Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiúk! A ti szemetekben keveseb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk! A ti szemetekben kevesebbet ér az a lány, aki alkatra husisabb és nem olyan, mint általában a mai vékony lányok?

Figyelt kérdés

Hát sziasztok! Szóval. Ez vagyok én: 166 cm / 69-72 kg (a súlyom folyamatosan ingázik, azért írtam alsó és felső értéket is)


Alkatra kb így nézek ki:


1. [link]


2. [link]


3. [link]


Igényes vagyok, ápolom magam, és minden nap mozgok (itthonról kb 5 km-re van az egyetem, ahová járok és minden nap gyalog vagy biciklivel megyek, heti 2x pedig eljárok tornázni).

22 éves vagyok. Nem mondhatom azt sem, hogy reggeltől-estig tömöm magam, mert általában 2x eszem egy nap, és nem is túl sokat (pl egy szelet pirítós vagy egy tál müzli reggelire, meg délután az ebédidő és a vacsiidő között valami meleg kaja, és ennyi).


Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek azért, mert én husisabb vagyok, mint a mai átlag, ezért nőként és emberként már kevesebbet érek, mint mások?


Kezd elegem lenni abból, hogy a társadalom azt érezteti velem, hogy én nem vagyok jó vagy elfogadható, csak mert mondjuk 5-8 kg-val több vagyok, mint amennyit ideálisnak tartanak. Pedig még azt se vetheti senki a szememre, hogy igénytelen és lusta vagyok, mert nem megyek el mozogni, vagy hogy össze-vissza zabálok.


Egyértelmű, hogy ha a barátnőimmel(akik természetesen vékonyak) szórakozni megyünk, akkor őket szólítják le a pasik, és őket hívják meg egy italra, mert ők a "bombanők". Ezt már megszoktam. Igazából nem is zavar, mert nem feltétlenül a szórakozóhelyen szeretnék ismerkedni.


Csak nem igazán értem, hogy miért érek én kevesebbet az emberek szemében attól, hogy kerekebb vagyok? Vagy miért nem tekintenek engem is nőnek a férfiak? Egy vékony lány mitől jobb ennyivel, hogy nekem sokszor még az esélyt sem akarják megadni, hogy megismerjenek egy kicsit jobban?


Persze, ilyenkor jönnek az okos válaszok, hogy "tegyél ellene, hogy ne így nézz ki!", de ennél többet már mit csináljak? Egyértelműen ilyen alkatot örököltem, mert anyukám és a nagymamám pontosan ugyanilyen volt fiatal lány korában. Én ennek ellenére próbálok tenni ellene, napi szinten mozgok, heti 2x tornázok és odafigyelek rá, hogy mit eszem. De ennél többet mit tegyek? Egyáltalán, miért nem tudnak csak úgy simán elfogadni úgy, ahogy vagyok?



2013. ápr. 13. 08:46
1 2 3 4
 11/32 zozole12 válasza:
próbáld magad jól érezni a bőrödben :) ha szereted magad az úgyis meglátszik ;)
2013. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Hetedik: Nem is anorexiás lányokról van szó. Direkt nem "sovány" lányokat írtam a kérdésemben, hanem vékony lányokat. Akik ducibbak, azok - gondolom, féltékenységből - hajlamosan nagyon sarkítottan és szélsőségesen megítélni azokat, akik vékonyak. Pedig van egy arany középút. Attól, hogy valaki vékony, még nem feltétlenül számít soványnak, sőt! Anorexiásnak meg pláne nem. Ahogy én sem érzem magam kövérnek vagy dagadtnak, mégis van, amikor azzal kell szembesülnöm, hogy engem már abban a kategóriába sorolnak... :/
2013. ápr. 13. 09:32
 13/32 A kérdező kommentje:

10-es és 11-es válaszoló (akik amúgy még csak a Nyolcas és Kilences lennétek): Nektek is köszönöm szépen. Korábban írtam is valakinek válaszul, hogy én alapvetően jól érzem (érezném) magam a bőrömben és igyekszem ezt kifelé is sugározni. Mindig azt hallottam, hogy ha elfogadod magad, akkor a világ is elfogad. Én elfogadtam így magamat, ezért nem értem, hogy akkor a világ miért nem tud elfogadni? De talán majd idővel. :)


