Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Megkedveltem,megsajnáltam,de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkedveltem,megsajnáltam,de nem akarok még sem belebonyolodni az egészben.Hogyan lépjek ki belőle?

Figyelt kérdés

Megismertem valakit,ami nagyon megtetszett első látásra.Nem gondoltam bele,hogy egy teljesen külön életmód az,amit élünk és szegény srác annyira nagyon szegény,hogy egy telefonra nincs pénze.Rossz emberekkel kell együtt éljen(alkoholostákkal,drogosokkal)akikkel dolgozik.Ő egyiket sem csinálja,és egy kis faluban lakik a családjával akik szintén nagyon szegények.Nem a megtanultabb emberek közé sorolnám,de még ez sem feltétlen probléma,csak a rossz társaság igazán,amibe beleszületett,meg nem tudom milyen jövőt lehetne vele elképzelni.Plusz nem is egy városban lakunk,csak most itt dolgozik.Belementem,mert annyira tetszett,össze is jöttünk (csók volt csak),de úgy érzem ennek így nincs jövője.

Hogyan lépjek ki belőle?mit mondjak neki hogy ne bántsam meg?


ma 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Megsajnáltad, nem kedvelted meg, csak rád jött a szokásos női 5 perc, hogy megváltoztatod, aztán rájöttél, hogy ezért áldozatokat kéne hoznod a saját életviteledben és gyorsan elillant a rózsaszín köd ami nem is létezett, mert csak szántad.


Hogy kéne kilépni? Legyél őszinte, hogy mizu.. így is, úgy is megbántod ha már behülyítetted, de minél előbb mondod el annál kevésbé fog fájni neki.

ma 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen meg fog bantódni. Csináld minél előbb, az a legjobb neki is.
ma 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Számomra most nem világos, hogy akkor most a végén nem jön be a srác, vagy a körülményei nem tetszenek.

Jó lenne, ha ezt magadban tisztáznád magadban.


Ha nem tetszik, akkor ne áltasd, ne húzd. Mondd meg simán, hogy te se tudod, hogy mit akartál, felelőtlenül belementél, és sajnálod, ha megbántottad.


Ha tetszik, de annyi gond van vele, akkor előfordulhat, hogy érdemes lenne néhány beszélgetésbe belemenni.


Simán lehet, hogy azért nincs pénze, mert elszedik tőle a drogos és alkeszos lakótársak, ő meg nem tudja, hogy lépjen ki az egészből. Lehet, hogy egy munkásszálló tök jó megoldás lenne. Lehet, hogy tudnál valódi segítséget adni, és akkor nem is kéne, hogy elköltözzön. Esetleg valami másik munkát kéne keresnie. Ha nincs semmije, akkor valószínűleg nem is veszít sokat, hacsak nem takarítja meg minden pénzét.


Szerintem azt kell nézni, hogy honnan indult, és hogyan halad az életben. Tehát ha alkeszos, mittudomén milyen emberek között nőtt fel, és drogos emberek között él, de ő mindig tiszta maradt, akkor az sokkal értékesebb, mintha egy gazdag család gyereke józan családi környezetből válik drogossá.


Tehát ha arról van szó, hogy jó vele minden, tetszik, de a körülményei rosszak, akkor az is lehet egy megoldás, hogy elmondod, hogy mi nyomaszt, hogy min kéne változtatni, hogy számodra elfogadható legyen, és ami szerinted neki is sokkal jobbá tenné az életét. Könnyen lehet, hogy ő is simán ki akarna jönni, csak bele van valahogy szorulva a helyzetbe, de egy kis segítséggel kikerülne, és minden ok lenne.


Azt mondod, hogy még telefonja sincs. Akkor esélye sincs internetezni se, vagy nem tudom, és gondolom, fingja sincs arra, hogy hogyan lépjen ki ebből a helyzetből. De ha segítenél neki, akkor lehet, hogy boldogan megtenné.


Aztán ha utána se jön össze a dolog, akkor is segítettél kikecmeregni egy embernek a pöcegödörből.

ma 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyen az, amikor kellő ismeretség nélkül mennek bele emberek a kapcsolatba.
ma 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudni hogy fog reagálni, hívd ki személyesen valahova, de legyen a közelben egy barátod ha kell. És szerintem valami olyasmit mondj, hogy ő egy igazán kedves srác és te is megkedvelted őt, de valahogy mégse érzed azt a pluszt, ami egy párkapcsolathoz szükséges lenne. Inkább mint haver tekintesz rá, megpróbáltad hogy hátha lehetne több, de úgy érzed nem menne, és nem akarod őt hülyíteni, így jobb ha elengeditek egymást. Én ezt mondanám, szerintem ne térj ki a haverokra, illetve az anyagi helyzetére se. Köszönj el, ha később pedig nem hagy bekén, tiltsd le mindenhonnan.
ma 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt kell mondani: Akárhogy akarom elképzelni a kapcsolatunkat, nem sikerül, bocs.
ma 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3mas.

