Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Első nagy szerelmen túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első nagy szerelmen túl lenni? Tapasztalatok? Tanácsok?

Figyelt kérdés

24/F vagyok. Már 2 éve, hogy a volt párom szakított velem. 18 éves voltam amikor osszejottunk, ő 17.

3 és fél évet voltunk egyutt, nagyon sok mindenen keresztul mentunk magunk sem tudtuk az elejen mibe csoppenunk bele, eszre se vettuk es mar minden nap egyutt aludtunk, egymas fuggoi lettunk es folyamatosan egyutt voltunk. Egyutt vesztettuk el a szuzessegunket is. Az elso 1,5-2 év teljesen felhőtlen volt nagyon boldogok, es szerelmesek voltunk. De ahogy teltek az évek, formálódott a személyiségünk sajnos egyre kevésbé passzoltunk egymáshoz. A túl sok együttlét miatt egymas agyara mentunk, rengeteget veszekedtunk. Az utolso 1,5 ev mar csak kuzdelem volt, mindkettonk erzesei is valtoztak a masik irant, de nekem mindig visszatert a szerelem. Sajnos neki a vegere teljesen elmult mar. Nagyon szeretett mint embert, de sajnos elmult a szenvedely, a szexualis eletunk is a romokban volt. Mindketten szerettuk volna hogy mukodjon de vegul ő elfáradt. Tudom hogy o is megtett mindent. A legnagyobb bekeben, sirva valtunk el, megkoszontunk egymasnak mindent. Még meg is csókoltuk egymást, semmi harag nem volt egyikonkben sem.

A kornyezetemben nem erzem hogy felfogna barki a sulyat ennek a fajdalomnak ami bennem van, sokan ugy vannak vele hogy ez egy gyerekszerelem volt. Viszont ez sokkal tobb volt annal. Vegig kisertuk egymast nagyon sok mindenen. Egyutt erettsegiztunk, egyutt nyelvvizsgaztunk, szalagavato, tobb halaleset csaladban, a kutyaim mikor meghaltak es eltemettem oket vegig velem volt stb.

Igazabol egy olyan lelki tars volt amirol nem tudtam elkepzelni hogy letezhet ilyen. A szeretetnek ezt a szintjet nem tudtam hogy van ilyen. Hogy ennyire lehet szeretni valakit. Szo szerint meghaltam volna erte annyira szerettem. Miutan szakitott velem kb 2 honap utan egy masik sraccal osszejott, azota vele van.

A szakitas ota semmi kontakt nincs koztunk abszolut 0.


Szoval 2 eve vagyok szingli, jartam pszichologushoz 3-4 honapot, azota lefekudtem tobb lannyal, rengeteget buliztam, vannak barataim, szereto csaladom stb szoval nem panaszkodhatok. Viszont a mai napig szinte fáj a hiánya. Meg most is azt erzem hogy szeretem. Az elmult 2 honap nagyon rossz volt, szinte minden nap vele almodtam. Sajnos valoszinuleg mar sosem mukodne kozdtunk ujra, lehet hogy meg se akarnám probalni magam sem tudom… viszont nem tudom hog fogok e valaha tudni igy szeretni mást. Nektek mi a velemenyetek/tapasztalotok elso nagy szerelemmel kapcsolatban? Koszonom elore is



júl. 14. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Nem szereted egyáltalán ha másokkal feküdtél le. Maga az érzést hajkurásznád az exed által hiszen vele élted át, de ez nem szerelem. Inkább kötődés, rávetítés. Még nem heverted ki a volt kapcsolatot. Idő kell hozzá és persze el kéne engedni...
júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Jaj félreolvastam. 2 év telt el és nem két hónap.🤣


Hát ez így beteges kötődés hozzá, obszeszív állapot lépett fel és mindenképp ismét pszichológushoz kéne járni.

júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez ilyen, nekem az alkohol és a drogok mindig segítettek. Nem is tudom hol lennék most nélkülük, segítettek átvészelni a kritikus éveket, igaz függővé váltam, de ez csak potcsekekvés volt, 24 órából öntudatlanul nyugtom volt 2-3 órán át, aztán megint támadtak az emlékek. Sok sok év és szenvedés után sikerült túltennem magam, sajnos bekellett szennyezzem a lányt, a hibáit Góliát méretűre kellett nagyítsam, hogy némileg kucsikarjak valami semlegességet már. Ahogy az évek röppentek mellettem, és ahogy láttam, hogy a feszes és üde arcomat barázdák kezdték felszántani, mérhetetlen düh és harag kezdett el táplálódni bennem. Látva, hogy ő már 17.00 éve boldog párkapcsolatban van, én meg még mindig utána epekedek....elég volt, osszeszedtem minden erőm és találtam egy lányt, az első fél év olyan volt, mintha egy 25 centis műfszt dugtam volna a seggembe, nagyon fájt nyitni, nagyon idegen és hideg volt az új lányt befogadni, de ahogy teltek a hónapok, úgy változott a hozzáállásom a dologhoz, kezdett magával ragadni az új barátnőm személyisége, a seggemben már nem volt az a nagy és vastag műfsz, eltűnt, már nyugodt voltam és elégedett és boldog, néha-néha be-bevillantak képek, emlékek a volt lányról, de kizökkenteni már nem tudtak, idővel szép emlékké vált, egy letűnt, megélt korszakká lett bennem, amin elmosolyodok, de ennyi. A drogokat és alkoholt az új lány érkezése után rögtön "szárazon" letettem. 5 évembe telt ez az egész.

