Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek egy nőnek, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy nőnek, ha szeret, el kell viselni mindent a férfitől? Ki mondja meg, hogy mi a normális és mi nem. A párom szerint nem vagyok normális, ki kellene vizsgáltatnom magam. Én nem gondolom így, de kíváncsi lennék a véleményetekre.

Figyelt kérdés

Szeretném, ha tudnátok tanácsot adni, ill. véleményt mondani a következő történettel kapcsolatban. 26 éves vagyok, a párom 38. Júniusban, egy szórakozóhelyen ismerkedtünk meg. Neki akkor volt egy –elmondása szerint nem túl jó, ugyanakkor nem rossz, azaz nem elviselhetetlen- 5 éves párkapcsolata, nekem nem volt senkim. Augusztus elején szakított a lánnyal, mert az észrevett egy általam írott sms-t a telefonjában. Azóta minden nap együtt vagyunk, de nem élünk együtt. Ő rák, én vízöntő. Én nagyon szerelmes voltam – talán még vagyok is belé-, és bár ma szakítottunk véglegesen, azt mondta, hogy szeret és velem képzelte el. Nem tudom, hogy a problémák igazából hol kezdődtek el.. A megismerkedésünk előtt mindkettőnknek saját élete volt, melyen azóta sem szívesen változtattunk. Sajnos az én egyik legnagyobb hibám, hogy ha úgy érzem, hogy a kapcsolat bármilyen okból kifolyólag (akár egy vita kapcsán) nem fog tudni működni, és a probléma megoldására sem látok esélyt, akkor inkább kiszállok. Ebből következőleg kb. havonta egyszer biztosan „szakítottunk”, majd vagy az Ő, vagy az én kérésemre kibékültünk. A párom elmondása szerint számára ez volt a legelviselhetetlenebb bennem. Az én igazi problémám október elején kezdődött, amikor megtudtam, hogy az egyik hasonló 2-3 napra összeveszős, szakításunknál ő egy lánnyal lefeküdt. Bár ez önmagában is eléggé fájt, a legelviselhetetlenebb számomra az volt, hogy bár az anyagi helyzete engedte volna, mégsem szállodába mentek, hanem abba az ágyba, ugyan abba az ágyneműbe, amibe előző este még én feküdtem. Bár Ő azóta úgy emlékszik, hogy akkor mi nem jártunk, én sajnos pontosan tudom, hogy bár nem voltunk együtt, mert vitáink voltak, nap, mint nap többször beszéltünk telefonon, az ominózus dolog megtörténte előtt is, kb 30 perccel. Végülis kibékültünk, megígérte, hogy többet nem fordul elő a dolog, mert rájött, hogy valóban engem szeret, s nem akar elveszíteni. Aztán, kb. egy hónap múlva véletlenül derült ki számomra, hogy történt hasonló eset, sokkal korábban is, nem is egy, ill. azóta is létező apró hirdetések vannak feladva erre a célra. Ebben az esetben próbáltam a fájdalmat nem kimutatni, de természetesen kb. 2 hét gyötrődés után elmondtam Neki. Elmondtam, hogy fáj, hogy ilyet csinált egyáltalán, fáj, hogy a hirdetések azóta is aktívak, ill. hogy még ha „régen” is történt a dolog, a „jelentkezők” e-mail címei és telefonszámai azóta is mentve vannak Neki. Ebből természetesen egy újabb vita alakult.. Azt mondta, hogy október óta nem volt mással, mert megértette, hogy ezzel nekem mekkora fájdalmat okoz, és nem akar bántani, ráadásul nincs szüksége másra, engem szeret. Tudtam, hogy nem lesz egyszerű, Neki is mondtam, hogy ezek után nem tudom hogyan fogok tudni Benne megbízni, de megpróbáltam. Mert szerettem és akartam bízni. Persze nem ment, sok mindenben valószínűleg tévesen láttam rosszat, amivel Őt nyilván akaratlanul, de bosszantottam.. de úgy érzem, Neki nem is volt célja, hogy megmutassa bízhatok benne. Most szombaton kiderült, hogy terhes vagyok. Bár már pénteken megbeszéltük, hogy vasárnap egy ebédmeghívásra megyünk, utána vásárolunk, nekem azért miután a terhesség kiderült, az lett volna a legfontosabb, hogy az interneten orvosok után nézzünk. Az ebédmeghívás, kutyasétáltatás után elmentünk vásárolni, de mikor azt mondta, hogy most csak nézelődni fogunk, majd holnap vásárol, ingerült lettem, hogy nekem lenne fontosabb dolgom. Itt kezdődött a végleges szakításunk. Azt mondta ez az Ő ideje, akkor sétálgat ajándékot nézegetve, amikor csak akar. Megkértem vigyen haza.. először hozzá, hogy összeszedjem amire másnap szükségem lesz, majd haza, a bejelentett lakcímemre, ahol egyébként minden cuccom van.. (nem éltünk együtt, de minden este nála aludtam.. péntekenként egy kisebb bőrönddel mentem át Hozzá, majd hétfőn reggel haza..)

