Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Jól tettem, hogy szakítottam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól tettem, hogy szakítottam?

Figyelt kérdés

4 éves kapcsolatomat zártam le pár hete, nagyon nagy kínlódások után, borzasztó nehezen jutottam el a döntésig.

Szóval úgy nézett ki a dolog, hogy kívülről mi volt a környezetünk szemébe az "álompár". Nagy akadályokat hagytunk magunk mögött, hogy működhessen a kapcsolat az első 2 évben, amiket most nem részleteznék. Ahogy telt az idő, a kezem is megkérte, nagyon szeretett, jobban, mint én őt szerintem mindig. Aztán egyre frusztráltabb lettem, elégedetlen voltam mindennel, belekötöttem az élő fába, elkezdtem kiszeretni a páromból, a szex sem működött igazán jól szerintem (szerinte igen, no de mindegy). Elkezdtem tudatosan odafigyelni a kapcsolatra, hogy jó legyen, de egyre görcsösebb lettem és belül azt éreztem, hogy semmi keresnivalóm már ott. Ennek ellenére erőltettem, a párom is annál jobban. Odáig fajult az egész, hogy kiújult a pánikbetegségem, iszonyatosan szorongtam, depressziós lettem. Pszichiáterhez mentem, gyógyszerek nem segítettek, a munkámat is elvesztettem, de a párom még mindig kitartott, hiába magyaráztam, hogy azért zuhantam össze mert a lelkem már iszonyatosan érzi magát és nem szeretem már őt. Mindeközben az eszemmel tudtam, hogy tökéletes társam lenne mindig, tök jó apuka, nagy tervek, imádtam mint embert és mindetten gyerekre vágytunk már, a józan ész azt diktálta, hogy maradjak vele, de szeretni meg úgy nem tudtam, hiába jól elvoltunk. Csak tömtem az antidepresszánst es a nyugtatókat, egy lelakott zombi lettem, aki a négy fal közül is alig jártam ki, olyan rosszul voltam a folytonos agyalástól, úgy érezem be fogok kattanni és tudtam, hogy vagy szétmegyünk, vagy végem, tönkre megyek. Borzasztó idegbeteg lettem, pattanásig feszültem mindig. Szétmentünk, ami a páromat nagyon megviselte. Sajnáltam és bűntudatom van. Azt gondoltam, ha szétmegyünk helyre áll az agyam, de sokkal nehezebb, mint gondoltam. Ő volt a lelki társam, a barátom is és most nincs senkim, és a szorongásom, meg a rosszulléteim is ugyanúgy megmaradtak. Ráadásul már 27 éves vagyok és annyira szerettem volna egy kisbabát, de nem mertem így bevállalni. Nagy felelőtlenség lett volna. Most itt vagyok egyedül, egy pszichés nyomorékként, ketyeg a biológiai órám és nem tudom elképzelni, hogy bárkivel valaha lesz ilyen szoros kapcslatom amiben nem féltékenykedek, akinek a kezébe az életemet is beletettem volna és olyan stabil társam lenne, mint ő volt. Éjszakánként alig alszom és eddig az volt a bajom, hogy nem birom mellette, most meg azon kattogok jó döntés volt-e. Mi van, ha tényleg "csak" pszichiátriai kezelésre szorulok? Ilyenkor normális a kétségbe esés?


2016. dec. 7. 03:09
 1/2 anonim ***** válasza:
A kérdésedre neked kellene választ találni , mi nem tudhatjuk , hogy neked mi a jó és ,hogy ilyenkor mi a helyes.. Viszont már voltam ilyen kapcsolatban , ahol úgy viselkedtek velem mint te a barátoddal, elég kellemetlen érzés... Szerintem ő is ugyan úgy tisztában volt vele , ahogyan te is.... Szerintem , mind a ketten jobban jártok , ha elkerülitek egymást.. Ő talál egy olyat aki viszonoz mindent és te meg összeszeded magad és keresel valaki mást..
2016. dec. 7. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Abban biztos vagyok, hogy segítségre szorulsz.

Egyébként jól döntöttél, az, hogy valaki a lelki társad és a barátod, édeskevés egy kapcsolathoz. Kimondtad, hogy már nem szereted. Pont. Tehát magaddal jót tettél. Meg persze vele is, egyrészt nem él hazugságban, másrészt van esélye "ép" embert találnia. Mellesleg a józan "ész" általában nem olyan józan ám, mint amilyennek te gondolod. Az A-orta pumpádra hallgass!

2016. dec. 7. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!