Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire félénk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két napja kezdtem el a szakmai gyakorlatomat egy kis cégnél. Mindenki nagyon kedves amúgy, szívesen segítenek bármiben. Azonban én olyan mértékben beparáztam, hogy alig merek hozzájuk szólni, alig merek kérdezni bármit is, nagyon félek, hogy hülyének fognak tartani, totál leblokkolok. Szerintem most már teljesen kukának tartanak.

Amúgy nagyon beszédes vagyok, szívesen elfecsegek bárkivel bármiről, azonban, amikor szakmai dolgokra terelődik a hangsúly, azonnal leblokkolok és hihetetlenül butának érzem magam. Hogyan tudnám ezt mihamarabb megváltoztatni? Szeretném szívesen bejárni dolgozni, és nem azon parázni, hogy "jesszus, most mit fogok mondani nekik".

Mérnök leszek elvileg, ha túlélem ezt a 6 hetet.

Köszönök minden választ előre is!


22/L



2012. jún. 7. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt kellene megértened, hogy ők sem tökéletesek és nem mérnökként, 10év tapasztalattal a hátuk mögött születtek. Ők is végigmentek azon, amin most te, szóval ők tudnak neked a legtöbbet segíteni.

Amúgy meg nincs hülye kérdés

2012. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Mondd el Nekik, amit érzel! Mondd, hogy zavarban vagy, még nem voltál ilyen élethelyzetben, stb.... Fogadják el, hogy még 1-2 hétig ilyen leszel. Ők is emberek, megértik, és még segíteni is fognak....
2012. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Próbáltam mondani, hogy kicsit még új ez nekem, de az is eléggé bátortalan volt. Megpróbálom összekapni magam holnapig. :)

2012. jún. 7. 15:19
 4/6 anonim válasza:
Szerintem is segíteni fog, ha megnyílsz előttük, és beszélsz az érzéseidről. Amúgy milyen mérnök vagy?:)
2012. jún. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gépészmérnök leszek. :)

A pénteki napunk már nagyon jól alakult, kérdezgettem beszélgettünk, egyre jobban megtaláljuk a közös hangot. (hála a jó égnek... :D)

2012. jún. 9. 20:03
 6/6 anonim válasza:

Csak így tovább!:)

17:36-os vagyok:)

2012. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!