Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire zavarna, ha a másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zavarna, ha a másik fél, akivel ismerkedsz vegán/ vegetáriánus lenne?

Figyelt kérdés
Nem, nem akarna rád kényszeríteni semmit.

2021. márc. 6. 13:08
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
72%

"volt kifejezetten táplálkozástan órám, ahol ezt elég komolyan átbeszéltük és ott a tanár mondta, hogy gyereket nagyon nem kéne vegánra nevelni"

Erre írtam azt, hogy a tananyagat, amiből a tanárod tanít és amiből ő is tanult annak idején, nem a tudomány, hanem a gazdasági érdekcsoportok írják. Arról nem is beszélve, hogy amikor ő tanulta, akkor még biztosan nem volt annyi kutatás a témában, mint ma. Ha már a dohányzást is említettük, néhány évtizeddel ezelőtt még az orvosok azt hirdették, hogy a dohányzás egészséges. Azt is említettem, hogy milyen szervezetek, komoly kutatók állítják, hogy a TELJESÉRTÉKŰ növényi étrend megfelelő a gyerekeknek is. Nem gondolod, hogy a világ legnagyobb dietetika szervezeteinek szava többet ér, mint egy random tanáré Magyarországon?

Az átállás nyilván nem egyik pillanatról a másikra menne, hanem a tenyésztés folyamatos csökkentésével.


"Nem egy embert láttam, aki meg leépült a vegán életmódtól. Pedig ú is nagyon bizonygatta, hogy milyen hű de egészséges az."

A világon majdnem 80 millió vegán él. Nem tudom te hányat ismersz, de úgy gondolom, hogy egy elég kicsi mintáról beszélünk. Nyilván nagy probléma, hogy a vegánok sem feltétlenül értenek a táplálkozáshoz, mert csesznek tájékozódni. Olyat viszont aligha ismersz, aki teljesértékű növényi étrenden él és leépült tőle. De biztosan ismersz vegyes étrendűt is, aki elhízott, cukorbeteg, esztétikailag és egészségügyileg is válllhatatlan. Arról miért nem vonsz le ilyen következtetéseket?


"A szintetikus szarokból meg inkább nem vinnék be még többet a testembe, mert többet árt, mint használ a sok mesterséges cucc meg pótló."

Egyedül a B12 vitamint ajánlott szedni annak, aki teljesértékű növényi étrenden van. Amit egyébként húsevőknek is ajánlanak, főleg idősebb korban. Semmi más mesterséges dolgot nem kell szedni. Vagy mit gondolsz, milyen szintetikus cuccot és pótlót fogyasztanak a vegánok? A tejben, húsban lévő antibiotikum meg hormon nem zavar?


A vadászatról semmit nem írtam, semmi köze a táplálkozáshoz. Nem értek vele egyet, de az egészséges életmód szempontjából ez most irreleváns. Nem is értem miért hoztad fel.

2021. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
61%

"És tudod miért? Nem egy embert láttam, aki meg leépült a vegán életmódtól. Pedig ú is nagyon bizonygatta, hogy milyen hű de egészséges az."


Na innen látszik hogy teljesen kamu vagy! Ez egyszerűen nem létezik, akkora kamu mint a ház! Szóval erről ennyit! Szép próbálkozás volt...

2021. márc. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
14%

Figyelj, nem évtizedekkel ezelőtt tanultam és bocs, de inkább hiszek agrár szakembereknek meg annak a tanárnak, aki ebben benne van, mint egy random embernek, aki egy anonim fórumon éli ki magát. Tudod, lehet el sem kezdtük volna ezt az értelmetlen vitát, ha nem írsz olyanokat, hogy mérgezzük a gyereket meg hús=cigi. Mert ebben k*rvára nincs igazad, de persze, hajtsad csak a szektás hülyeségeidet. Na, ezért nem lennék együtt olyan vegánnal, aki etikailag is tartja és nem egészségügyi okokból.

De áruld már el, ha a hús olyan káros, miért él egy csomó ragadozó/mindenevő állat a bolygón? Azok mind szuicidek? Miért van a mindenevőkre jellemző fogazatunk, hm? Tán csak nem azért, mert az ember számára az lenne a legjobb étkezési mód?

A vadászatot meg úgy hozom ide, hogy nem látjátok át sajnos, mennyi kárt tenne, ha nem lenne szabályozva az állatállomány. Ha egyet sem ölnénk meg, hamar felborulna az egyensúlya a természetnek, hiszen rengeteg ragadozó állat, ami megölné már nincs itt és ezen már késő változtatni. Illetve annak is meglenne a következménye.

Egyébként 42, szép próbálkozás volt, de nem kamu. A levegőt sem látod, mégis létezik és igenis van, aki utána rosszabb állapotban van.

Tudom, hogy a húsokban is vannak mesterséges anyagok. De szerinted a szántókra nem szórják le a vegyianyagot? Hát, de. Ugyanolyan mérgeket viszel be. Kivétel az, ha otthon háznál magadnak termelsz. De valljuk be igen kevés háztartás rendelkezik önellátó gazdasággal. (Olyan illúzióid meg ne legyenek, hogy minden bio az is, ha ott van mellette az ugyanúgy permetezett dolog, akkor arra is rákerül.)

2021. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó! Nézz már utána akkor, hogy hány ország hány dietetikai szervezete mondja egészségesnek a vegán táplálkozást az életkor minden szakaszában?


"inkább hiszek agrár szakembereknek meg annak a tanárnak, aki ebben benne van, mint egy random embernek"


Nézd meg a pécsi tudományegyetem mit mond pl a vegán táplálkozásról kérlek! Ezek nem random fórum emberek. A pécsiek tudományos orvosi szaklapban jelentették meg pl. az álláspontjukat, nézz utána gyerünk!

2021. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
73%

Én:

"Nem azt pedzegetem, hogy a cigi vagy a hús-e az egészségtelenebb

Te:

"hús=cigi"

Ne haragudj, de szerintem ennek a beszélgetésnek nincs semmi értelme. Még az értő olvasás is gondot okoz neked.


"inkább hiszek agrár szakembereknek meg annak a tanárnak, aki ebben benne van, mint egy random embernek, aki egy anonim fórumon éli ki magát."

De nem fogod fel, hogy nem nekem kell hinned, hanem annak a csomó dietetikusnak, akik tényleg benne vannak ebben, nem úgy, mint a tanárod?


"Na, ezért nem lennék együtt olyan vegánnal, aki etikailag is tartja és nem egészségügyi okokból."

Értő olvasásból továbbra is egyes. Amikről már egy ideje beszélek, az mind egészségügyi szempont, az etikait szóba sem hoztam.


"miért él egy csomó ragadozó/mindenevő állat a bolygón?"

Ja, mert ha az oroszlán megeszi, akkor neked is jó? Úgy gondolod hasonlítotok?


"Miért van a mindenevőkre jellemző fogazatunk,"

A mindenevő nem azt jelenti, hogy mindent ennünk kell.


"igenis van, aki utána rosszabb állapotban van."

Ez milyen érv? Olyanok is vannak, akik vegyes étrenden egészségtelenek.


"De szerinted a szántókra nem szórják le a vegyianyagot?"

Te ugyanúgy eszel növényeket a hús mellett, tehát 2x annyi egészségtelen anyagot viszel be. Na jó, ez nem ilyen egyszerű, de kár jobban belemenni. :)

2021. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!