egy újabb fájdalmat jelent(ett). Az én hitem szerint. Tehát amikor spontán módon vétkezem, azzal szerintem épp elég szenvedést mérek amúgy is Rá, nem hogy még az élvezkedésemet erre épitsem! Valakinek a szenvedésére! Na nem! - Persze ez az én hitem, az én vallásom. De én eszerint fogom akkor is élni az életemet, ha ez neked idegen, vagy érthetetlen.
2020. márc. 11. 00:18
 19/26 anonim ***** válasza:

En nem ítélkezem. Es nem mondom hogy úgy kell latniod ahogy nekem.sőt, nem gondolom hogy úgy kell latnod mint bárki masnak, vagy egy "vallasnak" Épp írtam is higx nem gondolod hogy valamit felreértelmezel? Szerintem az jo ha "tartod magad valamihez" de azokbol amit leírsz ez neked nem a legjobb. Büntudat,az en felelősegem,roszba viszem ,belerangatom,magamalatt vagom a fat, nem tehetek mast"

Ezek a szavak mind tőled származnak. Mind negativak,mind azt sugalljak hogy feszengsz attol a bekjótol amit magadra vallaltal. (Azert bekjót írok mert annak tünik a szavaidbol,nem annak gondolom)

Ha nemnigy lenne nem írtad volna ki a kerdest.

Elhiszem hogy őszinte a hited. Elhiszem hogy neked ez fontos. De biztos vagy benne hogy jól ertelmezed?

En csak arra akartam ramutatni hogy elítelsz valamit es masok erkőlcseire meg a magadéra hivatkoza próbalod a tetted igazolni. Mert nem bírna a lelkiismereted. Ez nem megfontoltság. Ez felelem az én nezőpontombol. Es ezzel nem csak te vagy igy,sokan,csaknök kimondjak hogy felnek a csalódastól, vagy attol hogy megbanjak stb.

Voltal mar szerelmes? Sosem engedtél meg magadhoz senkit igaz?

Ha ugy gondolod ez a te eleted itt a földön, hat akkor ez, ahogy neked jó, hisz a tied.

Irom ezt 2 gyerekes anyukaként.és köszönöm jogy megerősitetted az en hitemet. (Tovabbra sem szeretnek tartozni egy vallashoz sem)

2020. márc. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

A bünbocsanat valóban egy kegyelem. Nemis azt mondtam hogy kufircold vegig a varost aztan majd.eleg csak megbanni.

De mit tennel, mit éreznel ha lenne egy ember aki odavan erted te sorra elkuldod meg laza erkölcseire hivatkozva elfordulsz tole,pedig ő csak tök atlagos es marha szerelmes. Ö meg egy nap egy szerelmes level kísereteben jol felvagja az ereit. Akkor ő büsős vagy aldozat? Es te tehettel volna valamit hogy megmentsd de nem tetted akkor neked lesz büntudatod vagy sem? Es ha tudod hogy ez gog törtenni akkor mit teszel? Mondjuk mert megalmodtad..Ez a resze ez meg erdekel neharagudj csak felvetes hogy latja ezt egy ennyire vallasos ember.

2020. márc. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!