Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire zavarna, ha a másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zavarna, ha a másik fél, akivel ismerkedsz vegán/ vegetáriánus lenne?

Figyelt kérdés
Nem, nem akarna rád kényszeríteni semmit.

2021. márc. 6. 13:08
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
52%

Te magadtól vagy ilyen hülye, vagy súgnak? Na, az agyontanult. De ha döntesz HELYETTE, akkor ugyanúgy döntesz. Nem vagy különb csillagvirág. Csak mondom, úgyhogy hiába ideologizálod te, meg még pár másik vegán, hogy mekkora magas szintre eljutottatok, aki a gyereket (azaz egy döntésképtelen személyt) ugyanúgy nem kérdez meg mint a másik, az nekem nehogy már különbnek gondolja magát.

Oké, akkor mondok neked indokokat. (Bár egy ilyen szektással azt hiszem aligha lesz produktív vita, mintsem veszekedés, na mindegy.)

"A szója megemeli az ösztrogénszintet. Ha a férfiak túl sokat esznek belőle, akkor nőiesedhet az alakjuk, épp ezért fontos, hogy kisfiúk ne fogyasszanak szóját. Összességében elmondható, hogy inkább kerüljük a szójából készült termékeket, és helyettesítsük azokat búzából készült termékekkel."

Egy gluténérzékenynek hogy adsz búzát helyette, hm?

A népszerű hiedelemmel ellentétben sárgarépából nem lehet A-vitaminhoz jutni. A zöldségekben karotin van, ami az A-vitamin prekurzora, míg az állati táplálékok, mint a máj vagy a jó minőségű tojássárgája, valódi A-vitamint adnak. Sokan hiszik, hogy a karotinból A-vitamin lesz, de ez általában elég kevéssé hatékony. Először is rengeteg karotin kell ahhoz, hogy egy kevés A-vitamin legyen belőle. Másodszor, ha a pajzsmirigy vagy az emésztés nem jól működik, illetve, ha nincs az étrendben megfelelő egészséges zsiradék, akkor az átalakítás nem fog működni.

Ugyanígy, a szervezet számára jól felhasználható természetes D3-vitamin csak állati eredetű élelmiszerekben található, mint pl. a tojássárgája, a tőkehalmáj olaj, és a legeltetett állatoktól nyert tejtermékek. A napfényben szegény régiókban élő népek régebben ezekre a táplálékokra támaszkodtak a D-vitamin bevitelüknél, (a skandinávok például rengeteg lazacot és legeltetett vajat fogyasztottak). A mítosz, hogy gombákból képesek vagyunk D-vitamint nyerni, hamis, mivel a gombák a szervezet számára nehezen felszívható D2-vitamint tartalmazzák.

A K2-vitamin az, ami a kalciumot a csontokba irányítja. Ehetünk annyi kalciumot, amennyi belénk fér, és mégsem fogja erősíteni a csontjainkat, csak K2 vitamin jelenlétében. Ez az egyik ok, amiért a kalciumpótlás megnöveli a plakkok kialakulásának rizikóját, mert a szervezet nem tudja a kalciumot csontépítésre használni, így az artériákban tárolja.


A növények nem tartalmaznak K2-vitamint (az egyetlen kivétel ez alól a natto, ami egy nyúlós-ragacsos, fermentált szójababból készült étel, amivel az a probléma, hogy az emberek és az állatok nagy része számára gusztustalan és ehetetlen. Mint az egyéb zsírban oldódó vitaminok, a K2 is zsíros forrásokban található. A természet úgy csomagolja őket, hogy a felszívódásukhoz szükséges zsír is ott legyen: a kapirgálós csirke tojásának sárgájába, a legeltetett állatok tejébe és sajtjába, a májba, a csirkébe, a marhába.

A vegán étrend rengeteg gabona és szójaültetvényt igényel, amelyek a nagyüzemi mezőgazdasági gyakorlat miatt tönkreteszik az ökoszisztémát. Ugyanakkor a legelő állatok képesek táplálni a kiürült talajt, és visszafordítani az elsivatagosodást.

Azt már hadd ne meséljem el, hogy mennyivel több területet igényelne a csak növényi alapú étrend. A vadakat meg hogy tartod távol? Van, hogy meg kell ölni, túlszaporodik, felborul az egyensúly, stb. Csak néhány gondolatébresztő a komplexebb gondolkodás érdekében.

Arról már nem is beszélve, hogy ez az étrend nem jó vashiányosoknak. Nekem eleve az van, gyógyszerekkel pótolom. Ha még így élnék, akkor meg aztán főleg nem lenne velem kombatibilis, hiszen ígyis egy normál ember igényének többszörösét viszem be, mert nem szívódik fel jól.

Ja, és a növényi étrendnek is vannak mellékhatásai, csak mondom. Képzeld, tanultam, úgyhogy tudom mit beszélek, ha azt mondom, hogy a mértékletes életmód a legjobb. A hús hússal evését nem támogatom, bár ezt fentebb kifejtettem.

