Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem merek szerelmesnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem merek szerelmesnek lenni? Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
Adott egy lány (18), akivel sok randin vagyok túl. Nagyjából 4 hónapja udvarolok neki, mert nem szeretek semmit sem elsietni. Vonzónal találom, szívesen töltöm vele az időmet. A szerelem érzése mégsincs meg és ma jöttem rá, hogy nem tudok könnyen vagy egyáltalán szeretni valakit szerelemből. Mély érzelmileg sem merem magamhoz közel engedni. Szerintetek köze lehet egy múltban, pár éve történt dolog miatt, amikor is egy lánnyal elkezdtem beszélgetni, majd a hónapok alatt szerelmes lettem belé és tudta, hogy mit érzek, majd pofára ejtett. Nem használt ki sehogy, de az érzelmeimet úgy rángatta dróton, ahogyan éppen kedve tartotta... 20/f

2018. febr. 11. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg a trauma miatt nem nyílsz meg, ami ért téged.

Esetleg beszéld meg a lánnyal, hogy járjatok, hátha az ad némi érzelmi biztonságot

2018. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az csak az után alakul ki, ha összejöttetek, és megbízol benne. Én is hasonló vagyok, és a traumák miatt nem merek szerelmes lenni, mert elég nő átvert vagy lepattintott már, miután elhúzta a mézesmadzagot. A legutóbbi barátnőm is megerősített ebben, akivel túl szép volt hogy igaz legyen, majd kezdtem elhinni, aztán visszament az exéhez... aztán meg az exét csalta velem... még szerencse, hogy csak barát+extrák-ként szeretem.
2018. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vágtak át engem is párszor rendesen nők.

Viszont, mikor tényleg azzal találkoztam, akit tudtam szeretni, azonnal rózsaszín köd jött. Szerintem,. még nem találkozol azzal aki minden téren elbűvöl, addig a többi csak szimpatikus, vonzó és kész. 26 éves koromba jött az a nő, akibe fél óra alatt bele zúgtam. Addig kb úgy voltam mint te.

2018. febr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


A rossz tapasztalataid mindenképp nyomot hagynak.

Szerintem ez jó. Ezt én következetességnek hívom. Tudom furcsa, mert azt tudatos dolognak tartjuk, de a racionális alkatúaknál ez ösztönösen működik.

De a tapasztalat általában speciális esetekre vonatkozik, azaz pl.: bizonyos típusú nőkre. Ez nem feltétlenül jelenti, hogy külsőre, arcra hasonló és egymásra emlékeztetnek. A teljes személyiség az ami alapján a véleményed és így érzéseid is alakulnak.

Az teljesen természetes, hogy általában ösztönösen hasonló emberekhez vonzódunk. Persze lehet többféle "típus" is ami bejön. Szóval csak oda akartam kilyukadni, hogy lehet érdemes olyanokkal szerencsét próbálni, akik elsőre nem tűnnek fel.

Ennek kicsit ellentmond: azt is észre kell venni, hogy általában a lányok választanak. Úgy értem, tesznek róla, hogy észrevedd őket, és hogy gördüljenek a dolgok. És megfigyelésem szerint itt is igaz, hogy általában hasonló típusú lányoknak jön be az ember (azaz mindig ugyan abba a csapdába esünk)

2018. febr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így voltam én is, csak én lány vagyok. Volt egy srác, aki nagyon nagy csalódást okozott nekem, majd senki felé nem mertem nyitni, még amikor megismertem egy másik srácot, akinek tetszettem és eléggé ki is mutatta, akkor sem tudtam egy ideig reagálni rá. Úgy éreztem, mintha falak vennének körül és nem engednék magamhoz senkit közel. De idővel teljesen beleszerettem és elmúlt ez az érzés, megbíztam benne már
2018. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mesélj Kérdező!

Hogy alakultak a dolgok?

Szerelmes vagy már?

2018. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mentek a zöld pacsik nektek! Utolsónak üzenem a következőket. Igen, a kérdésem után körülbelül még további 2 hónapot udvaroltam neki, akkor már éreztem, hogy szerelmes is vagyok belé, hogy őt közel kell engednem magamhoz és május elején össze is jöttünk. Ahogyan az utolsó előtti válaszoló írta, idő kellett a saját korlátaim átlépéséhez. Már gyanakodni kezdett a barátnőm, hogy miért nem térek rá a lényegre, feljött ez a beszédtéma és elmondtam neki mindent, hogy miért nem merem még felhozni a párkapcsolatot.
2018. aug. 3. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!