Vasárnap este talán váltottunk pár sms-t, e-mailt, majd Ő azt mondta segít bármiben, ami a terhesség-megszakítással kapcsolatos, én meg azt, hogy nincs szükségem a segítségére. Ma (hétfőn) többször hívott telefonon, de nem vettem fel, nem akartam vitázni. Írt sms-eket, amikre reagáltam.. majd egyszer csak közölte, hogy a kapu előtt vár. Lementem beszélgetni.. és a következő történt… Szinte ahogy beszálltam a kocsiba mondta, hogy ugye tudom, hogy nem maradunk együtt.. mondtam tudom, hiszen akkor már én is éreztem, hogy ennek semmi értelme.. Kb. 30 perc telt úgy, hogy én meg sem szólaltam.. ez alatt az idő alatt elmondta, hogy pszichopata és antiszociális a viselkedésem, ezért kezeltessem magam – mert sűrűn összevitatkozunk, veszekszünk, szakítunk, majd kibékülünk. Egy 13 éves, buta gyerek szintjén állok – ezt azért, mert szinte mindig sírok az ilyen jellegű dolgoknál. Ezen kívül nem bírja elviselni a viselkedésemet, alaptalannak tartja az esetleges féltékenységet és bizalmatlanságot Elmondta, hogy van nálam jobb, szebb, okosabb.. a testem sem egy nagy szám, az interneten bármikor talál ilyet, a narancsbőrös fenekemről nem is beszélve. Az élete, a pénze a sajátja, nincs beleszólási jogom semmibe, azért dolgozik, hogy ha akarja, bejelentés nélkül költhesse a pénzét lányokra, mert ugyebár futja. Majd akkor lesz hűséges, ha lesz egy gyereke meg egy felesége, akit szeret.. de egyenlőre nincs – nem véletlenül. Szerinte a viselkedésem nem normális.. akkor lenne az, ha nőként viselkednék mellette, s minden esetben boldog lennék, hiszen Ő biztosítja a feltételeket.. Az okos nő szerinte vak, s a párjában feltétel nélkül bízik.. ha ez nem így van, akkor az nem is szerelem..

És nem először hangsúlyozta, hogy ha Vele akarok lenni, akkor könyörögjek Neki..

Erre kb. csak annyit reagáltam, hogy biztosan igaza van, én rontottam el mindent.. bár szeretem, de nem minden áron.. szerintem nem normálisak az elvárásai, és én ezeket a feltételeket nem fogadom el.. inkább nem akarok Vele lenni.

Kinevetett természetesen, hogy még mindig Mellette ülök, mert Ő az én helyemben már régen elküldött volna a melegebb éghajlatra, és emelt fővel úgy távozott volna, hogy többet szóba sem áll velem.

Elmondta, hogy a barátainak megmutatja sokszor az sms-eimet, akik szintén azon a véleményen vannak, hogy mihamarabb szabaduljon meg tőlem..

Elmondta, hogy a volt barátnője pénzt kért kölcsön tőle (több tízezres összeget), de Ő adta örökbe, hiszen úgyis vett volna karácsonyra Neki ajándékot. A lánnyal most azt mondta csak az én unszolásomra szakított.. pedig a lányban semmi hiba nem volt, a lánynak azóta sincs új kapcsolata, hiszen még mindig Őt szereti..

