Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek megértőbb?

Hogyan legyek megértőbb?

Figyelt kérdés
Nem tehetek róla, de a vegetáriánusokat, akik azért nem esznek húst, mert "szegény állatok" butának gondolom (a h betűs szóval helyettesítsétek a buta szót, csak nem akarom, hogy töröljék a kérdést, ezért nem írom úgy). Butának gondolom az ezósokat is, akik reinkarnációról, vonzás törvényéről, árnyékszemélyiségről, reptoidokról és mindenféle másról mondanak nekem vagy irkálnak dolgokat. Az egészet eszementnek tartom, a vallásosokat, mint JT, fanatikusnak. Tudom, hogy elítélő a véleményem, és tudom, hogy ez rossz. Tényleg szeretnék pozitívabb lenni, de hiába.
2012. júl. 4. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A vegetáriánusokat én sem értem, hiszen az állat már meghalt... nem tehetnek semmit. Persze én is sajnálom őket, hogy ne élhetnek normális életet, de hát ez van, ez a természet "rendje".


A másik dologról annyit, hogy én hiszek a vonzás törvényében és az előző életekben is. Ezt mindenki döntse el maga. De ha szeretnéd elolvashatod/megnézheted a Titkot és lehet, hogy megérted.


A többi dologgal meg nem vagyok sehogy. Unom azt a reptoidos sz@rt (azt sem tudom, hogy mi az, de nem is érdekel).


Próbáld meg elfogadni mások véleményét, biztos van olyan, amiben te hiszel, de más nem. Ha nem is érted meg őket, ne mutasd ki. Próbálj közömbösen reagálni, én is ezt teszem.

2012. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem elítélendő a véleményed, jogod van hozzá, és nagyon sokan egyet értenek veled (például én :)).


Annyi a titok, hogy ne hangoztasd ilyenek jelenlétében, és akkor nem lesz probléma.

2012. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Láttam, olvastam a Titkot.

Igazából az a probléma, hogy egyáltalán nem tudom közömbösen fogadni ezeket a dolgokat. Ha ismerős is mondja, próbálok nyugodtan reagálni, de ahogy egyre többször jön elő, csak felforr az agyvizem. Mert én ebben nem hiszek. Nem vagyok vallásos, nem hiszek semmiben, de amikor mondják, vagy látom hogy milyen eszementségek vannak, nem tudom nem h.-nek nézni az embereket. Ha betévedek az ezotéria topicba is, rengeteg kérdés, hogy "mit jelent az álmom.... az a fiú szerepelt benne aki nagyon tetszik" és hasonlók. A fizikális síkról felemelkedést várók, azok akik a párkapcsolatukat horoszkóp alapján akarják elkezdeni, megszakítani, stb.


Szeretnék kevésbé ítélkező lenni, de csak meglátom, vagy meghallom milyen állatságok vannak, és eldobom az agyam. Ismétlem, tudom, hogy ez rossz, és nem akarok lenéző lenni, de nem tudok változtatni. Pedig már nagyon erősen próbáltam.

2012. júl. 4. 15:28
 4/8 A kérdező kommentje:

Előbbi hozzászólásom az elsőnek meg.


Kedves Második!

Nem hangoztatom... sokszor... de mindig ezt gondolom. Lehet jogom van hozzá, de mégiscsak zavar, hogy rengeteg embert sík bolondnak tartok. De tényleg csak a kirívó eseteket. Például aki nem nyomul a hihetetlen meséivel vagy az elfajzott gondolataival, azt jobban elfogadom. Például lehet, hogy néhány katolikus úgy gondolja, hogy "égni fogok a Pokolban" de legalább nem mindig ezt mondják, és kevésbé rínak ki, hogy őket is fanatikusnak gondoljam.

2012. júl. 4. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első teljesen egyértelmű, az emberi testnek szüksége van a húsra és pont. Több szó kevés is erre.

A vallás, mindenféle ezoterikus marhaság meg titok arra jó, hogy az ember megmagyarázza magának, miért nem képes önerőből sikert elérni, miért érik sorozatos kudarcok. Egy részük azt hiszi, hogy az isteni csapás miatt katasztrófa az élete, a másik pedig azt, hogy csak bevonzza a rosszat. Az véletlenül sem jut eszébe egyiknek sem, hogy a saját hibás döntéseik, naivságuk következménye mindez, vagy éppen sokkal kényelmesebb mindig tagadni és egy megfoghatatlan erőre mutogatni. Ha pedig valaki sikertelen és boldogtalan a Földön, persze, hogy elvágyódik innen.

Kit ne hozna kii a sodrából ez, akinek van egy csöppnyi esze? A világ akkor lenne egy jobb hely, ha ezek a hívők kikeverednének az álomvilágból, és végre vállalnák a tetteik következményét.

2012. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne válaszolj, úgyis mindjárt töröltetik a kérdést a hívők, ez lett az új módi errefelé. :)
2012. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 15:43

Megfogalmaztad azt, amit én is gondolni szoktam. Nincs realitásérzékük szerintem és tényleg mindent ráfognak valamilyen misztikus tanra. Azt is, ha valakinek beteg gyerek születik, azt is, ha elvetél, azt is, ha elveszti a munkahelyét, azt is, hogy elverte a jég a gyümölcsét, vagy hogy elpusztult az állata. És nem tudom megérteni ezt az álláspontot.

2012. júl. 4. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én sem vagyok vallásos /vega/ezoterikus stb, de azt el kell ismerni, hogy vannak dolgok, amiket nem lehet emberi ésszel ( aggyal) felfogni.


Hogy jöhet létre, és legfőképp miből egy ilyen csoda, mint pl. az ember, aki még a saját létét ( keletkezését, mibenlétét, célját stb) felfogni?

Na szóval a realitásérzék azért relatív. Mihez képest? Nagyon sok mindenre nem tudjuk a választ, és még az is kérdéses, hogy miért van ennyi kérdésünk?

2012. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!