Nem tudom, hogy megérte e átélni azzal a lánnyal ezt a nagy érzelmet, mert jónak és szépnek jó és szép volt, de 5 év elment a gyógyulásra, nem tudom azt mondani, hogy megérte átélni vele azt a leírhatatlan szerelmet, szeretetet, életet....jobb lett volna ha soha nem élem át ezt, ugyanis arra jöttem rá az évek alatt, hogy jobb a kicsit laposabb kapcsolat, sokkal tisztább és tudatosabb, logikusabb az ember, tisztább a feje. F (elnézést a seggben lévő 25 centi hosszú és 15 centis kerületű műfszos hasonlat miatt, de konkrétan tényleg olyan rossz, fájdalmas, és idegen érzés volt újra nyitni egy igazi, új kapcsolat iránt) amúgy teljesen hetero vagyok, nem tudom milyen érzés lehet egy ilyen és ekkora dildo a férfi fenekében, de biztos vagyok benne, hogy krvara nem kellemes, pont annyira nem, mint amennyire megkellett erőszakoljam magam, hogy most fogadnom kell egy új lányt, engednem kell neki és magamnak is, hogy.....felülbírálja az előző lányt.

júl. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Hasonló “élményekkel” 13év távlatában azt mondom, hogy ha nem találkozol olyan személlyel, aki felülírja a korábbi lányt akkor ez egy véget nem érő szélmalom harc lesz. Nekem is talán az volt a legnagyobb “baj” ,hogy a lelki társam is volt.

Az a lényeg, hogy nyitott szemmel/szívvel kell élni, járni. Haszontalannak tűnhet de tényleg csak ennyit tudsz tenni.

Szerintem 100%-osan sosem lehet ebből kigyógyulni de azért elviselhető szinten lehet élni így is.

júl. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

A pozitív gondolkozás nagyon fontos, ebbe kell kapaszkodnod.


Írod, hogy vannak barátaid, szerető családod. Ez a legfontosabb, ezért hálásnak kell lenned, sokan sokkal-sokkal rosszabb helyzetben vannak és úgy is fel tudnak állni.


Te ilyen fiatalon már voltál szerelmes és ami a legfontosabb, viszont szerettek és jó kapcsolatotok volt . Sokan ezt sem élik át.


Egy dolog biztos. A szerelmi csalódás és az abból fakadó fájdalom elmúlik.

Nagyrészt rajtad múlik, hogy mennyi idő alatt.

Persze ez nehéz az első alkalommal, amikor a feldolgozás minden stádiuma még ismeretlen neked és nem tudsz mit kezdeni ezzel az egésszel.

Érjen az életben bármilyen csalódás, azt meg kell élni, fel kell dolgozni és bármilyen furcsa is, bármennyire fáj is, ettől csak több és több leszel, tapasztaltabb, érettebb, szükség van ezekre a "kisebb" fájdalmakra, hogy sok-sok évvel később sokkal fájdalmasabb és tragikusabb dolgokat is át tudd vészelni.

Tudom, hogy nehéz, egy fiatal férfitől valószínűleg nem is elvárható, hogy így gondolkodjon.


A másik dolog ami egészen biztos.

Fogsz még így szeretni nőt és amint újra szerelmes leszel minden fájdalmad már csak régi, homályos emlék lesz. :)


34/N

júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Próbálj meg arra koncentrálni, ami miatt nem működött már ez a kapcsolat. Természetes, hogy hiányzik, hiszen életetek fontos időszakában sokáig voltatok együtt. Azok az idők elmúltak, más irányba fejlődtetek, ahogyan ezt te is megállapítottad. Fogadd el, hogy ennek a kapcsolatnak meg volt a szerepe, de már egyikőtök sem ugyanaz, aki akkor volt. A felnőtt személyiséged is megtalálja a hozzá illő lányt/nőt.
júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tedd boldoggá őt azzal, hogy kirántod magad a xarból!

Neki se öröm, hogy így lát téged, de ő már nem szerelmes beléd, fogadd el!

Javaslom az önkéntes munkát olyan helyen, ahol tényleg meglátod, hogy mi a valódi fájdalom és a valódi probléma az életben!

júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök.

Az igazság az, hogy már régen megértettem miért/hogyan történt ez köztünk és ma már hálás is vagyok hogy így alakult, mert mára sokkal erősebb ember vagyok, sokkal nagyonn problémákkal kellett azóta megküzdenem, olyan családi és egészségügyi problémákkal amiket a legrosszabb ellenségemnek se kívánnék és ezek hasonló kaliberű traumák, mélypontok voltak kint a szakítás csak már nagyobb tartással, férfiasan tudtam kezelni. És még sok-sok mindent megtanultam ebből a kapcsolatból/szakításból ami miatt ma már egy jobb ember vagyok, biztosan vannak köztetek olyanok akinek ez nem idegen, az ember ha magára fókuszál fejleszti magát akkor ezek a traumák teszik igazán erőssé. Szóval pont egyébként ezért tartok kicsit mert még ennek ellenére is, hogy mennyit edzek, meditálok, olvasok, vannak céljaim stb egészségesen élek mégis néha úgy hiányzik mintha nemrég lett volna a szakítás. Nektek van ilyen? Hogy a mai napig igy hianyozna valaki, akivel mar 2 eve 0 kontakt? Koszi elore is!

júl. 16. 20:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 7 éven át tartott, hogy nem tudtam kiheverni... majd töröltem facebookrol, mindenhonnan és az alap 0kontactot még jobban 0ává tettem, hogy abszolút semmit ne tudjak róla... így néhány hónap alatt kihevertem amit előtte 7évig nem bírtam.
júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te már túl vagy rajta csak nem akarod őt a múltban hagyni. Köztődsz hozzá olyan mértékben...
júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!