Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meg lehet "változtatni" egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet "változtatni" egy lány gondolkodását?

Figyelt kérdés
Van egy új kapcsolatom. Úgy érzem szeretem, sok dologban jól gondolkodik, összeillünk. Humoros, okos, szép meg minden, tényleg egy főnyeremény lenne. A gond az, egy picit féltékeny. Neki csak barátnői vannak, velük szokott összejárni. Nekem ezzel ellentétben vannak mindig fiú, mind lány barátaim. Próbáltam összehozni velük, nem mindegyikkel van egy hullámhosszon ezt megértem, nem kényszerítem őket rá. Viszont mindig otthon sem ülhetünk, általában külön megyünk el, de ő ilyenkor féltékeny és kombinál. Van olyan lánybarátom aki szinte mintha a húgom lenne. Az bánt igazán, hogy a barátaim párjai sosem csinálnak ebből ügyet. A régebbi barátnőim nekem sem. Ő meg szinte kikérdez, ha elmegyek.

2013. febr. 28. 11:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért teszi ezt, mert nincs önbecsülése.

Bizonyítsd be neki, hogy csak ő kell neked és meg fog nyugodni, majd lassan le fog állni a témáról.

Sokat segít ha nem beszélsz előtte arról, hogy milyen jól érzed magad a lány barátaiddal, nem ölelgeted őket csak úgy stb..

Ha ez nem megy, szembesítsd azzal a gondolattal, hogy mennyire rosszul esik neked a tény, hogy nem bízik benned.

2013. febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a párom. Illetve volt. Nem beszéltem egy idő után többet a kollégáimról, csak a kolléganőimről, pedig jó pár férfi kolléga (persze női is) hazahozott kocsival, mert épp úgy lakunk, h sokaknak útba esik a lakásom. Nem kell róluk beszélni és meg van oldva a dolog.
2013. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Ahogy a férfiakat sem, ti sem vagytok jobbak már bocs :) Aki féltékeny mindenre és mindenkire az is marad. Talán egy pszichológus segíthet.

Nekem is volt 1-2 olyan párom aki még a barátaimra is féltékenyek voltak. Sokáig nem is tartottak ezek a kapcsolatok. Egyikkel volt egy strandos jelenetem, lecsúsztam a csúszdán egy barátommal, ő meg leérve kiakadt, hogy látta hogyan ölel át a barátom. Majdnem neki is ment. Tudtam hogy kicsit féltékeny típus, de ilyen agybajosnak nem nézett ki:) Csak kicsit volt megalázó helyzet ott mindenki előtt. Persze nem értette miért szakítok.

Egyébként tényleg azt tapasztalom, hogy valaki vagy megbízik szinte első perctől a párjában vagy nem.

Nekem gimis koromban alakult ki egy baráti köröm, 4 lány, 3 fiú. Egy barátnőnk esett ki a férje miatt. A többiekkel azóta is összejárunk szinte hetente, kéthetente, a házastársak, párok is elfogadják, csatlakoznak. Szóval azért arányokat tekintve nem olyan rossz.

2013. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az elején mindenki egy kicsit féltékenyebb, míg meg nem ismeri a másikat.Gondolom idő kell míg kialakul a bizalom.

Én azért nem vagyok nagyon a híve a férfi nő barátságnak, én nem lógok férfiakkal ő férjem meg nőkkel. Ez nálunk így alakult. Sok férfi között dolgozom de a férjem egy percig sem féltékeny. Az a lényeg hogy mindenkit ismer. Ez szerintem fontos, látja hogy csak munkakapcsolat van köztünk. Néhánnyal elég baráti viszonyban vannak. Szóval mutasd be annak a lánynak , mert ha lát titeket együtt akkor le tudja szűrni, hogy viszonyultok egymáshoz. Én alapból féltékenyebb típus vagyok másoknál. De nem vagyok féltékeny mert a férjemen egyszerűen látni hogy én kellek neki. Jól megvagyunk, és nem ad okot féltékenykedésre.Szóval mutasd be a csajt neki, próbáljanak összebarátkozni. De te meg ne ess át a ló túl oldalára amikor a csajjal vagy. Szóval úgy viselkedj vele mint ha egy haverral viselkednél. Sokan panaszkodnak hogy féltékeny a barátnő a barátokra. Ha tényleg csak barátként viselkedsz velük akkor nincs gond.

