Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudnék (még több) önbizal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnék (még több) önbizalmat önteni a barátomba?

Figyelt kérdés

Most lettünk egyetemisták, és amíg én igazi társasági emberke vagyok, a külsőmmel sincs különösebb problémám, addig ő kicsit macis volt, és arcra sem túl helyes.

Osztálytársak voltunk gimiben, utolsó évben lettünk jóban és bevallotta hogy nagyon utálja a túlsúlyát, meg az egész külsejét, ezért megígértem neki hogy segítek változni. Én lettem a "made trainere" :D és az együtt töltött idő alakult át szerelemmé a kapcsolatunk :) Azóta már több mint 10 kilót fogyott, megmutattam neki hogyan csinálhatna magának előnyösebb hajat, az öltözködését is megreformáltam, és így azért már sokkal jobban néz ki régebbi önmagához képest :)

Viszont így sincs szinte semmi önbizalma. Amikor összejöttünk, a sulinkban mindenki furcsán nézett ránk, de aztán lassan megszokták a dolgot, a volt barátomon és a bátyámon kívül nem is kaptunk beszólasokat senkitől.

Ő nagyon csendes srác, nehezen oldódik fel társaságban, de ha valaki elég türelmes és kedves vele, akkor megmutatja az igazi énét, ami nagyon is imádható. Viszont ha azt érezteti vele valaki hogy ő nyomi, akkor nem tud kiállni magáért és nem tudja bebizonyítani az ellenkezőjét.

Egyetemen meg csak kiéleződött most ez a helyzet, mert amíg velem mindenki jóban van, folyton hívnak bulizni, mindenkivel elbeszélgetek, addig ő csak űl csendben, nem ismerkedik, és ha be is mutatom az új ismerőseimnek, alig mer megszólalni.

Ráadásul gólyatáborban a srácok simán flörtöltek velem, miközben ő az oldalamon állt és egyértelműen látszott hogy nem barátság van köztünk, de ez őket nem érdekelte, mert hogy "nézzek csak a barátomra, aztán rájuk.." Ez pedig csak még jobban elvette az önbizalmát..


Tudja hogy nagyon szeretem, de félek hogy ez az egész a kapcsolatunk rovására fog menni, amit nagyon nem szeretnék.


Mit tudnék még csinálni amitől több önbizalma lenne és ki merné nyitni a száját?



2013. szept. 9. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
adj neki egy liter pálinkát hetente
2013. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem tudom, de nagyon aranyos barátnője vagy :)
2013. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 Nem rajong az alkoholért.. vmi más tipp? :D
2013. szept. 9. 18:20
 4/13 anonim ***** válasza:
Èn se vàlasszal jövök, de tisztàra mint egy filmben :) aranyos :)
2013. szept. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves tőletek :) de örülnék ha tudnátok vmi jó kis tippet adni.

Pl. ha elvinném vmi önbizalom-fejlesztős tréningre? vagy azok értelmetlenek?

2013. szept. 9. 18:35
 6/13 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg olyan srácok is kommentelhetnének, akik szintén nincsenek megelégedve magukkal, és ötletelhetnének hogy nekik mi dobná meg az önbizalmukat :)
2013. szept. 9. 18:41
 7/13 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem kondizni, mert nagyon vékony vagyok. Azóta szívesen nézek bele a tükörbe, magabiztosabb vagyok, lett egy kis kisugárzásom.

Persze ez erősen személyiség függő. Engem pont az motivált, hogy nincs senkim, és meg kell felelnem a társadalomnak.

Amúgy elég gyámoltalannak tűnik a barátod. Valami lelki nyavalyája lehet.

2013. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Régebben sokat cikizték a súlya miatt, már nem duci, de azt mondja hogy fejben mindig kövér marad..

De amúgy ha valaki kedvesen viszonyul hozzá és beszélteti, akkor ki tud bontakozni, de a legtöbb ember olyan, hogy 10 másodperc után elkönyveli a másikat ilyennek vagy olyannak és ha nem olyan megnyerő számukra, akkor nem törődnek vele

2013. szept. 9. 19:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy kialakultak a barátodban bizonyos beidegződések, beazonosulások.Elsősorban ezt kellene tudatosítani vele, vagy tudatosítania.

Egészen gyermekkorától képes az ember bizonyos beazonosulásokat magával cipelni.Lehet, hogy csak valaki mondott róla valamit, és ő ezzel a dologgal beazonosult.Aztán ő is elkezdte ezt gondolni magáról.

És ez így megy folyamatosan.

Millió gondolattal és érzéssel azonosult be, és ezek hatása alatt nem képes az ember a jelenben mindezektől elvonatkoztatva spontán reagálni.Ez a baj.

A megoldás az lehet, ha először elkezd csak figyelni.

Megfigyelni önmagát és észrevenni, rajtakapni önmagát amikor beazonosul egy adott gondolattal.

Fontos lehet az is, hogy Te mint a barátnője, mit is szeretnél?Azt, hogy kinyissa a száját?Vagy azt, hogy önmaga legyen?Mert a kettő nem biztos, hogy ugyanaz.

Én tudnék tanácsolni bizonyos dolgokat, de ehhez nem elég ezt neked leírnom.Ehhez az kell, hogy ő meg legyen győződve arról, hogy nagyon érdekli, és kíváncsi a megoldásra.Lehetőségek vannak.És nagyon sok dolgot kell megértenie az embernek például csak a biológiai működésében.Mind a férfi , mind a nő részéről.

A legegyszerűbb amit tehet, hogy gyakorolja az elvonatkoztatást!

Vonatkoztasson el, minden önmagáról vélt,gondolt,és magához vett igazságtól,féligazságtól.

Tudatosítsa azt, hogy ő nem az akinek gondolja magát, vagy eddig gondolta.

Törekedjen a spontán lereagálásokra azáltal, hogy elvonatkoztat minden gondolattól amit egy adott emberről gondol, vagy éppen saját magáról.

Így lassan letisztul a kép, és képes lesz a jelenben mindenféle felhalmozott dologtól mentesen reagálni.

Lassan visszanyeri önbizalmát, mert nem fogja azt folyamatosan önmagának rombolni.

Ha hibáztatja magát, akkor emlékeztetni kell, hogy ne azonosuljon megint be, csak figyeljen, mint megfigyelő, elvonatkoztatva mindentől és mindenkitől.

2013. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó! :)

Ő mondta, hogy nem szereti hogy ilyen visszahúzódó, hogy nem mer megszólalni új emberek között. Pedig hihetetlen jó humor- és kritikaiérzéke van, csak nem meri megmutatni és ez nagyon zavarja :/

De remélem ha egyetemen és a koliban kialakul egy állandó társaságom, velük majd el tudja engedni magát.

2013. szept. 9. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!