Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hagyjam, hogy a párom belenézz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hagyjam, hogy a párom belenézzen a dolgaimba?

Figyelt kérdés

A barátommal lassan fél éve vagyunk együtt. Az utóbbi 2-3 hónapban felvette azt a szokást, hogy belenéz a dolgaimba. Az elején még nem zavart, mert a mai napig nincs mit takargatnom, de mostanában már kezd zavaróvá válni, hogy akármikor ha használja a számítógépem, mindig megnézi az előzményeket; ha bejelentkezve maradok az email fiókomba, elolvassa a leveleimet; megnézi a mentett képeket, a beérkezett fájlokat; ha elöl marad a telefonom, az sms-eket, híváslistát.

Sokszor próbáltam vele beszélni. Először érdeklődően, hogy miért néz meg mindent folyton. A válasza az volt, hogy mert minden érdekli, ami velem kapcsolatos. Erre azt a megoldást találtam ki, hogy bármi ha érdekli szívesen megmutatom, amikor csak szeretné. De nem jött be, mert továbbra is 'kutatott' mögöttem. Aztán azzal próbálkoztam, hogy ez nekem rosszul esik, mert olyan mintha nem bízna bennem. Ezen azóta már sokszor átrágtuk magunkat, de ő tartja magát ahhoz, hogy ha nincs mit takargatnom, miért ne nézhetné meg a dolgaimat. Ebben valamilyen szinten igaza van, de valahogy mégis rosszul érzem magam, ha mindig mindent elolvas. És ezt ő sajnos képtelen megérteni, mert teljesen mást gondol a dologról. Amúgy a kapcsolatunk nagyon szoros, szeretjük egymást, más téren nincsen probléma, csak ez az egy, hogy nem tudja tiszteletben tartani a kérésem, vagy megérteni miért is zavar. Amúgy ő 'is' megengedte, hogy nyugodtan nézelődjek a cuccai között, de még nem éltem a 'lehetőséggel' és a jövőben sem szeretnék.

Mit tegyek? Arra is gondoltam már, hogy hagyom, nézelődjön nyugodtan, nem éri meg a feszkót ezért a látszólag semmiségért. De eközben belül zavar a dolog.

Ti mit tennétek a helyemben? Vagy nálatok hogyan működik a privát szférába való betekintés?

köszönöm a válaszokat

22L


2010. jún. 27. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mégha téged nem is zavarna, ez akkor is bunkóság.Bármikor kaphat az ember bárkitől olyan levelet, vagy sms-t amihez végképp semmi köze.(PL barátnőtől lelkis sms-t)

ezt csak megbeszélni lehet, bár látom vele nem...

2010. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek még most az elején véget kellenne vetni (mármint nem a kapcsolatnak, hanem a turkálásnak). Teljes mértékben megértelek. Ez amit csinál, a féltékenység és a bizalmatlanság jele, az pedig egy idő után teljesen tönkre teszi a kapcsolatot.

Kell, hogy legyen magánéleted, mindamellett, hogy szeretitek egymást.

Az meg főleg furcsa számomra, hogy fiú létére ilyen öregasszonyos. Fordítva még inkább megérteném, mivel ez női "betegség".

2010. jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
16 éve vagyok együtt a feleségemmel, és sosem olvasom el a leveleit. Ha SMS-t kap, csak akkor olvasom fel, ha erre külön felszólít. Ő se turkál a dolgaim között, pedig nincs titkolnivalók egymás előtt!
2010. jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez tabu, egyrészt mert bármennyire is érdekel minket minden, ami a másikkal kapcsolatos, tiszteletben tartjuk a másik magánszféráját; másrészt mert nincs is okunk kutakodni egymás után, megbízunk egymásban. El se tudnám képzelni, hogy a párom dolgai között nyúlkáljak, egyszer-kétszer már megkért, hogy nézzek meg ezt-azt az e-mail fiókjában, mert épp nem volt netközelben, de még így is kellemetlenül éreztem magam, hogy ő kért meg rá, el nem tudnám képzelni, hogy magamtól kutakodjak a magándolgai között.