Biológus barátunknak pedig mindjárt írok egy privit. :) Hátha ki tudunk okoskodni valami jót, ugyanis én meg egészségügyben tanulok. :D

2013. ápr. 13. 09:41
 14/32 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az alkat nagyon gáz, akár ilyen fiatalon, akár 40 évesen... Nekem nagyon nem jön be! Neked max. 56 kilónak kellene lenned, tehát mondhatjuk, hogy 15 kiló felesleg van rajtad...


Mondjuk csodák nincsenek. Lehet hogy 2x eszel egy nap, de akkor sokat és egészségtelen ételeket ehetsz, ez egészen biztos. A fizikát nem lehet becsapni. Ha több kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz, akkor hízol, ha fordítva, akkor fogyol. Ilyen egyszerű...


Nem hinném hogy kevesebbet érnél ettől emberileg, de biztos hogy kevesebb embernek fogsz tetszeni. És a duciság kicsit szánalmas és nevetséges dolog is. De biztos lesz olyan akinek ez tetszik. Ki tudja...?

2013. ápr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Erre is reagálnék.


"Szerintem ez az alkat nagyon gáz, akár ilyen fiatalon, akár 40 évesen..."

A bőr és a szövetek is ugyanúgy öregszenek a korral, és előbb-utóbb megereszkednek. Fiatalon még feszes a feneked és a cicid, 40 éves korodra már nem az. Ez egy teljesen természetes és megállíthatatlan folyamat, amit nem igazán lehet elkerülni (kivéve ha hollywoodi sztár vagy, akinek telik a plasztikai beavatkozásokra).


"Nekem nagyon nem jön be!"

Nem szeretnélek elkeseríteni, de 40 éves kor felett többségében bizony ilyen alkatú nőkkel fogsz találkozni. Ahogy írtam, ez természetes folyamat. Senki nem marad örökre fiatal. Az sem, aki most 20 évesen szép és vékony. 40 éves korára ő is dundibb lesz majd, főleg ha addig esetleg még gyermek(ek)et is szül.


"Neked max. 56 kilónak kellene lenned, tehát mondhatjuk, hogy 15 kiló felesleg van rajtad..."

Rendben van, biztos igazad van. De elárulnád, hogy azt például mi alapján mondod meg nekem, hogy ennyi és ennyi kilónak "kellene" lennem? Mi alapján döntik el mások, hogy kinek hogy "kellene" kinéznie? Azért, mert ez az általánosan elfogadott? Vagy mert ezt sugározza a tévé? Mi az, hogy nekem 56 kilónak KELL lennem? Mert nem vagyok annyi. Szóval közöld kérlek a genetikával is, mert látszólag a génjeim nem olvasták a divatmagazinokat...


"És a duciság kicsit szánalmas és nevetséges dolog is."

Akkor ezek szerint te úgy gondolod, hogy én szánalmas és nevetséges vagyok. Ragyogó. Ugyanis most úgy alkottál rólam véleményt, hogy nem is ismersz. Fogalmad sincs róla, ki vagyok én, nem tudod még csak azt sem, hogy mi a nevem, kizárólag a súlyomat és a magasságomat, de ezek alapján te máris szánalmasnak és nevetségesnek tituláltál. Ítélkezel mások felett, anélkül, hogy ismernéd őket. Gratulálok a felszínességedhez és az emberekhez való hozzáállásodhoz.