Majd elmondta, hogy én vagyok a legjobb dolog az életében, nálam szuperebb barátnője még sosem volt.. Nem értettem, mondtam Neki, hogy ha annak ellenére amiket eddig mondott, velem szeretne lenni, és hiszi, hogy én ezek után Vele szeretnék lenni, akkor Ő a nem normális.. hisz pont az imént mondta el, hogy semmi nem nagy szám bennem, ilyet bárhol talál.. elmondta megint, hogy ez kémia, szerelem.. szereti minden porcikámat.

Megígérte, hogy nem keres többet, megígértem, hogy én sem keresem Őt.. de Ő csak nevetett, megjegyezte, hogy éjfél van, és úgyis jelentkezni fogok, legkésőbb 24-én..

Majd mosolyogva megkérdezte, hogy Nála alszom-e, és mivel azt mondtam, hogy nem.. annyit mondott, hogy: szia Kicsim..

Kicsit hosszúra sikerült, s a történet még így sem teljes, elnézéseteket kérem ezért.

Nagy szükségem lenne a véleményetekre.. Egyrészt azért, hogy tudjam, valóban kellene-e magamat kezeltetnem, tényleg nem vagyok normális..? Szeretném, ha elmondanátok, hogy Ti, ilyen feltételekkel vállalnátok e egy kapcsolatot..? Szerintetek 5 hónapos szakítás után, még ha a jó kapcsolat meg is maradt, szokás a „volt-nak” ajándékot venni? Lehetséges, hogy Neki van igaza és így lenne a normális..? Én úgy érzem, hogy szeretem, szerelemmel.. az eszem mégis azt diktálja, hogy gyorsan száljak ki belőle.. Melyikre hallgassak.. harcolnom kellene érte, könyörögnöm kellene Neki, ahogyan Ő mondja?

Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék.. És nagyon köszönöm, hogy egyáltalán szántatok időt a történet elolvasására.. (ha valami lényeges infót a "tanácsadáshoz" kifelejtettem, elnézést.. ha kérdeztek-válaszolok)


2009. dec. 22. 21:12
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Szerintem veled nincs gond már nem azért, a pasit egy hülye állat aki eljátszotta a bizalmad nem csoda hogy paranoiás lettél. Hagyd a francba kerüld el a amennyire csak tudod. Én már tiszta szívemből meggyülöltem volna az ilyen embert. Hülyét csinált belőled. Menjen a volt csajához azt legyen vele boldog, te pedig sűrgősen felejtsd el és keress egy normális pasit. És sajnálom, hogy terhes lettél :S de szerintem ne tartsd meg... /L
2009. dec. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Kurpi urfi ***** válasza:
0%

Zsák a lyukját... szerintem mindkettővel baj van mert az én véleményem szerint nincs olyan hogy egy kapcsolatban csakis kizárolag egyik fél legyen a hibás.

Neked azt javaslom, hogy kevesebbet hisztiz s többet gondolj arra mások, hogy éreznek és legfökép arra hogy ez már nem csak kettőtökről szol...

2009. dec. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Ha a saját hibáidra vagy kíváncsi akkor egy külön kérdésben értékeltesd magad, sokkal tanulságosabb lesz mint itt.

A pasiról annyit mondanék hogy szabadulj meg tőle véglegesen! Ha valóban ilyeneket mondott neked, akkor tökmindegy, hogy gondolta és mi a valóság, menekülj ki a kapcsolatból! Ez később csak rosszabb lesz, egy lelki rabszolga leszel, legalábbis azt szeretne faragni belőled.

Igazából nincs mit elemezni, te valóban naív vagy ő meg egy igazi "lóvés köcsög" példány, az ilyet jobb messziről kerülni. Legalábbis ha szeretnél valaha boldogan élni.

Rólad csak annyit: nem vagy gáz csak nem tudott megfelelően bánni veled, más típusra van szükséged.

Sajnálom hogy terhes lettél, ez sajnos a te rovásodra írható hiszen már akkor tudtad hogy milyen ember mikor teherbe estél. Vetesd el, jobban jársz bár sajnálatosnak tartom az ilyen szitut.


Lényeg: szakíts meg vele minden kapcsolatot mielőbb!

