Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges, hogy belenézzen...

Lehetséges, hogy belenézzen valaki az iernetforgalmamba?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén hangzik a kérdés, nem vagyok hozzáértő :/

Arról lenne szó, hogy ha mondjuk egy rosszakaróm, beleakar turkálni abba, hogy én miket csinálok interneten, megtudja tenni?

Gondolom, hogy Pistabá a szomszédból nem, de egy olyan ember akinek a rendőrségnél dolgozó informatikus ismerősei vannak?

Ha igen, hogy tudom védeni ez ellen a gépem?


2011. aug. 23. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ért hozzá, és te lennél a célpont akkor igen.


Legegyszerűbb módja egy vírus szerűség telepítése a gépedre, ami megmondja neki, hogy mit csinálsz... Ez ellen vírusírtókkal próbálhatsz védekezni, de ha az adott vírus célpontja csak kizárólag te vagy, akkor nem valószínű, hogy meglelik. Viszont nagyon nagy programozói tudással kell rendelkezzen az illetőnek ahhoz, hogy egy olyan vírust írjon, amit nem lelnek meg a vírusírtók, és a tűzfalad is képtelen blokkolni...

Másik pedig az internet és a géped közzé beiktatni valamit, ami megmondja, hogy mit csinálsz. A rendőrség jobb helyeken így dolgozik, a szolgáltatóddal közreműködve... Úgy képzeld el, mint ahogyan a telefon lehallgatásokat... csak számítógéppel és internettel. :)


Viszont ne aggódj, ehhez nagyon sok munka kellene, és szinte kizárt, hogy valaki pont téged akarna ilyen módon támadni. Mellesleg illegális is. :)

2011. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ :)

Hát rendben, akkor megnyugszom :D

2011. aug. 23. 18:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!