Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egyedülállók! Jelenlegi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülállók! Jelenlegi élethelyzetetekben mit gondoltok a szerelemről?

Figyelt kérdés

Milyen érzéseket, gondolatokat vált ki belőletek ez a szó, hogy szerelem?


Kort is írj. Ja és nemet is!


2015. okt. 26. 15:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném újra érezni! :/


Szerelem?


Én nem tudom, mi ez, de jó nagyon,

Elrévedezni némely szavadon,

Mint alkonyég felhőjén, mely ragyog

És rajta túl derengő csillagok.


Én nem tudom, mi ez, de édes ez,

Egy pillantásod hogyha megkeres,

Mint napsugár ha villan a tetőn,

Holott borongón már az este jön.


Én nem tudom, mi ez, de érezem,

Hogy megszépült megint az életem,

Szavaid selyme szíven símogat,

Mint márciusi szél a sírokat!


Én nem tudom, mi ez, de jó nagyon,

Fájása édes, hadd fájjon, hagyom.

Ha balgaság, ha tévedés, legyen,

Ha szerelem, bocsásd ezt meg nekem!



26F

2015. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Azt gondolom elvileg létezik, de jelenleg semmilyen érzést nem vált ki belőlem maga a szó.
2015. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Hamarosan újra teljesen készen állok rá, egyébként jó dolog, engem inspirál, akár viszonzott, akár plátói.

30N

2015. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog, csak kicsit úgy vagyok vele, hogy "létezik-e egyáltalán?" - persze mindig reménykedem, hogy igen...
2015. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Meg sose voltam szerelmes.

Azt se tudom, hogy leszek e valaha...

2015. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Egyedülállóként és kapcsolatban állóként is azt gondolom, hogy bár szép metafora, alapjában véve túlértékelt, félreértelmezett és sok esetben felesleges, vagy akár káros fogalom, mert azt sugallja, hogy van valami misztikus "plusz", ami felül áll minden józan ésszel megfogalmazható dolgon (vonzalom, empátia, szeretet, intimitás stb.), és ami vagy "kialakul" két ember között, vagy sem. Ha pedig valami probléma van, akkor könnyebb széttárni a kezünket és azt mondani, hogy "elmúlt a szerelem", mint megkeresni és megoldani a problémákat. Mintha egy szeszélyes, illékony, természetfeletti dolog lenne, amihez semmi közünk, és amire csak várunk, hogy berepüljön az ablakon.


tl;dr: metaforaként megállja a helyét, konkrét értelmezésben hülyeség.

28F

2015. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

2x voltam szerelmes már legalább életem során! Az utolsó azt hittem örökké tart...de nem...ugyanis nincs itt a hölgy aki ezt kiváltotta...amiről igazából én (IS) tehetek...kérdezem magamtól miért?

Sok fajta érzést kelt bennem és jó...bár könnyen manipulált is lehetsz általa...de ha ez közösen történik mindkettőtökkel kit érdekel?! ne zavarjon meg semmi HA ti boldogok vagytok...(nekünk is ezt kellett volna)

Szóval nagyon jó dolog, és nagy dolgokat lehet általa építeni de talán a szeretet szó még nagyobb építő erővel bír! :)

Nyílván nem a szó a lényeg (szeretet) hanem amit kivált belőlünk! Teremtő erővel bír minden értelemben!

Én ezt így gondolom! Köszönöm (a lehetőséget h felszólalhattam)!

:D :)


24/F

2015. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Még soha nem volt részem igazi viszonzott szerelemben. De nagyon szeretném átélni, és nagyon félek, hogy soha nem fogom megtalálni életem párját. Rettegek a magánytól és az ürességtől, és iszonyatosan irigy vagyok azon emberekre akiknek megadatott az, hogy viszonzott szerelemben legyen részük. :-(


25F

2015. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagyon kellemes érzést. S egyben vágyakozást hozzá.
2015. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

19F

9#

2015. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!