Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudnék (még több) önbizal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnék (még több) önbizalmat önteni a barátomba?

Figyelt kérdés

Most lettünk egyetemisták, és amíg én igazi társasági emberke vagyok, a külsőmmel sincs különösebb problémám, addig ő kicsit macis volt, és arcra sem túl helyes.

Osztálytársak voltunk gimiben, utolsó évben lettünk jóban és bevallotta hogy nagyon utálja a túlsúlyát, meg az egész külsejét, ezért megígértem neki hogy segítek változni. Én lettem a "made trainere" :D és az együtt töltött idő alakult át szerelemmé a kapcsolatunk :) Azóta már több mint 10 kilót fogyott, megmutattam neki hogyan csinálhatna magának előnyösebb hajat, az öltözködését is megreformáltam, és így azért már sokkal jobban néz ki régebbi önmagához képest :)

Viszont így sincs szinte semmi önbizalma. Amikor összejöttünk, a sulinkban mindenki furcsán nézett ránk, de aztán lassan megszokták a dolgot, a volt barátomon és a bátyámon kívül nem is kaptunk beszólasokat senkitől.

Ő nagyon csendes srác, nehezen oldódik fel társaságban, de ha valaki elég türelmes és kedves vele, akkor megmutatja az igazi énét, ami nagyon is imádható. Viszont ha azt érezteti vele valaki hogy ő nyomi, akkor nem tud kiállni magáért és nem tudja bebizonyítani az ellenkezőjét.

Egyetemen meg csak kiéleződött most ez a helyzet, mert amíg velem mindenki jóban van, folyton hívnak bulizni, mindenkivel elbeszélgetek, addig ő csak űl csendben, nem ismerkedik, és ha be is mutatom az új ismerőseimnek, alig mer megszólalni.

Ráadásul gólyatáborban a srácok simán flörtöltek velem, miközben ő az oldalamon állt és egyértelműen látszott hogy nem barátság van köztünk, de ez őket nem érdekelte, mert hogy "nézzek csak a barátomra, aztán rájuk.." Ez pedig csak még jobban elvette az önbizalmát..


Tudja hogy nagyon szeretem, de félek hogy ez az egész a kapcsolatunk rovására fog menni, amit nagyon nem szeretnék.


Mit tudnék még csinálni amitől több önbizalma lenne és ki merné nyitni a száját?



2013. szept. 9. 18:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Amúgy az a legrosszabb az egészben, hogyha valaki beszól neki, akkor nem tudja megvédeni magát, hanem én szoktam helyette visszaszólni. De akkor meg megkapja hogy milyen szerencsétlen hogy az "asszonynak" kell megvédenie. Ilyenek esetek főleg a volt barátom és a bátyám miatt történtek. Ezek bántották a legjobban.
2013. szept. 9. 20:12
 12/13 anonim ***** válasza:
Valamilyen küzdősportot vagy hasonlót csinálhatna. Mondjuk olyat aminek a való életben is hasznát veheti például Krav-maga. Azon kívül felkészülhetne arra, ha beszólnak neki. Milyen testtartást vegyen fel, hogyan szóljon vissza úgy, hogy komolyan is vegyék. Gyakorolhatja az emelt, erélyes hanggal történő beszólások elhárítását. Ha emellé tanul megfelelő önvédelmi/közelharci fogásokat, amire a fent említett Krav-maga tökéletes akkor van rá esély, hogy bátran tudja majd használni a hangját is ha valaki beléköt. Csak nem szabad átesni a ló túl oldalára és fegyverként használni a megszerzett tudást.
2013. szept. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ez nagyon jó ötlet! Mindenképp felvetem neki :)
2013. szept. 9. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!