Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lányok, hogyan viszonyultok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, hogyan viszonyultok ahhoz, ha egy férfi gondolkodó típus és szereti a műveltséget?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem, mintha elriasztana lányokat ez a típus. Lehet, csak én képzelem bele tévesen, de nem azt vélik egyesek, hogy a gyakorlatiasság hiánya mutatkozik az elmélkedő típusoknál? Pedig nem zárja ki, hogy gyakorlatias is legyen valaki, én annak tartom magam.

Ha egy férfit érdekel az irodalom, történelem, nyelvészet, filozófia, kultúrák, szereti a komolyzenét, romantikus típus, akkor hogyan viszonyultok hozzá?

Nekem az eddigi párkapcsolataimban egyikben sem olyan párom volt, aki intelligensnek, műveltnek vagy egyáltalán kimondottan gondolkodó típusnak lett volna mondható. Így is elfogadtam és szerettem őket. Mégis néha úgy vágyom rá, hogy szellemi társam is legyen egyben a párom! Ritkán, de volt alkalmam ilyen lányokkal ismerkedni, mindig azokat a randikat élveztem a legjobban, ahol tudtunk beszélni irodalomról, filozófiáról vagy bármilyen elmélyült témáról.

Valahogy úgy irigylem azokat, akiknek szerencséjük volt és összejöttek a szaktársukkal az egyetemen hasonló érdeklődésük vagy beállítottságuk miatt is.

Mit tanácsoltok, hol lenne érdemes ismerkednem, ha már az egyetemen nem jött össze? (Máshol bezzeg találtam értelmes embereket. :D)



2017. dec. 16. 18:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Van az a fajta férfi, aki művelt, intelligens, megvan a józan paraszti esze is. Tudja, hogy ez a normálisabb, nívósabb emberek minimuma, és ilyen társat keres, és ennyi ésszel már tudja hogy hol keresse.

Meg van az, aki átlagosan művelt, és azt hiszi hogy mégis ő mennyire egy finom ember, és szellemi főfogás a mai társadalomban. Nagyon el van magától szállva, mert gimis tananyagot nem felejtett el (átlagba mert mást nem is kellett tanulnia, pl egy orvosnak már fingja nincs Arany munkásságáról, mert az egyszem agyába más terület tudománya kell hogy elférjen)

... És erre fogja ha nem jött össze egy lánnyal a dolog. Pedig lehet közbe csak csúnya, amúgy unalmas, igénytelen...stb

Meg van az, aki sokszor szerencsétlenül nyúlt bele a lányokba, és kifogott üresfejű libákat.

2017. dec. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Nem olvastam el a leírást. Páromban az intelligenciája fogott meg, a műveltsége, olvasottsága, hogy "gondolkodó" típus. 22N
2017. dec. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%
Kicsit hasonló vagyok, gondolkodom, keresem kutatom az ok-okozatok összefüggéseit, szeretek elemezni, használni az intellektusomat. Olvasok is emellé és igyekszem művelt lenni. Mindemellett gyakorlatias is vagyok. De tény, hogy nem igazán szeretik a nők a gondolkodó férfiakat, mert olykor-olykor azt aggatják ránk, hogy unalmasak vagyunk, pedig nagyon nem, én is aktív életet élek hobbikkal, sportolással, kimozdulásokkal. Műveltség alatt én nem igazán a lexikális tudást értem, sokkal inkább a holisztikus műveltséget, az élet számos területén meglátni összefüggéseket, megérteni bizonyos szituációk, helyzetek, dolgok, folyamatok dinamikáját, meglátni olyat, amit a többség nem lát meg, nem gondol tovább, nem töri a fejét rajta. Sokkal fontosabb, hogy lehetőleg minél több életterületen tájékozott, naprakész, jól informált, praktikus és pragmatikus is legyél, mint hogy vágd fejből a 20. sz világirodalmat, történelmet (ami amúgy is kamu), valamint a többi felsorolt tudományterületet. Szerintem fontosabb, hogy átlásd, hogyan működik a világ, milyen a berendezkedése, gazdaságilag, társadalmilag, mi(k) és ki(k) működteti(k), tartja mozgásban, mi az, amivel a saját és embertársaid életén is lendíthetsz. Ezért jó pl. ha jártas vagy a társadalomtudományokban, mint pszichológia, szociológia, emberi erőforrások stb. mert ez az alapja egy sikeres emberi társadalom létrehozásának. Pl. a legfontosabb, hogy tudd, ki vagy te és mit miért csinálsz, kerülj képbe önmagaddal, spirituálisan is légy fejlett/nyitott, ne az anyagi világ bugyraiban merülj el, hanem lelkileg fejlődj, adj a lelki életre is.
2017. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%
mert a nők nem szeretik az okos faszikat xD
2017. dec. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

A művelt, tájékozott embereket szeretem, az irracionális művészlelkeket nem (írom ezt úgy, hogy festek, olvasok, szeretem a művészeteket és szeretek mindenfélén elmélkedni).

23/N

2017. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Poén amikor más kérdéseknél fasságokat hablatyolok elkezdik itt mondani, hogy "igen igen én is ilyen vagyok..." xD


Aki "igyekezik művelt lenni" az már egy pojáca. Az intellektus meg nem attól függ, hogy valaki elmondja Random Géza De szeretlek juliskám című versét fejből imho.


