Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igazam van vagy legyek megértőbb?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igazam van vagy legyek megértőbb?

Figyelt kérdés

A feleségem GYED-en van és nagyon magába fordult. Egész nap csak a gyerekkel van és elvárja tőlem, hogy minden nap munka után siessek haza, mert "ő egész nap a gyerekkel volt és szeretne beszélgetni egy felnőttel végre". Duzzog, ha meg akarok inni egy sört a kollégáimmal vagy kondiba mennék (NEM mindennap, hanem hetente 1-2 alkalommal). Nem vagyok az a típusú férfi, aki elvárja, hogy mivel a felesége otthon van, ki legyen szolgálva, minden második alkalommal én főzöm az ebédet, kimosok, kitakarítok, bevásárolok, gyógyszert váltok ki. A gyereket sem hanyagolom el, minden nap játszom vele vagy leviszem az udvarra, simán adok neki vacsorát, most épp apás-korszakban van, úgyhogy én fürdetem.

Felajánlottam neki, hogy vigyázok a gyerekre, és akkor ő elmehet fodrászhoz vagy úszni vagy barátnőzni kiveszek egy szabadnapot, amikor ő elmenne dolgozni egy-egy napra (másodállásban gyógymasszőr, gondoltam, jót tenne neki, ha felnőttek között lenne), esetleg szoktassuk a nagymamát is, hogy vigyázzon a kicsire, és mi elmehetünk moziba vagy színházba vagy vacsorázni. De nem, ő nem akar sehova se menni, de elvárja, hogy mindennap rohanjak haza, mert ő egész nap egyedül van (a munkahelyemen is felhív és folyton írogat Facebookon vagy Viberen).


2018. máj. 28. 14:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Szeretem őt és a gyerekünket is, de néha úgy érzem, megfulladok.


Arra különösen érzékeny vagyok, ha valaki nem tudja elfoglalni magát egyedül, ezért rátelepszik a másikra: amikor az apám nyugdíjba ment, nehezen szokta meg, hogy mennyi szabadideje van és nincs felnőtt társaságban, ezért elvárta tőlünk, hogy siessünk haza hozzá szórakoztatni (egy kamasznak

2018. máj. 28. 14:21
 2/12 A kérdező kommentje:
persze mást akar, mint a nyugdíjas apjával lógni). Tudom, hogy nem ugyanaz a szituáció, csak erre érzékeny vagyok.
2018. máj. 28. 14:23
 3/12 npdc ***** válasza:
88%
Azzal, hogy nem mindent úgy teszel ahogyan azt a másik fél elvárja tőled, még nem azt jelenti, hogy a saját boldogságod előtérbe helyezed. A leírásod alapján mindennél jobban szereted a családod és gondoskodó, érett módon közelíted meg a dolgot. Nem kell mindig hazarohanni egyből csak mert a feleséged képtelen egyelőre kezelni azt a "helyzetet", amibe belecsöppentetek a gyerkőc miatt. :) A minta férj nem attól minta férj, hogy papucsként viselkedik... szerintem számára a legkedvezőbb opciókat felajánlottad neki, le kell ülni megbeszélni vele ezt az egészet ;)
2018. máj. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Maga az igény benne a felnőtt társaságra jogos, de ahogy ezt ki akarja élni, és ahogy intézi, az nem oké.

Valóban nem téged kéne folyton szipojoznia, és igenis, neked is jár heti egy, esetleg heti két este haver-idő.

És neki is kellene,hogy legyen a barátnőivel is.

Miért keerüli ezt annyira? Gyerek előtt is te voltál az élete? Nincs saját életet, hobbija, saját társasága?


Jól érzed, amit érzel.


Az igénye a felnőttekre, és maga a gyedes szindróma viszont ismerős..


Élnie kéne a felajánlásaiddal.

2018. máj. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: kisgyerekes anyuka vagyok egyébként, úgy írom, amit írok.
2018. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Én nő vagyok, de teljes mértékben megértelek. Neki kellene megértőbbnek lennie, nem neked. Örülhetne, hogy felajánlod neki, hogy elmehet néha otthonról. Élnie kellene vele. Nekem is jólesett néha kiszabadulni otthonról, és nem mindig csak a gyerekkel lenni. Nehéz helyzet ez sajnos, de kitartás. Ha 5 éves lesz a gyerek, akkor már jobb lesz :D Ezt tapasztalatból mondom. Addig meg valahogy át kell vészelni. Nekem is nagyon nehéz volt, és még csak nagyszülő sem volt.
2018. máj. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szülés utáni depressziója van - hiszen te mondtad, hogy nagyon magába fordult, és nem akar másokkal lenni, semmit sem csinálni.

Eléggé elhúzódhat, ha nincsen kezelve, olvass utána a neten.


Szerintem kezdetnek igenis menj haza 1-2 hétig minden nap, hogy érezze, hogy jobban törődsz vele, amikor szüksége van rád. Beszélgess vele nagyokat, illetve konkrétan erről a témáról, hogy miért nem akar a barátaival lenni, mi a baj. Ha úgy látod, hogy komolyabb probléma van, akkor pedig finoman vezesd fel a szakember megkeresését.

2018. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs saját társasága nagyon (van egy-két kolléganője, akivel jóban van, de ennyi), de nem is hiányzott neki, mert mindig volt valami elfoglaltsága. Volt egy jól fizető munkája, meg hobbi-szinten elvégezte a gyógymasszőr tanfolyamot, merméne, hetente 3-4 alkalommal meg úszni járt. Szóval, nem voltak barátai, de sosem unatkozott. (ezért is ajánlottam neki az úszást, de szégyelli a szülés utáni alakját, pedig szerintem nem hízott sokat).
2018. máj. 28. 14:45
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van. Számomra döbbenetes, hogy még egy gyerek után is milyen gyerekesen viselkednek sokan. Szerintem próbáld meg elküldeni egy pszichológushoz, talán leesik neki, hogy ez csak hiszti.
2018. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra! Lehetsz kicsit határozottabb. Szervezd meg a közös programot, a gyerekfelügyeletet, és állítsd kész tények elé a feleségedet! Drágám, ekkorra ide foglaltam asztalt, öltözz kérlek.
2018. máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!