Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiúk! A ti szemetekben keveseb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk! A ti szemetekben kevesebbet ér az a lány, aki alkatra husisabb és nem olyan, mint általában a mai vékony lányok?

Figyelt kérdés

Hát sziasztok! Szóval. Ez vagyok én: 166 cm / 69-72 kg (a súlyom folyamatosan ingázik, azért írtam alsó és felső értéket is)


Alkatra kb így nézek ki:


1. [link]


2. [link]


3. [link]


Igényes vagyok, ápolom magam, és minden nap mozgok (itthonról kb 5 km-re van az egyetem, ahová járok és minden nap gyalog vagy biciklivel megyek, heti 2x pedig eljárok tornázni).

22 éves vagyok. Nem mondhatom azt sem, hogy reggeltől-estig tömöm magam, mert általában 2x eszem egy nap, és nem is túl sokat (pl egy szelet pirítós vagy egy tál müzli reggelire, meg délután az ebédidő és a vacsiidő között valami meleg kaja, és ennyi).


Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek azért, mert én husisabb vagyok, mint a mai átlag, ezért nőként és emberként már kevesebbet érek, mint mások?


Kezd elegem lenni abból, hogy a társadalom azt érezteti velem, hogy én nem vagyok jó vagy elfogadható, csak mert mondjuk 5-8 kg-val több vagyok, mint amennyit ideálisnak tartanak. Pedig még azt se vetheti senki a szememre, hogy igénytelen és lusta vagyok, mert nem megyek el mozogni, vagy hogy össze-vissza zabálok.


Egyértelmű, hogy ha a barátnőimmel(akik természetesen vékonyak) szórakozni megyünk, akkor őket szólítják le a pasik, és őket hívják meg egy italra, mert ők a "bombanők". Ezt már megszoktam. Igazából nem is zavar, mert nem feltétlenül a szórakozóhelyen szeretnék ismerkedni.


Csak nem igazán értem, hogy miért érek én kevesebbet az emberek szemében attól, hogy kerekebb vagyok? Vagy miért nem tekintenek engem is nőnek a férfiak? Egy vékony lány mitől jobb ennyivel, hogy nekem sokszor még az esélyt sem akarják megadni, hogy megismerjenek egy kicsit jobban?


Persze, ilyenkor jönnek az okos válaszok, hogy "tegyél ellene, hogy ne így nézz ki!", de ennél többet már mit csináljak? Egyértelműen ilyen alkatot örököltem, mert anyukám és a nagymamám pontosan ugyanilyen volt fiatal lány korában. Én ennek ellenére próbálok tenni ellene, napi szinten mozgok, heti 2x tornázok és odafigyelek rá, hogy mit eszem. De ennél többet mit tegyek? Egyáltalán, miért nem tudnak csak úgy simán elfogadni úgy, ahogy vagyok?



2013. ápr. 13. 08:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
16%
Suzerintem akár tetszik, akár nem fogyj le. Mert ha 22 évesen ilyen vagy, és erre a súlyra még bevállalsz egy gyereket-véged van 30-asként.
2013. ápr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, vannak olyan pasik, akiknek ez az alkat jön be.


Személy szerint nem ilyen vagyok, nekem a vékonyabb nők

jönnek be (egészségesen vékony, hétköznapi súly), de pl

hugom nálad vastagabb kiadás, és már 8 éve férjnél van.

(23 évesen ment férjhez). Azóta egy betegség miatt ráment

pár kiló plusz, amitől ha akarna, se tudna megszabadulni

(pajzsmirigy-probléma), DE a férje ugyanúgy szereti, mint

régen!

2013. ápr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

ne add fel. a kinézeteden nem tudsz változtatni max javítani amennyit bírsz(az is lehet, hogy valamit nem jól csinálsz). nekem van pl 2 ismerősöm akik hasonló alkatúak mint te, az egyiknek még nem volt komoly kapcsolata a másiknak volt már 1-2 és mindketten veled egyidősek.


ma már amúgy is nehéz párt találni, mert nagyon felszínesek lettek az emberi kapcsolatok.

2013. ápr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
nem ér kevesebbet ugyan annyit érndk személy szerint én pl jobban szeretem a husisabbakat mint a soványokat és a természete is fontos egy embernek nem csak az alkata
2013. ápr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kellemetlenül érzem magam azért amiért írok, mert a saját akkori éretlenségemet fedem fel.

Engem mindig is a teltebb Nők vonzottak, gyönyörű kis husi barátnőm volt éveken át és nem zavart a dolog, majd amikor szakítottunk kaptam egy pár kelletlen hozzászólást, főleg anyámtól. Nővéremtől olyan szinten, hogy a számomra gyönyörű nőket egyszerűen dagadtnak nevezte...


Ez után féltem egyszerűen a saját vágyaim után menni, persze ez nem azt jelenti, hogy csak a külső számít, de valljuk be őszintén, fontos az is.


