Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire zavarna, ha a másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zavarna, ha a másik fél, akivel ismerkedsz vegán/ vegetáriánus lenne?

Figyelt kérdés
Nem, nem akarna rád kényszeríteni semmit.

2021. márc. 6. 13:08
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kizáró ok lenne.

Nem szeretnék ezzel foglalkozni egész egyszerűen. Nem a hús miatt, mert én sem eszem minden nap, de hogy odafigyeljek hogy most zsírral vagy olajjal vagy tojás nélküli tésztát egyek (nem igazán szeretem)... Szóval legalább az etkezesbol ne legyen már külön ugy, úgy vagyok vele.

2021. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
75%

"A gyerek pedig majd eldönti, ha elég érett lesz hozzá, hogy neki mi a jó, mit szeretne"


És addig növényi vagy vegyes étrenden nevelik?

2021. márc. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
45%

#22 A legtöbb családban ugyanazokat az ételeket eszi a gyerek, mint a szülő. Ha a szülők nem szeretik a káposztát, ezért otthon sosem esznek azt, valószínűleg a kisgyereknek sem fognak venni, és külön elkészíteni egy tál káposztás tésztát. A gyerek majd találkozik a káposztával az óvodában, iskolában, vendégségben, és kiderül, hogy tetszik-e neki.


A vega és vegán családokat is hasonlóan kell elképzelni. Kivételek természetesen vannak, mindkét oldalon. Van, aki már a hozzátáplálás kezdetétől külön főz, vagy húsos ételeket vesz a gyereknek, és van aki etikai vagy eü. okok miatt azt is próbálja elkerülni, hogy máshol húst egyen.

2021. márc. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
56%

#23

Ezt én értem, de most arról van szó, hogy ha egyik szülő eszik húst, a másik pedig vegán. A vegán nyilván nem akar neki adni. Tehát ugyanúgy nem kap, mintha mindkét szülő vegán lenne? Mit szól ehhez a nem vegán szülő?

2021. márc. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

24-es,

Én vegaként azt mondom, hogy kap mindent a gyerek és majd idővel ő eldönti, hogy hogyan szeretne táplálkozni. Kisgyerekként én is ettem húst, csak idővel megundorodtam tőle.

De ha egy párkapcsolatban a felek elfogadják egymás táplálkozási szokásait, akkor valószínűleg egyik fél sem olyan rugalmatlan, hogy a gyereket a saját nézeteire formálja.

Persze vannak, akik a gyereküket is vegánnak nevelik, de ők párnak is vegánt választanak, mert ez fér bele az életszemléletükbe. A vegánság egy életmód.

2021. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
60%
Örülnék neki. Segíthetne nekem is azzá válni.
2021. márc. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
18%

#25

Értelek. Én azonban úgy látom, hogy ha adsz a gyerekednek húst, akkor ugyanúgy helyette hoztad meg a döntést. Én is vegán vagyok, én elsősorban az egészségügyi oldala miatt, bár az állatvédelem is fontos számomra. Mivel én meg vagyok győződve, hogy az állati eredetű táplálékok egészségtelenek, ezért nem adnám a gyerekemnek. Az meg úgy nem működik, hogy a gyerek nem kap húst, az egyik szülő meg igen. Ezért nem vállalnék gyereket nem vegánnal, mert számomra ez egy olyan nagy világnézetbeli eltérés. És igenis a saját nézeteim szerint nevelném a gyerekemet, mert miért is mérgezném? Szélsőséges példa, de az is a nézetem, hogy a cigit egészségtelennek tartom, így azt sem adom gyereknek.

2021. márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
36%

27, de ha nem adsz neki is döntöttél helyette, már bocs. Nem kérdezted meg, hogy kislányom/kisfiam, akarsz vegán lenni, mint én? Amúgy nem, nem egészségtelenek az állati eredetű dolgok sem és vagy 5 indokot tudnék mondani, hogy a csak növényi táplálkozás miért nagyobb kár, de nincs kedvem elvakult emberekkel vitatkozni.