2013. ápr. 13. 10:13
 16/32 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem akartalak megbántani, csak a véleményemet írtam. Te kérdezted. De akkor tulajdonképpen mit szerettél volna "hallani"? Lehetnél persze barátom, akár jókat dumálhatnánk és hülyéskedhetnénk, ez tényleg az egyéniségedtől és belső értékeidtől függ. De mondjuk a kedvesem nem lehetnél, mert nekem ehhez szükségem van esztétikai élményre is, és az én "eltorzított" világképembe ez a magasság/súly arány nem fér bele, bármilyen kedves vagy és bájos az arcod...
2013. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Írtam privit:)

Nanana! A kilók nem mondanak semmit se... Ezért sem szabad fogyókúránál a mérlegre bíznod magad. Hanem a tükörre és a centikre. Én is 176cm vagyok és 63 kiló... még is 10%nál nem több a testzsírszázalékom. Az sem mindegy, hogy milyen a csontozatod, mennyi izom van rajtad...

2013. ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Semmi baj. Igazad van, én kérdeztem. Nem bántottál meg, és természetesen elfogadom a véleményedet, meg mondjuk úgy, hogy már megszoktam, mert általában ezt szoktam hallani, amit te is írtál, csak esetleg egy kicsit finomabb köntösbe bújtatva.


Azon húztam fel magam egy picit, amikor azt írtad, hogy "Neked max. 56 kilónak kellene lenned". Mert? Miért? Ki mondja meg? Egyáltalán mi az, hogy "kell"? Egyszerűen nem értem, mi ez az állandó kényszer a mai világban... az emberre ráerőltetik, hogy neked márpedig így és így kell kinézned, ennyi és ennyi kilónak kell lenned, ilyen és ilyen ruhákat kell hordanod, ezt és ezt kell szeretned, és akkor elfogadunk téged. És tudod, nekem pontosan ebből volt és van is elegem, amikor ilyet hallok vagy látok, hogy a társadalom megpróbálja ráerőltetni a kívánalmait a tagjaira, aki pedig nem illik bele a képbe, az egyből ki van rekesztve. Pedig attól még semmivel sem rosszabb vagy kevesebb az az ember a többinél. Csak más. De számomra felháborító, hogy ha valaki már egy picit is eltér az átlagtól, akkor azt elítélik és kizárják.


Szóval nem, nem sértődtem meg, és természetesen elfogadom a véleményedet is. Jogod van olyan lányt választani párodul, aki megfelel az igényeidnek. De azt nem tudom megérteni, amikor valaki azt mondja egy másik emberre, hogy "ez gáz", csak azért, mert épp nem olyan, mint a többi 10.000, pedig még csak nem is ismerik egymást.

2013. ápr. 13. 10:39
 19/32 anonim ***** válasza:
Figyelj őszinte leszek veled engem taszítanak....nekem a asport az életem őt régen egy kis ropi voltam ma már elég jóra felhoztam a testem, és tudom h nem könnyű változtatni ésnagyon hosszú folyamat de szerintem ha ilyen alakod van akkor étrendedben is gáz van meg a mozgás is kevés....a pasik szeretik a vékony nőket hiába m,ondják h nem előbb megnézik meg leállnak vele mint egy husibbal....sőt nálam ez már túlment a husi kategórián bocsi.....22 éves vagy még van lehetőséged életmódváltoztatásra később már nehezebben menne és ne higgy annak aki azt mondja fogadd el magad olyannak amilyen vagy meg így szeretnek....hagyjad már miért kéne elfogadnod magad ilyennek amikor sokkal jobb is lehetsz? Heti 2 edzés az semmire se elég ne csak fuss járj el kondiba szedj fel egy kis izomtömeget úgy jobban fogsz fogyni és rengeteg fehérjét vigyél be mert azzal akevés kis pirítóssal még nagyobb kárt teszel a mostaninál mert az izom adja meg a formát és ha nem táplálod lemegy rólad még löttyedtebb leszel....
2013. ápr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

És akkor még nem is "mondtam", hogy a barátnőm 164/45. Mondjuk ő már sovány, mondom is neki, hogy 2-3 kiló nyugodtan fölszedhet, de nekem így tetszik, így szeretem.


Ha az emberek nagy részének nem tetszik a te magasság/súly arányod, azzal nem sokat lehet kezdeni. Bármit lehet érvként felhozni, a véleményük nem fog változni, még ha szerinted ez torz vagy befolysádolt vélemény is...

2013. ápr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!