A mostani barátnőm, akit tiszta szívemből szeretek, mert egy nagyon különleges Nő, kis husi a maga 155cm magasságával és 65 kilojával, de úgy imádom ahogy van.


Egyszóval ne görcsölj ezen, eljön majd az a Férfi az életedben aki önmagadért és úgy ahogy vagy szeret.

Fogd fel úgy, hogy megkímél az élet a sok komolytalan alaktól, akkor is ha ez nehéz.

2013. ápr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Az evésről meg csak annyit: jobb lenne, ha 5ször étkeznél keveset, mint 2szer akármennyit. Ez nagyon nem tesz jót.


Egyébként meg ne olyan embernek, pasinak akarj tetszeni, aki nem értékel. Hidd el, hogy nagyon sok pasi szereti a hozzád hasonló lányokat.

2013. ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Első: Köszi, ez jól esett... ez kellett még nekem, hogy most ezt is megkapjam valakitől, hogy 30 évesen akár el is áshatom magam... Szuper! Ezt amúgy így nagyon könnyű mondani, hogy "akár tetszik akár nem, fogyj le!", de azt soha senki nem mondja meg nekem, hogy mégis hogyan! Tessék, akkor írj nekem egy edzéstervet, hogy mit csináljak másképp, mert naponta megjárok oda-vissza 5 km-t (az így összesen 10 km egy nap) gyalog vagy bringával és mellé nem meki kaját zabálok. Szóval?


Második: Nagyon szépen köszönöm. :) Tőled tényleg jól esett, amit írtál. Húgodnak jobbulást kívánok, tudom, hogy a pajzsmirigy betegséggel nem lehet könnyű, de szerencsés, hogy ilyen férje van, aki jóban és a rosszban egyaránt kitart mellette. :) Meg nekem is jól esik olykor egy-egy pozitív példát hallani, ettől kicsit könnyebb, hogy tudom, vannak még ilyen emberek is. :)


Harmadik: Neked is köszönöm szépen. Igyekszem nem feladni, de sokszor nagyon elkeseredem, mert úgy érzem, én mindent megteszek azért, hogy elfogadjanak, még sincs eredménye... Az a furcsa, hogy alapvetően én jól érezném magam a testemben, szeretem magam így, mert tudom, hogy amúgy a mozgással én mindent megteszek az egészségemért, csak az esik rosszul, hogy a társadalomtól sokszor mégis csak a negatív visszajelzést kapom... :/ De köszönöm a biztatást, jó volt olvasni! :)


Negyedik: Úgyszintén köszönöm a hozzászólást, és egyet is értek veled, mert szerintem is legalább olyan fontos a belső érték, mint a külső. Sőt, talán a belső még talán többet is számítana! Tudod, az fáj igazán, hogy sokszor esélyt se adnak nekem, hogy jobban megismerjenek, milyen ember vagyok itt belül, mert egyből leírnak a külsőm miatt.


Sajnos azt kell mondjam, teljesen igaza volt annak a válaszolónak (Hármas, talán te voltál az, ha jól emlékszem), aki azt írta, hogy felszínes világban élünk. :(

2013. ápr. 13. 09:19
 8/32 zozole12 válasza:
én személy szerint nem szeretem az anorexiásokhoz hasonlító nőket..
2013. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Ötödik-Hatodik: Eddig talán a te válaszod esett a legjobban, számomra ez volt a legpozitívabb (persze Kettes válaszoló tesójával együtt). :) Valószínűleg a személyes példád miatt érzem így. A barátnődhöz őszintén gratulálok, és kívánom, hogy legyetek sok-sok évig boldogok együtt. :) Az evéssel kapcsolatos tanácsot pedig megpróbálom betartani, de igazság szerint nem is nagyon kívánok többször enni, valahogy ezt szoktam meg és erre álltam be. Ettől függetlenül persze igazad van, helyesebb lenne többször keveset enni. :)
2013. ápr. 13. 09:27
 10/32 anonim ***** válasza:

Igen felszínes világban élünk, de kinek a pap, kinek a papné...

Ahogy az egyik válaszoló is írta, neki a ducibb lányok jönnek be, és ettől szép a világ: nem vagyunk egyformák, mások az igényeink, más kinézetű, természetű emberek tetszenek.

Amúgy meg: Mi a biztosíték arra, hogy egy vékony nő nem fog meghízni az évek alatt? Megmondom : SEMMI. Amúgy is, az nem kapcsolat, legalábbis biztos nem fog sokáig tartani, amelyikben a két fél csak azért vannak együtt mert külsőre nagyon tetszenek egymásnak. A belső tart meg ;)

A pajzsmirigyre meg csak annyit, hogy nekem is alul működik, ergo híznom kéne- de kapok rá gyógyszert és így semmi problémám nincs.

De ha fogyni szeretnél írj egy privit, engem nagyon érdekel ez a téma, biológusként meg remélhetőleg jó tanácsokat fogok adni;)

2013. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!