De azt idevenném, hogy meredek ilyet kijelenteni, hogy mérgezed. A cigit meg ne hozd ide, mert a fazont se keverjük a szezonnal, köszi. :)

2021. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
75%
Én vegán vagyok majdnem. Más vegánokat nem ismerek, de egy ismerősöm mesélte, akiben megbízok, hogy ismer egy orvost, akihez ment egy állapotos vegán kismama, és már a terhesség korai szakaszában mindenféle táplálékkiegészítőket kellett szednie, olyannyira nem tudta bevinni a babának szükséges tápanyagokat. A WHO azt szajkózza, hogy a megfelelően összeállított növényi étrend az életkor minden szakaszában egészséges, én mégis úgy gondolom, nagyon nehéz néha megfelelően összeállítani azt a növényi étrendet bizonyos életszakaszokban (pl. terhesség), vannak egyéni felszívódási problémák is, bizonyított pl. hogy sokszor a hús evők szervezete sem képes megfelelően felszívni a vasat. Az biztos, hogy nem játszi könnyedség vegán gyereket nevelni.
2021. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
21%

"de ha nem adsz neki is döntöttél helyette, már bocs."

Persze, hogy döntök helyette, az én gyerekem. Egy baba nem tud egyedül dönteni, ami történik vele az mind a szülei döntése.


"Nem kérdezted meg, hogy kislányom/kisfiam, akarsz vegán lenni, mint én?"

Miért, te megkérdezted tőle, hogy akar-e húst enni? Megkérdezted tőle, hogy akar-e iskolába járni?


"5 indokot tudnék mondani, hogy a csak növényi táplálkozás miért nagyobb kár, de nincs kedvem elvakult emberekkel vitatkozni."

Azért próbáld meg, kérlek. Nem elvakult vagyok, hanem tájékozott. Hallottam már ezt pár tájékozatlan embertől, de többnyire könnyen megcáfolható érveket sorakoztattak fel. Persze lehet, hogy te jobban tudod, ezért kérlek, hogy beszélgessünk róla.


"A cigit meg ne hozd ide, mert a fazont se keverjük a szezonnal, köszi. :)"

Miért ne? Nem azt pedzegetem, hogy a cigi vagy a hús-e az egészségtelenebb. Azt mondom, ha én mindkettőt feleslegesnek és egészségtelennek (a húst még etikailag is elfogadhatatlannak, de ez most másodlagos) tartom, akkor miért kéne bármelyiket is adnom a gyerekemnek.


#29

Ismerek valakit, akinek az ismerősének a nagyanyjának a kutyájának a füle vegán volt és meghalt. :)

Komolyra fordítva a szót, ahogy már egy korábbi hozzászólásomban is írtam, attól hogy egy étrend nem tartalmaz állati eredetű dolgokat, önmagában még nem lesz egészséges. Ha egy vegán sültkrumplin meg oreon él, akkor nyilván nem lesz az. Ezért kell a teljesértékű növényi étrend. Erre céloz a WHO, meg az amerikai, ausztrál, kanadai stb. ország dietetikai szövetsége, amikor azt mondja, hogy a jól összerakott növényi étrend egészséges az élet minden szakaszában, legyen az ember csecsemő, fiatal, öreg, irodai munkás, kőműves vagy profi sportoló. Nem olyan nehéz összeállítani azt a növényi étrendet, csak tájékozódni kell.

Persze nem azt mondom, hogy a kismamás sztorid nem igaz, azt viszont biztosan állítom, hogy nem az volt a hölgy problémája, hogy vegán volt. Hanem, hogy nem teljesértékű növényi étrendet követett. Ha valaki a sok zsíros hústól elhízik, majd szív és érrendszeri problémái lesznek, akkor a húsos étrendet miért nem démonizáljuk? Erre azért több példa van a mai társadalomban. Nyilván azért mert nem a hús volt az egyetlen tényező.

2021. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!