Egyébként a cigizés valóban egészségtelen, a mértékletes húsevés meg nem. Ezt nem tudom, honnan szedted.

2021. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte itt: nem, nem jártam nyíregyházi állatkertben. Azt hallottam, hogy szép, nagy stb.

Nem tudnám megmondani mikor voltam utoljára állatkertben. De mi amúgy sosem voltunk nagy állatkertbe járok.


A gyerek kérdés: én úgy gondolom adnék mindenféle ételt. Aztán eldönti ha elég nagy lesz, mit hogy akar. De biztos nagy hangsúly lenne zoldsegen/ gyumolcson.

Bár olvastam olyat, hogy van aki fordítva csinálta. Még kicsik voltak növényi étrenden etették őket, aztán mikor nagyobbak lettek dönthettek. Ha akartak húst, vagy bármi állatit, akkor ettek.

2021. márc. 7. 14:57
 33/45 anonim ***** válasza:
44%
30,31 igazából mindketten nagyon szélsőségesek vagytok. Én vagyok az a majdnem vegán, aki a vegán anyukáról írt. 31, nagy hülyeségeket mondasz a szójáról, és a d vitaminról, többit el sem olvastam... Na mindegy, én kiszálltam ebből, szevasztok.
2021. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
28%
Ha szélsőséges lennék, nem mondanám, hogy mértéktartó életmód kell. De igazad van: el sem olvastad. Na, szia. :)
2021. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
74%
Hú, ilyen idióta vér-vegánt, mint a 30-as nem hogy párkapcsolatra, még az ismeretségi körömbe sem szeretnék.
2021. márc. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
40%

#31

Kérlek kezd el előlröl olvasni, hogy mikor kinek válaszoltam. Azt írták, hogy adnának a gyereknek húst, hogy majd ő döntsön. Erre írtam, hogy ha adsz neki húst, az is egy döntés, pont úgy, mintha nem adnál. Aztán írtam, hogy természetes, hogy döntesz helyette, mert egy kisgyerek sorsáról mindig a szülei döntenek. Ezen mit nem lehet érteni? Te meg elkezdesz személyeskedni, hogy de hát én is ugyanúgy döntök helyette. Igen, mert egy gyerek, ahogy te is írod, döntésképtelen, tehát helyette kell dönteni.

A csillagvirágot meg 29 éves felnőtt férfiként kikérem magamnak. :)


-A szójás dolog tényleg egy baromság, ahogy már írták is. Egyébként az ilyen bemásolt szövegeknek nincs sok értelme forrásmegjelölés nélkül, lévén hogy a mai internet tele van téves információkkal. Itt egy hiteles cikk, tanulmányokkal a témában: [link]

Összefoglalva: nem, nem nő csöcsöd, ha férfiként szóját eszel. Egyébként ahogy írtam, ha az egészségről beszélünk, akkor a teljesértékű növényi étrend a követendő példa, amely ugyan engedélyezi a szóját, teljesen elhagyható. De ezek szerint nem néztél utána, csak rögtön szajkózni kezdted a hülyeséget. Miért kéne búzával helyettesíteni a szóját? Gondolom aki ezt írta, az annyira korlátolt a témában, hogy azt gondolja, minden vegán tofun meg szejtánon él, pedig nagyobbat nem is tévedhetne. Gluténmentesen is vígan el lehet lenni növényi étrenden, páromnak is sikerül.


Az A vitaminhoz:

A szervezet minden gond nélkül elegendő A vitamint tud előállítani a karotinból. Forrás: [link]

Kulcsmondat: " β-carotene conversion to vitamin A decreases as the dietary dose increases."

Arra hivatkozni, hogy ha nem elégséges a zsírfogyasztás, akkor nem működik, elég vicces. Ha vegyes étrenden nem viszel be elég zsírt, az is problémákhoz vezet. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a Porsche szar autókat gyárt, mert ha frontálisan ütközöl velük, akkor megsérülhetsz. :D


A D vitamin hiány meg egy világszerte elterjedt probléma, nem kell hozzá vegánnak lenni. Ezért ajánlják tabletta formájában beszedni a téli hónapokban (nyáron elvagy a nappal), bár nagyon sok embert ismerek, akik télen sem szednek semmit és mégis egészséges szinten van a D vitaminjuk. Én is ilyen vagyok és tökéletesen jól állok belőle.


A K2 csak a K vitaminszükséglet kb 25 %-át teszi ki. A szervezet elő tudja állítani. De mutass nekem egy teljesértékű növényi étrenden élő embert, aki ennek hiányában szenved. Nem csak nattoban van még egyébként, de ez már csak részletkérdés, ahogy az is, hogy az emberek nem tudják megenni. Erről is nyugodtan küldj valamit, ami alá támasztja.


