Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Elmennétek STD-szűrésre az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek STD-szűrésre az első szex előtt, ha a barátotok/barátnőtök csak így lenne hajlandó lefeküdni veletek?

Figyelt kérdés

Mármint nem azért, mert egy ribinek tart, hanem mert egyre több az antibiotikum-rezisztens nemi betegség a világban.

Hogy reagálnátok egy ilyen felvetésre? Ugye (akiknek ez gondot jelent) van anyagi vonzata is a dolognak, kb. 30-40 ezer egy teljes vizsgálat. Elvárnátok, hogy az ötletet felvető fél fizesse? Elküldenétek őt is?


2018. márc. 30. 16:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
#8: respect
2018. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jGuar gumi nelkul dug alkalmiban is.


Pont az ilyenek miatt nem bizom.

2018. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
21%

#12

Igen, volt már rá példa, és? Van bármi különbség alkalmiban szex meg kapcsolatban lévő szex között? A cselekvés ugyanaz.

Az meg, hogy te kiben bízol meg és kiben nem, a te dolgod. Repülővel is sokan zuhantak már le, akkor ne bízzam sem a kapitányban, sem a mérnökökben, sem senkiben?

Megértem, hogy ha valaki egy kongói prostituálttal csinálja akkor vannak komoly fenntartásai és kér papírt róla, hogy "tiszta"-e. Meg swinger klubban is szükség van erre.

Az ember azért tudja magáról, ha valami baja van mert vannak tünetek. Ha nem vagyok náthás, akkor sem rohangálok hetente az orvoshoz egy negatív diagnózisért, nehogy csóknál átadjam a bacikat.

Ezen az oldalon pedig alapból felesleges bármi ilyen kérdést feltenni mert itt mindenki olyan tiszta, óvatos és elővigyázatos mint szent péter feneke.

2018. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
35%
Azoknak, akik annyira a teszt mellett vannak, elárulom: A teszt nem mutatja ki a másnapi félrelépéskor elkapott betegséget. Szóval, kb. kilehet vele törölni a popsit.
2018. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

Azt hittem, ez ingyenes. :o


Nem mennék el, mert szűz vagyok, amúgy meg soha nem dugnék senkivel gumi nélkül.

2018. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Elmennék, de csak akkor ha a másik is elmenne kérés nélkül (tehát a saját ötlettől vezérelve)... Ha külön kéne 'küldeni', akkor nem mennék. Azt nem tudom hogy gondolta, hogy engem megkér, az viszont eszébe sem jut hogy ő is elmenjen magától...

Lehet, hogy elvárnám, hogy fizesse, mert én tudom, hogy hány emberrel feküdtem le, de ő nem tudhatja, amit megértek, de nem biztos, hogy mindig van ennyi felesleges pénzem.

2018. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Az normális és érthető, ha az ember körbeszaglászik meg nem fetreng össze vadidegenekkel, de ezt a fajta "biztonság mániát" már betegesnek tartom."


Az a legnagyobb baj, hogy az emberek fejében az él, hogy csak annak lehet nemi úton terjedő betegsége, aki:

- fűvel-fával szexel

- drogos vagy meleg

- akinek látványos baja van (mondjuk ha fekélyek, foltok, szemölcsök vannak a nemi szerveken, vagy nőknél ömlik belőle a nem túl egészségesnek tűnő hüvelyi folyás)


Egyszerűen képtelenek felfogni, hogy ahhoz, hogy az ember összeszedjen valamit, nem kell, hogy végigmenjen rajta a fél város. Hiába igényes valaki, hiába válogatja meg a partnerét, hiába csak 2-3 szexuális kapcsolata volt, hiába igényes és tisztálkodik megfelelően, az a kevés partner pont elég, hogy összeszedjen valamit, aminek tünete nincs, de meglehetősen komoly következményekkel járhat. Gondoljatok már bele: ha a páromnak előttem csak 3 szexuális kapcsolata volt (ami szerintem mondjuk 25 évesen nem olyan hatalmas szám, hogy ribinek vagy férfiként nem is tudom minek lehessen nevezni), és minden egyes expartnerének szintén csak 3-3 kapcsolata volt, akkor közvetetten mégis hány ember által hordozott kórokozókkal kerülhettél kapcsolatba?


És ha megnézitek, manapság a fiatalok körében marhára elterjed a fogamzásgátló tabletta, manapság úgy veszem észre, mintha már ez is az "igényességhez" tartozna. Mintha az lenne az új divat, hogy egy magára valamit is adó nő tablettával védekezik. Az pedig, mint tudjuk, nem véd semmi ellen.