Igen,tetszik,nagyon őszinte és jó indulatú srác.Így nőtt fel sajnos,a szülei,a testvérei,a barátai mind ilyenek és igen,munkásszállón lakik,de szinte hihetetlen,hogy ennek ellenére sem viszik bele ezekbe a rossz dolgokba.Van köztünk 2 év,ő fiatalabb.De látszik rajta,hogy iskolába sem járt sokáig,ugyanis nagyon nem tud írni,és kifejezni magát.Volt egy lopott telefon,ami a munkatársáé volt,egy ideig arról írt.Most elvileg vett egyet ami szintén szerintem lopott vagy nem tudom,de eladja.

Teljesen más világ persze.

Ma megbeszéltük hogy este oda jön munka után és elmegyünk valamerre,de hát hova mennénk..mit beszélgessek vele?annyira nehezen indul a beszélgetés is,szinte mindig én kérdezek,nagyon nehezen indul meg.

Nem tudom ezt is hogy vezessen fel.

Megkedveltem és tetszik,ez biztos,de a környezetemben sem sokan támogatják ezt azt is látom,meg nem tudom van-e értelme,és hogy hogyan segítsek neki,már ha egyáltalán ő ki akar ebből jönni.

Nem úgy néz ki teljesen,mint akinek ez a helyzet olyan rossz lenne,bár lehet csak nem mutatja..

Borzasztóan bánom hogy ennyire belebonyolódtam de főleg azért,mert eszembe sincs őt megbántani..

A mai napot sem tudom hogy mondjam le,hogy este mondtam megyünk valahova..

ma 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért kéne a mai estét lemondani, valamikor meg kell beszélni. Bár mondjuk, tényleg lehet, hogy jobb lenne akkor, amikor nem fáradt a munkától.


Ha erre lehet számítani, és pl. holnap van szabadnapja, akkor mondd el neki, hogy valami komoly témáról szeretnél vele beszélni, valami nyomaszt és ha most fáradt, akkor inkább napoljátok el, mert így nem lenne jó.


Ha a srác tetszik, de ilyen jellegű gondok vannak vele, akkor megerősítem:

beszéltesd: mondja el, hogy milyennek képzeli a jövőjét, hogyan szeretne élni egy, két, öt év múlva, és ha így folytatja, úgy él-e.


Ha ebben te nem vagy benne, ill. egyáltalán nem illesz bele, akkor mondhatod, hogy te ebben nem látod magadat, és mi a véleménye erről a meglátásodról, egyetért-e vele.


mert ez azt jelenti, hogy akármennyire is kedveled, de nem működne a kapcsolat, hacsak... nem változtnak a dolgok rövidtávon gyökeresen, amiben szívesen segítenél együtt gondolkodni, talán megoldást is találni, feltéve, hogy azt ő is szeretné, és nem csak miattad szeretné, mert te nem kérheted tőle, hogy csak miattad változzon meg, ha ő a maga kedvéért nem szeretne.


Kifejtheted, a vágyaidat, szükségleteidet...


Az egyébként eléggé baljós, hogy nem annyira tudja még kifejezni se magát. Azért fontos, hogy minél több dologban egy szinten legyetek, hogy ne csak sajnáld, hanem valamiben mindig fel tudj rá nézni, tisztelni. Ha kész küzdeni ezért, akkor végül is lehet, hogy nem reménytelen. Ha pl. hajlandó tanulni, stb. de azért vannak fenntartásaim.


Akárhogy is, fontos, hogy akármit tesz a fejlődése érdekében, amit javasolsz, az soha ne arról szóljon, hogy csak érted teszi, hanem azért, hogy ő több legyen, gazdagabb legyen... ha szeretné. Hogy ha mégis szakítás lenne egyszer a vége, akkor ne te legyél a szemét.


Ha azt mondja, hogy szeretne fejlődni minden téren, akkor fontos megkérdezni, hogy elfogadja-e a te segítségedet.


Megjegyzem, könnyen előfordulhat, hogy idővel pont emiatt alakul rosszul a kapcsolat.


Segíthetsz úgy, hogy megkéred, körvonalazza a jelenlegi helyzetét, aztán átveszed, hogy szerinted mikben kéne változtatni. Piti dolgoktól kezdve nagyobbakig mindent listázzatok, írjatok le. Pl. pénzügyek rendezése - biztos, hogy a legmegfelelőbb számlája van, ha van egyáltalán? Csak mert ha filléres gondjai vannak, akkor az is sokat számít. Meg gyanús, hogy nem lopják-e meg. Ha normálisan dolgozik, és normális bére van, és nem barmolja el a pénzt, akkor egy valamilyen telefonra kell, hogy fussa, ha nem is okosra.


Rengeteg dolog lenne, és tény, hogy eléggé sok dolog lenne, nem egy leányálom, ha ezt a szerepet is bevállalnád, szóval tényleg van mit átgondolni.

ma 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha írni se nagyon tud, te meg pl. egyetemista vagy, az egy elég húzós szakadék azért, és nagyon kérdéses, hogy mennyire eltökélt abban, hogy ezt a hátrányt behozza. De fontos az is, hogy ne legyen komplexusa veled szemben, szóval sok nehézség van.
ma 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!