Az ilyen kérdéseknél mindig érzem a beképzeltség szagot. Jó persze valaki legyen tisztába a saját képességeivel, de valahogy bűzlik itt mindig ez.

2017. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

Nekem imponál, ha mellé nem ilyen "megalszik a szájában a tej" ember és ha velem van, egy világban vagyunk és nem máshol jár fejben. Vagy mikor valaki nem tud kicsit laza, spontán lenni és esetleg lebecsül egy kis "értelmetlen" szórakozást, vagy valami hasonlót.:) Ja, és ha ennek ellenére nem finomkodik velem, hanem észre tudja venni a nőt bennem és úgy leteperni, mintha egyáltalán nem lenne "úriember". :D


A díszsznoboktól viszont kiráz a hideg, de beszélgetni és a másik tájékozottsága által gyarapodni, tanulni én is szeretek. Egy intelligens, nagytudású emberrel a legjobb beszélgetni. Nem csak azért, amit ő mutat, hanem mert a témák által egy olyan felületet biztosít neked, ahol gondolkodhatsz, megfogalmazhatod magadnak és neki is a gondolataidat, a saját véleményed, magadat is jobban megismerheted... Számomra ilyen egy ideális férfi.


Szaktárssal járni nem mindig jó, nálam ez nagyon rosszul sült el, pedig mi csak randizgattunk.:) A srác annyira kompetitív volt, hogy nem beszélgetni lehetett vele, hanem csak hallgatni, ahogy okoskodik és előadja magát, mintha neked fingod nem lenne a szakmáról. Pedig azért itt elég nagy potenciált látnék benne, hogy azonos érdeklődésű emberrel jöjjek össze, hasznos ez a tudás a párkapcsolatban és izgalmas is. (Nekem nagy álom lenne egy közös kutatást csinálni a párommal, ha ilyen lenne. :D Irigylem a szerzőpárokat, akik a való életben is párok.)


Azért remélem, a természettudomány és társai sem az ördög találmánya a szemedben, én ezeket is imádom.:) Műkedvelő vagyok, de nem megy szerzőktől idézni meg kenni-vágni a magyar történelmet. :D

2017. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
#3-as válaszoló: köszönöm a válaszod (mint a többiek építő válaszát is)! Jó olvasni, hogy mennyire tisztán meg tudod fogalmazni azt, amire én is gondoltam, csak lusta voltam hosszasan kifejteni a kérdésemben (így sem olvasta el mindenki). Ugyanaz a célunk és ugyanazért szeretjük járatni az eszünket, csak nálunk különbözőek az eszközök: számomra a lexikális tudás, a tartalom igenis fontos, a bölcselet és a tudomány, amelyekkel ugyanazt kívánom elérni, mint te: átlátni a világ működését, meglátni az összefüggéseket, stb., ezeket egészen tökéletesen kifejtetted. A spirituális fejlődésbe és irányzatba már belemerültem, ha nem is olyan mélyen, de nem volt számomra hiteles és meggyőző egyik spirituális előadó, tanító, csoportvezető vagy bárki, aki ezt a szemléletet képviselte. Nekem fontosak az érzelmek, a lélek, a lelkierő, de amit kihoztak a spiritualitásból egyes emberek... hát kiábrándultam tőlük. :/ Csak összetűzésem volt belőle. De amúgy köszi, a nemes szándékot mindenképpen látom benne és jó, hogy megosztottad a gondolataidat itt!
2017. dec. 17. 00:22
 9/23 A kérdező kommentje:

#7-es válaszoló: köszönöm neked is a válaszod! Neked is sikerült megfogalmaznod sok olyan részletet, amit osztok. Jó meglátásaid vannak és egyetértek sok mindenben. Például az nagyon tetszik, ahogy kifejtetted, hogy két intelligensebb embernek a beszélgetése során biztosítanak egymásnak egy felületet, ami által mindketten fejlődhetnek és önmagáról is tanul az ember. Ezt én is fontosnak tartom.

Neked szerencséd volt, hogy csak szaktárs adta elő magát úgy, mintha neked fingod sem lenne róla. :) Nekem a barátom, aki majdnem nulla előtanulmánnyal és nevetségesen kevés tapasztalattal alakította magát teli önbizalommal, hogy ő jobban tudja azt, amit én éveken keresztül tanultam és több év tapasztalatom volt benne. Bicskanyitogató volt, de évekig sikerült tűrnöm és ráhagynom, engednem őt homokozni a kis vödröcskéjével.

Igen, én is irigylem azokat a szerzőpárokat, akik valóban párok is. :) A szerzőktől való idézés fejből és a történelem kenése-vágása nagyon jól megy pedig. :D A természettudományokban meg tessék, más válaszolók nagy örömére bevallom, hogy buta vagyok és én sem vagyok mindennek tudója. De nyitott vagyok rá és látom az előnyét annak is, ha a párom más műveltségi területen lenne járatos, így még inkább megvalósulna az, hogy tanulunk a másiktól valami újat. A földrajzot, csillagászatot szeretem, sokat olvastam ilyen téren is. A kémia, biológia, fizika nem az erősségem, de szívesen beszélgetek azokról is. :)

2017. dec. 17. 00:45
 10/23 anonim ***** válasza:
Szia, kedves kérdező! Ahogy nézem, egészen pofás átfedés van érdeklődéi köreink között, úgyhogy nyugodtan írhatsz nekem, ha szeretnél egyet beszélgetni :D
2017. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!