2013. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
És gondolj arra hogy mindenkinek le kell küzdenie valamilyen akadályt, nálatok akadály a féltékenység, de tényleg azt mutasd a viselkedéseddel hogy csak ő kell és nem lesz gond.
2013. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A féltékenység önbizalomhiányból fakad. Segíts neki növelni az önbizalmát, akkor nem lesz gond.


Vagy próbálj meg érvelni. Én is rettentően önbizalomhiányos vagyok, két dolog segített a párom lány barátait elfogadni: egyrészt ha velük akart volna lenni, akkor velük jött volna össze, nem velem. (bár neki van olyan barátnője,akivel gondolkodtak rajta, de arra jutottak, hogy jobb inkább megtartani a barátságot, nem kockáztatnak. na az azért kicsit parás, mert tudom hogy tetszenek egymásnak, de hát ez van)

Másrészt a féltékenység nem változtat semmin, max. a másik felet lehet felbosszantani vele. Akkor meg minek? Úgyis azt csinál, amit akar.

2013. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Megváltoztatni te nem tudod, ő maga változtat magán. Mivel még új a kapcsolat, lehet, hogy csak egy kis idő kell neki, aztán összeszoktok, rájön, hogy feleslegesen aggódik, komolyan megbízhat benned. Talán új neki a helyzet, ha volt már barátja, annak nem voltak lány barátai.

Ha nem változik, az bizony gondot okozhat, hiszen nem bízik benned, de saját magában sem.

2013. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért nem ennyire egyszerű a dolog, hogy önbizalomhiányból akad a féltékenység.

Én kezdetben abszolút nem voltam féltékeny a barátnőmre. Az elején mondta is, hogy neki szinte csak fiú barátai vannak, mondom jól van, régebb óta ismeri őket, mint engem, baj nem lehet. Úgy nincs is baj velük, mert tényleg csak barátok voltak, de mikor a barátnőm melléről és annak formájáról kezdtek beszélni, meg egyéb szexuális dolgokról, egy kicsit kiakadtam. Összevesztünk, azóta visszább vettek, de gondolom ha nem vagyok ott, ugyanúgy megy a hülyeség. Azóta nem igazán kedvelem a barátait, meg többet biztos nem kezdek ilyen lánnyal, aki ennyire jóban van fiúkkal.

Nem hiszem el, hogy a barátnődre való tekintettel nem lehet kibírni, hogy legalább előtte nem ölelgeted őket, meg mellőzitek a félreérthető beszédeket esetleg.

2013. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor próbálkozok még. Amúgy már azt elmondtam, hogy azért vele vagyok mert ő kell. Soha nem csaltam meg egy barátnőmet sem, ha más kellett inkább szakítottam :) De már kezd benőni a fejem, tudom hogy senki sem hibátlan, így kellenek a kompromisszumok, ezért is szeretném ezt megoldani. Illetve attól, hogy szakítgatok még ha valami nem tetszik attól még a következővel is lesz gond. Max más. Ezt a kapcsolatot szeretném folytatni, de a féltékenységgel nem tudok mit kezdeni. Remélem tényleg csak idő kell hozzá, és látja, hogy ártalmatlanok rá a barátaim.


Amúgy nem szoktam őket ölelgetni, nagy néha hülyülünk, ahogy a férfi barátokkal is. Nem témázon a női testen, szexen, persze vannak dolgok amikben érdekel egy nő véleménye, de csak ezekről max.

2013. febr. 28. 13:05
 10/13 anonim ***** válasza:
ma 12:53: Ezek a srácok egész egyszerűen taplók voltak, és bizony megértem azt, aki egy ilyen után inkább kerüli a társaságukat. De akiben alapvetően nem mozgott egy icipici féltékenység sem, az ennél több következtetést úgysem von le és a további párválasztásában sem lesz kizáró ok, hogy a leendő párjának van-e ellenkező nemű haverja, barátja.
2013. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!