Ha megválogatod a partnereid, akkor persze, elkerülhetsz egy csomó ritka betegséget, mondjuk a HIV-et, a hepatitis C-t.

De nem is ezektől kellene félni.


Hanem mitől? Mondjuk a HPV fertőzéstől, amin az emberek nagy része élete során átesik, mert annyira gyakori. És valakinél semmi tünetet nem okoz, sőt, valaki szervezetéből simán eltűnik. A szerencsétlenebbek meg szenvednek a nemi szervi szemölcseikkel és a méhnyakrák megelőző állapotokkal.

Nőgyógyászaton dolgozom, kezeltem már már nemi szervi szemölcsöt és csináltam már jó pár méhnyakműtétet rossz cytológiai eredmény és HPV fertőzés miatt, kivétel nélkül minden egyes beteg fiatal, teljesen jól szituált, tiszta volt, akiknek nem 30 szexuális partnerük volt, hanem korukhoz képest teljesen elfogadható, normális mennyiségű. Senki meg nem mondaná róluk, hogy nemi betegségük van. Akinek nem szemölcsök formájába jelentkezett a probléma, arról meg még levetkőzve se mondanád el.


Annyira rossz manapság a biológia és egészségügyi oktatás, valamint a szexuális felvilágosítás, hogy a fiatalok totál értelmetlen dolgoktól rettegnek, ami meg tényleg veszélyezteti őket, arról tudomást sem vesznek.


Kérdező, a kérdésedre válaszolva:

Mivel egészségügyben dolgozom, bizonyos betegségekre egyébként is szűrnek (syphilis, hepatitis B). Mivel fordult már elő velem tűszúrásos baleset, így hepatitis C-re és HIV-re is le vagyok szűrve.

Amikor pedig az új partneremmel összejöttem, akinek előttem 5 szexuális kapcsolata volt, akkor mielőtt lefeküdtünk volna, beoltattam magam HPV ellen. És nem, nem fizettettem ki vele, bár hozzáteszem, felajánlotta.


Szerintem egyáltalán nem megalázó dolog, ha ilyet kérnek az embertől. Teljesen logikus kérés. A probléma csak az, hogy legtöbbször az emberek odáig jutnak el, hogy syphilisre, HIV-re, hepatitisre akarnak szűrést, holott ezek tényleg viszonylag ritkák itthon.

Viszont a HPV, a chlamydia, az ureaplasma, a mycoplasma fertőzés eszükbe sem jut, holott pont ezek azok, amik a tünetmentességük miatt nagyon könnyen fertőznek és nagyon elterjedtek, hosszú távon pedig okozhatnak bajt (a HPV szemölcsöket és rákot, a többi meddőséget).

2018. márc. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Az ember azért tudja magáról, ha valami baja van mert vannak tünetek."


Nem, nem tudja. Ugyanis egy rakás fertőzésnek az esetek legnagyobb részében semmiféle tünete nincs. Ilyenek lehetnek az általam már korábban felsorolt fertőzések.

2018. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#18

Igen, pont így érvelne egy hipochonder is. Egészségügyben dolgozol, persze, hogy így állsz a dolgokhoz mert főleg ilyenekbe botlasz.


"Hanem mitől? Mondjuk a HPV fertőzéstől, amin az emberek nagy része élete során átesik, mert annyira gyakori"

Ha meg ennyire gyakori és az emberek nagy része élete során átesik rajta tünetmentesen akkor miről is van szó, mire fel ez az orbitálisan nagy cidri?


Rákos megbetegést meg annyi minden okozhat manapság, hogy felesleges is rajta kattogni. Van aki 70 évig dohányzik és 90+ évesen meghal a természetes öregedésben, van aki meg 40 évesen tüdőrákos lesz úgy, hogy soha egy cigit el nem szívott. Meddőséget is ezer más dolog okozhat, ilyen világban élünk.

Bocs, de én nem igazán pártolom az egészségügyet ilyen tekintetben, hogy minden ellen azonnal rohanjon beoltatni magát az ember.

Nyilván, ha afrikába mennék akkor malária ellen beoltatnám magam és hasonlók. Bárányhimlő elleni oltás is van már (gondolom nem ingyen), mégis az emberek 90+%-a volt bárányhimlős gyerekként és ugyanúgy él és virul.


Fontos az egészség persze, de pont nem az egészségügy híres arról, hogy az egészséges emberekből tudnának megélni. Szóval bocs a fenntartásokért, de én így gondolom.

2018. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ez a véleményed, ha fogat sem mosol mindennap.
2018. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!