Vannak párok, akiknél természetes az ilyesmi, tudják egymás jelszavait, pin-kódját meg ilyesmi, de ha téged zavar, hogy "szaglászik utánad", szerintem az a minimum, hogy nem csinálja. Megérthetné, hogy nem mindenki tűri el, ha a magánleveleit olvasgatják mások. Mindenképp próbáld vele megértetni ezt, mert később ebből komolyabb gondjaitok is lehetnek. Tapasztalatból tudom, hogy ilyen kis apróságokból is lehet szakítás, ha nem tudjátok megbeszélni. De azért kívánom, hogy ne legyen így!

2010. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmesélek egy rövid sztorit. Volt régebben egy jó barátnőm, akivel elég távol latkunk egymástól, így főleg msn-en és mailben beszélgettünk. Egyszer írtam neki egy e-mailt, amiben többek közt tanácsot kértem egy nőgyógyászati problémára, mert tudtam, hogy neki is volt olyan, és kérdeztem, hogy mit ajánlana. Utóbb kiderült, hogy a levelemet először a pasija olvasta el, és marha jót szórakozott rajta. Én meg nagyon kiakadtam, hiszen elvárom a barátnőimtől, hogy amit nekik szánok, azt ne engedjék másnak megnézni.

Szóval ezzel a srác nem csak a barátnőm privát szférájába turkált bele, hanem az enyémbe is. Legalább is engem úgy neveltek, hogy mások levelébe beleolvasni a legnagyobb bunkóság a világon.

2010. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nézelődhetnél, hátha kiderülne, hogy csak elméletileg engedte meg.
2010. jún. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott eszembe, hogy mi van, ha veled ellentétben neki tényleg van titkolnivalója? Ha IE8-as böngésződ van, ki tudod simán törölni az előzményeket, meg be lehet állítani, hogy aut. törölje az előzményeket.


Én úgy vagyok vele, hogy engedély nélkül nem hogy v.ki más gépébe, személyes holmijai közé sem nyúlok.

2010. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek joga van a saját kis privát szférájához. Én értem, hogy mindent tudni szeretne rólad, de szerintem (ahogy te is írtad), ha kérdez, szívesen válaszolsz mindenre, ami érdekli.

A barátod nemcsak, hogy téged sért meg azzal, hogy turkál, de levéltitkot is sért, mert pl: az egyik barátnőd kér tanácsot, vagy te írsz a barátnődnek olyan dolgokat, amit mondjuk vele nem tudsz vagy nem akarsz megbeszélni, esetleg pont a kapcsolatotokról stb. ahhoz neki semmi köze. Ha ezt nem érti meg sokadjára sem, akkor tiltsd le, vagy zárd jelszó alá a leveleidet vagy...


De a legjobb lenne, ha megértné!


Sok sikert és kitartást!

2010. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért írd meg a barátnőidnek, hogy ne itt osszák meg veled a bizalmas dolgokat, mert a barátodnak van ez az idegesítő szokása, ami könnyen válóok is lehet.
2010. jún. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagy butaság a pasid részéről !

O.K., hogy ne legyenek titkaitok egymás előtt, meg egy kapcsolatban ez alap, de azt nem látja be, ha te tudsz róla, hogy mindig mindenbe bármikor belenézhet akkor lesz annyi eszed, ha vmit titkolni akarsz, akkor nem hagyod meg az emailt, sms-t stb.ez olyan, mintha egyáltalán nem látna bele semmibe, hülye egy felfogás !

Nálunk a telefon nem tabu, bármikor ott van bele tudunk nézni egymáséba, de nem tesszük, néha felvesszük egymás telefonját kész , amúgy meg ha vkinek titkolni valója van az dugja a telefonját, állandóan lefordítja , nem hagyja elől , mert nekem volt erre példa és tuttam nem stimmel vmi !

a gép az egy olyan dolog, hogy mindenkinek van sajátja, használjuk egymásét, de nem ellenőrízgetés szempontjából és igen van az embernek privát szférája pl a barátnők email-jei stb.amit ha akarok elmondok ha nem nem ettől még őszinte vagyok a párommal !

Ne hagyd neki ! Mond meg ez sértő másokra nézve, akikkel pl email -ezel !

2010. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!