Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az igaz szerelem tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az igaz szerelem tényleg olyan, mint amilyennek a könyvek/filmek bemutatják?

Figyelt kérdés
Több szerelmes könyvet is olvastam már meg láttam is filmeket. Arra lennék kíváncsi, hogy aki úgy érzi, hogy szerelmes az tényleg ezeket éli át vagy ezek csak túlzások és kitalációk?

2013. júl. 24. 23:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az igazi szerelem akkor is szerelem, ha dögvész van.
2013. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Froncsi ***** válasza:
31%

Ég és föld. Az összes ilyen film és könyv megszépíti :D

Jó dolog, ha két ember egymásra talál, de ez a ritkábbik a szerelemben. 90%-ban szerintem inkább csak szenvedés :D

2013. júl. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt értem, de csak nem olyan pont olyan, mint ahogy a csöpögő könyvekben leírják.
2013. júl. 24. 23:16
 4/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik film vagy könyv. A legtöbb hálivúdi giccsparádé sosem történne meg az életben. De van olyan könyv, ami után azt mondom, hogy tényleg leírja a szerelmet úgy, ahogy van.
2013. júl. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kapcsolatfüggő. A miénkre minden ismerősünk azt mondja olyan mint a filmekben XD bár remélem jó filmekre gondolnak ilyenkor magukban :)
2013. júl. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4. válaszoló elárulod, hogy melyik az a könyv?
2013. júl. 24. 23:19
 7/15 anonim ***** válasza:

nincs olyan konkrét dolog bakker amire rá lehet mondani, hogy szerelem...

két nyugger akik egymás lelkéért élnek halnak más szerelmet valósítanak meg, mint egy kigyúrt jóképű maszkulinos csávó egy tökéletestestű, betörhető nővel él át 25 éves koruk táján... aztán lehet, hogy ebből később más lesz... a lényeg, hogy a szerelem akármilyen lehet. nem mindneki ugyanarra vágyik. ez biztos.

2013. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Többet is tudnék mondani, a kedvenceim:


Maupassant: Egy asszony élete

Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége

Maugham: Színház

Marquez: Szerelem a kolera idején, 100 év magány


Oké, ezek nem a modern korban íródtak, de sok bennük az igazság, amit most is bőven lehet értelmezni. Igenis van, hogy úgy megyünk férjhez, hogy azt sem tudjuk, ki a másik fél, mert elvakít a szerelem. Igenis van olyan, akinek az állatias szex fontosabb mindennél. Vagy hogy valaki szerepet játszik és te teljesen bedőlsz neki. Ezek mind igazak, és a szerelem többször ér véget pofonnal, mint happy enddel. És én csípem, ha valaki ezt le meri/le merte írni. Nem minden kapcsolat ilyen, tudom, hogy sok a pozitív példa, sőt én is hiszek az igaziban...De ettől még rengeteg ilyen csalódás, átverés is létezik, ezt kevésbé szokták bemutatni a hálivúdi filmek. Azokkal sincs gond, én is megnézem a szerelmes filmet, csak sok tininek annyi téveszme van a fejében ezek láttán, hogy mikor az első pofont megkapják, csak pislognak...


A szerelem gyönyörű. Meg rohadt fájdalmas is olykor.

2013. júl. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Így van, attól függ, milyen könyvre, filmre gondolsz. Ha a bugyuta amerikai vígjátékokra meg Coelhora, akkor nem.


Számtalanszor előfordult már, hogy egy-egy regény hősével azonosulni tudtam.

First Lady jó példákat hozott, csak egy kettőt tennék hozzá, a teljesség igénye nélkül, és nem csak a boldog szerelem, hanem általánosan érzelmek, férfi-nő kapcsolat témakörében:

Catullus, Iuvenalis (ezek verseskötetek, de nagyon valódi érzelmekről szólnak)

Odüsszeia - számomra például a NŐ Odüsszeusz felesége, és ami köztük van, az a nagybetűs Szerelem.

modernebb vonalról: Aranyember, Anyegin, Anna Karenina, Utas és holdvilág

2013. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a könyveket:)

És igen én is teljesen egyetértek, a mai világban már kissé mást jelent a szerelem, mint anno..(mondjuk ezen el lehetne filózgatni hogy jó-e vagy rossz, de szerintem mindkét oldalon lennének érvek)

2013. júl. 24. 23:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!