Az ökoszisztémát a szója (ami nélkül köszönjük, elvagyunk) és gabona termesztés teszi tönkre? Na mesélj még. A húsiparnak véletlenül semmi köze hozzá, ugye? Ez a "nincs elég hely, hogy mindenkinek jusson növény" érv se helytálló. Gondolj bele, hogy a haszonállatoknak takarmány is kell (például a szója, ha már azt említetted), így dupla hely és energia pazarlás áll fenn. Ha a sok megtermesztett növényt nem az állatoknak adnák, akkor nem lenne probléma.

"A vadakat meg hogy tartod távol?" Gondolom, ahogy a takarmány növényektől is ;)


Vashiány:

Erre csak annyit tudok mondani, hogy lépj be a teljesértékű növényi étrend fb csoportba és írd be a keresőbe. A legtöbb embernek magasabb a vasa, mint valaha.


"Ja, és a növényi étrendnek is vannak mellékhatásai, csak mondom. Képzeld, tanultam"

Például? Dietetikus vagy? Azt azért remélem tudod, hogy a világ úgy működik, hogy a tankönyveket a gazdasági érdekcsoportok írják, nem a tudomány. Remélem érthető mire akarok célozni, ha nem, szólj és megmagyarázom. Illetve keress rá, hogy a WHO és több ország dietetikai szövetsége mit gondol erről. Már volt is szó talán róla néhány kommenttel ezelőtt. Talán ők nem jól tanulták?


A húsevés káros hatásait honnan szedem? Erről oldalakat lehetne írni. De magas koleszterin, szív és érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség és egyéb krónikus betegségek. Erre rengeteg forrás van, még magyar nyelven is találhatsz.

2021. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
47%

#35

Miért vagyok vérvegán? Nem vagyok aktivista, engem marhára nem érdekel, hogy te mit eszel. Ha ismernénk egymást, hidd el, akkor sem akarnálak meggyőzni semmiről. Sok vegyesétrendű barátom van, sosincs semmi konfliktus köztünk emiatt. Annyit írtam, hogy én növényi étrenden vagyok és ilyen párt is szeretnék magamnak (szerencsére ilyen is van), ez pedig az én dolgom. Illetve, hogy a gyerekemet is eszerint nevelném. A te gyereknevelésedbe szintén nem akarok beleszólni. Egyébként olyan embert megtűrsz az ismerettségi körödben, aki chipsen, kólán és mekis kaján neveli a gyerekét? Vagy csak az a baj, ha valaki nem ad neki húst?

2021. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
0%

37-es, nem diatetikus vagyok, de volt kifejezetten táplálkozástan órám, ahol ezt elég komolyan átbeszéltük és ott a tanár mondta, hogy gyereket nagyon nem kéne vegánra nevelni. Egyébként meg nem igaz, mert akkor a rengeteg állattal, ami most a rendszerben van, mit csinálsz, ha megeszed előlük a kaját? Akkor azokat megölöd? Ha nem ölöd meg szaporodni fog, ergo végül úgysem marad elég terület.

Alapvetően a legnagyobb gond, és ezzel talán minden oldal egyet tud érteni, hogy túl sokan vagyunk erre a bolygóra.

Egyébként meg te hiába linkeled be ugyanúgy az írásaidat, amiket bár elolvastam, de én meg ugyanazt gondolom, hogy ferdítés. És tudod miért? Nem egy embert láttam, aki meg leépült a vegán életmódtól. Pedig ú is nagyon bizonygatta, hogy milyen hű de egészséges az. A szintetikus szarokból meg inkább nem vinnék be még többet a testembe, mert többet árt, mint használ a sok mesterséges cucc meg pótló.

Egyébként a nemed itt nem tétel, de ha degradálódnak érzed a virág megnevezést, akkor képzelj oda valami mást.

2021. márc. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és még egy gondolat, ami kimaradt. Te gondolom sosem tanultál a vadászatról és a hasznosságáról, hogy hogyan szabályozzák a vadállományt. Egyébként védik is őket, gondozzák, ha kell. Nem ördögtől valóak a vadgazdák és a vadászat. Van, hogy valami elszaporodik és tönkretenné a termést, akkor azokat sajnos meg kell ölni, amit aztán hasznosítanak. Ebbe persze az nem gondol bele, aki csak annyit lát, hogy "jaj, szegény állatkák".
2021. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy a többiek is írták, ha nem alar erőszakosan téríteni, meg úgy egyáltalán, akkor nem zavar. Kifejezetten finom vega, vegán ételek vannak, mi most párommal vega fasírtot csináltunk (laktózmentes sajt, és tojás van benne a zöldségek mellett), pedig mindketten szeretjük a húst. Ha hirtelen úgy döntene párom, hogy nem akar többet húst enni, nem zavarna. Őt se zavarná, ha én nem ennék. Nekem a laktóz intoleranciám időközben derült ki, és bár soha nem kértem, de már ő is így eszik, mert minek vegyünk kétféle tejet, meg főzzünk kétféle borsófőzeléket, például.

Szóval nincs ezzel gond, ha helyén van kezelve. Csak sajnos sokan hitvallásként követik és terjesztik a saját étkezési szokásaikat.

2021. márc. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!