2009. dec. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, egytől-egyig mindegyik elgondolkodtat és segít.

Természetesen mikor megismertem Őt, nem tudtam, hogy milyen problémák adódnak majd a mindennapokban, így nem tudtam akkor eldönteni, hogy el tudom e majd Vele képzelni az életemet örökké.

A kezdeti szakítások abból adódtak, hogy nem tudott, vagy inkább nem akart dönteni az előző lány és köztem.. annak ellenére természetesen, hogy nekem napjában többször elmondta mennyire engem akar. A lány előtt nem vállalta a felelősséget, folyamatosan hazudott neki a holléte felől, és ez engem nagyon bántott, hiszen tudtam, hogy ha én lennék a lány helyében, nekem ez nagyon fájna. Aztán végülis még a közös nyaralást sem mondta le.. elindultak, csak ekkor derült ki az én sms-em, s így a lány már nem akarta folytatni. Tulajdonképpen nem is a párom szakított.

Aztán sok vita adódott abból, hogy bár megbeszéltük az elején, hogy csak őszintén és minden titok nélkül leszünk együtt, ez mégsem így alakult.

Valóban mindketten nagyon erős akarattal, személyiséggel bírunk.. én sokszor hangsúlyoztam, igyekeztem - még ha nem is mindig sikerült - a gondolkodásomon és a tetteimen olyan irányba változtatni, hogy Ő is elégedett lehessen velem. De a folyamatos csalódások hatására úgy éreztem, hogy minden igyekezetem felesleges, hiszen nem becsüli.. ráadásul rendszeresen hangsúlyozta, hogy majd ha én elöször változok, akkor utána Ő is.. ennek ellenére úgy érzem nem igyekezett, sőt, rengetegszer elmondta, hogy Ő már 38 évesen "készen van", Neki nem kell változtatni..

Ezen dolgok miatt is éreztem egyre inkább azt, hogy nem fogunk tudni soha közös nevezőre jutni, és talán jobb is, ha most kiszállok a kapcsolatból..

Sokszor a szakítások után úgy intézte (szerintem), hogy kiderüljön számomra hogy Ő eljátsza mennyire jól elvan nélkülem.. ez a taktika eddig minden alkalommal bejött nNeki, s 2-3 nap elteltével hiányzott annyira, hogy újra Vele akarjak lenni.

Tudom, ez nem mentség az én butaságaimra, szakítós jeleneteimre, de talán így kicsit jobban érthető a miértje..

Arról, hogy teherbe estem, sajnos csak a pozitív terhességi teszt informált (mivel gyanum volt rá, korábban, 2 hete is csináltam egyet, de az negatív lett). Egyrészt nem vagyok felkészülve a gyermekvállalásra, nem vagyok benne biztos egyáltalán (bár eddig szerettem volna azt hinni), hogy ez a férfi jó apukája lehetne a gyerekeimnek, másrészt a teherbeesés ideje alatt is (mivel nem volt tervezett és várt) gyógyszert szedtem, dohányoztam, alkalmanként alkoholt fogyasztottam, így a terhességet természetesen nem vállalom.

2009. dec. 23. 01:21
 15/37 anonim válasza:
Komolyan mondom,hogy tisztelem a kitartásod,és az akaratod! Nálunk is többször volt már az,h "szakítok",és mégis összejöttünk,de sztem,és párom szerint sem olyan nagy targédia ez..mi 1éve vunk 1ütt. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de sztem túl nagyok az elvárásai,illetve nem kicsit egoista ez a férfi. Számomra a megcsalás az,amit SOHA nem tudnék megbocsájtani,ill elviselni egy kapcsolatban. Nem is beszélve a tiszteletlenségéről. Veled sztem annyi gond van, hogy a kapcsolatotoknak hála az önbizalmad és a határozottságod jelentősen csökkent, ill ne haragudj, de sztem kissé naív is vagy. Biztosan szerelmes vagy, nem egyfajta "rajongás" csak ez?Mert "nem teljesen meghódítható"? Sztem mindenképp jobb lenne neked egydül,mert így tönkre fogod tenni magad,és sztem ez nem éri meg,mert a leveled alapján intelligens nő lehetsz. Sok sikert, és Kellemes Ünnepeket kívánok!
2009. dec. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem szembe kell nézned azzal, hogyha őt te vonzónak látod, meg rajongsz érte, annak igenis oka van. Valamilyen módon ő hozzád való, és pont az lenne a feladata mindkettőtöknek ebben a helyzetben, hogy elfogadjátok egymást olyannak, amilyenek vagytok. Mindketten felelőssök vagytok azért, hogy idáig jutott a kapcsolatotok. Nem úgy van, hogy te tök jófej vagy, a pasi meg egy állat. A kis szakításaiddal nagyon is megroppantottad a bizalmat kettőtök között. Egyébként meg hivatalosan nem jártatok, amikor más nővel vígasztalódott.


Szerintem próbáljátok meg újból előítéletek nélkül nézni a másikat és újból szeretni egymást! Ne hallgass azokra, akik a pasit osztják, mert ez egy két emberes dolog! Neked legalább akkora felelősséged van a kialakult helyzetért, mint a párodnak. Próbálj meg megbocsátani neki és magadnak a hibáitokért. Valószínűleg azért csináltátok, mert mindkettőtökben nagy a szenvedély.

2009. dec. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Én egy nagyon egyszerü választ adok.Fiatal vagy még, te is találsz még jobbat,az meg hogy szeret, vagy sem, szerintem még maga sem tudja.Két lehetöség, vagy tovább lépsz, vagy hagysz egy kis idöt magatoknak,és hagyd hogy ö keresen, ne te keresd,hiába is fáj neked a távolléte.Én remélem szerencsésen döntöl.sok sikert!
2009. dec. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Nem veled van a baj, hanem a kapcsolatotokkal. Nem illetek össze. A gyereket könnyebb lenne egyedül nevelni, mint ilyen viharos kapcsolatban.
2009. dec. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig én azt mondom, hogy HAGYD EZT A PASAST ÖRÖKRE!!! Aki így sérteget, kinevet megaláz, és mellé még biztosra is veszi hogy úgyis visszamész hozzá, és ezt is az arcodba vágja... Na nem. Ezt a megaláztatást nehogy bevállald! Ez a kapcsolat már halott ügy. Nem illetek össze, ráadásul ez a béna duma tőle, hogy ő 38 évesen már nem fog változni...pff...

Nem mondom, hogy tökéletes vagy, mert te is sok mindenhez hülyén álltál hozzá, de felismerted a problémát. Esetleg egy pszichológust felkereshetnél, és beszélgethetnél vele erről. DE! Ebbe a kapcsolatba többet ne térj vissza. Előtted az élet, és majd ha jön egy másik fiú, aki szeretni fog, és te is őt, vele majd okosabban fogsz viselkedni, és megfontoltabb leszel.

Sok sikert!

2009. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mi közben olvastam az irományodat egy kicsit magamra ismertem. Ugyanis egyszer (hál Isten csak egyszer) volt nekem is egy ilyen jellegű kapcsolatom. A srác is szintén rák volt és én vízöntő vagyok. Szóval, mint ti.

(rákok, semmi bajom nincs veletek) Azt kell, hogy mondjam, nem illünk össze a rákokkal. Nem tudom, te hogy vagy vele, de azért senkinek nincs joga meg mondani, hogy te miben vagy rossz és micsodák a hibáid. Ha valaki szeret, akkor azért szeret aki vagy. Nálunk is, dettó ez volt. Jól összevesztünk, mindennek elmondott, szép jelzőket tett rám, pl: rohadjak meg, dögöljek meg. Nekem is azt mondta, hogy kezelésre szorulnék. Persze szakítottunk, aztán másnap hozta az ajándékokat és a varázsló szót: Szeretlek....akit szeretünk, őt tiszteljük is és nem mondunk neki ilyeneket. 2hónapig bírtam az alázást.


Ezt csak azért mondtam el, hogy tudd az emberek nem változnak, csak ha akarnak, a szavak azok kicsiny dolog, a megvalósítás az a hatalmas szándék.


Enyhén uralkodik rajtad, és úgy érzem a kérdéseidből eszed ágába sincs végett venni ennek a kapcsolatnak. A babával mi lesz? megtartod?

2009. dec. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!