Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy vélekedtek erről?

Figyelt kérdés

Előre is megkérnék mindenkit, hogy tiszteljük a másik véleményét! Mert ez a kérdés megosztja az embereket.

No akkor a kérdés:

Itt, ezen az oldalon, múltkor olvastam egy kérdést, már nem tudom melyik, lényegtelen is.

Ott egy válaszoló írta, hogy borítékolva van a megcsalás egy idő után.

Ki hogy gondolja?

Majd, ha érdekel bármit is én is kifejtem erről a véleményem.


2012. okt. 2. 11:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
#10-es ez az a válasz, ami a szívemből szólt! :)
2012. okt. 2. 11:55
 12/23 anonim ***** válasza:
60%

Nagyrészt igen, borítékolható, bár az is kérdés, mi számít megcsalásnak.

Nem gondolom, hogy az arány 100% lenne, de ezt sose fogjuk megtudni. Mindenki csak a saját életébe lát bele igazán, egy párkapcsolatban viszont ez még mindig csak 50%.

A válaszadó vélhetően saját magából indult ki. És sokaknak jár ugyanarra a rugóra az agyuk, de nem mindenkié.

2012. okt. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Bár nem kérdezte senki, de én is kifejtem a véleményem:

Részemről sose fordulhatna elő ilyesmi.

Ha el is múlik a szerelem, én úgy gondolom, a tisztelet és a szeretet sokkal mélyebb érzés. Márpedig, ha ott a TISZTELET, akkor abba se így, se úgy nem fér bele harmadik.

Ha jönne is, mert az biztos jönni fog, az embernek van választása, szerintem nem kezelhetjük úgy, mint egy sorsot, hogy úgyis megcsalom, mert már uncsi a kapcsolat, kell a szerelem, az új.

Viszont az az új is csak ideig-óráig lehet csak új, "jobb", "érdekesebb", stb. Kár lenne feladni egy jól felépített, érett kapcsolatot egy bizonytalanért. És ha mégis így kell lennie, akkor ne megcsalás legyen belőle, hanem válás/szakítás.

Szerintem úgy tisztességes.

De előbb én mindenképpen megbeszélném a párommal/férjemmel, hogy: "Nézd, valami megváltozott, nagyon nem jó, oldjuk meg! Menjünk el újra randizni, stb."

Én azon az állásponton vagyok nagyon is, hogy tenni kell egy kapcsolatért, nem az első gondoknál továbbállni, a könnyebb utat választani. Arról szól egy párkapcsolat nem? 10-20 év után is lehet belevinni újat, ez a feleken múlik, hogy lusták-e hozzá, vagy sem.

2012. okt. 2. 12:15
 14/23 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem több tényező függvénye, de nem feltétlenül csak az időé.

Például:

Milyen az ember személyisége (bizonyos emberek hajlamosabbak a hűtlenségre)

Mennyire elégedett a jelenlegi kapcsolatával.

Mennyire szereti a másik félt.

Őt csalták-e már meg, akár ebben a kapcsolatban, akár egy másikban.

Milyen környezetben telnek a napjai.

És még sorolhatnám, de mivel általában az idő előrehaladtával a kapcsolatok többsége ellaposodik, ez okozhatja azt a szerintem téves megállapítást, hogy minden kapcsolatban természetes a megcsalás. Azonban ez a megállapítás figyelmen kívül hagy több más fontos tényezőt.

Inkább ha több "faktor" akkumulálódása során elér egy személyenként eltérő küszöböt, csak onnantól esélyes a megcsalás.

2012. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám előbb utóbb minden kapcsolat véget ér valamilyen módon. Ha máshogy nem is, halállal.

Ha az embernek kicsit is van erkölcsi érzéke, nem csalja meg a párját. A sorrend előbb szakítás és utána továbblépés. Ha a megcsalás szóba jön akkor az már alapból rossz kapcsolat és jobb véget vetni neki. Én így látom. Nem szükségszerű hogy megcsalják egymást. Szüleim 25 éve vannak együtt és nem tartom valószínűnek hogy most támadna kevük partnert váltani.

2012. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 MadameViciouse ***** válasza:

Nem hinném, hogy ez íratlan szabály lenne.

Kétféle ember létezik szerintem ebből a szempontból.

Az egyik az aki túlzottan becsületes a megcsaláshoz, ilyenkor inkább marad azzal akit un, nem szeret vagy kimondja, hogy vége és mást keres.

A másik akik nem tudnak vagy nem akarnak elszakadni a párjuktól, de közben vonzza őket az új,izgalmas,ismeretlen.

Mivel nem tudnak lemondani a kapcsolatukról, így megcsalás lesz a vége.

Mindenesetre biztos vagyok(vagy biztos akarok lenni) abban,hogy van olyan ember aki Őszinte és máshogy oldja meg a problémáit.

2012. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Dia90' ***** válasza:
Azzal nem feltétlenül értek egyet, hogy borítékolva van (de hozzáteszem, nem voltam még ilyen helyzetben). Inkább a kapcsolat erősségén, milyenségén múlik, hogy merre billen a mérleg, mert az egyik érzés a hosszú évek óta tartó kötődés érzése, a másik a bizonytalan ideig tartó fellángolás. Az egyikért feladjuk a másikat. Az méginkább megnehezíti a dolgot, ha a másik (kapcsolaton kívüli) fél viszonozza az érzelmeinket, mert akkor újra van lehetőség átélni a szerelmet -viszont ki tudja, meddig, és nagy árat fizetünk érte-...nagyon nehéz kérdés. Ha ilyen helyzetbe kerülnék, talán érveket sorakoztatnék fel (nyilván a gyerek érdekeit is nézve), abban az esetben, ha mondjuk a házasságomban régóta nagy gondok lennének, és úgy jönne be egy 3. De ha a kapcsolat elég erős, és egyébként jól működő lenne, szerintem ellen tudnék állni a kísértésnek, a bizonytalannak.
2012. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Dia90' ***** válasza:
Még annyit, h Veled értek egyet kérdező...tudni kell leülni a másikkal és beszélgetni erről.
2012. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! :-) Nagyon jó ilyeneket olvasni. (értelmes hozzászólásokat, mostanában nem nagyon olvasni...) Úgy látom többnyire egyetértetek velem.
2012. okt. 2. 12:33
 20/23 anonim ***** válasza:
Erre csak olyan tud érdemben válaszolni, aki volt már ilyen vagy hasonló helyzetben. Azért a legtöbb ember nem dicsekszik vele, hogy megcsalta a párját, így szereintem sokkal nagyobb lehet azoknak az aránya, akik legalább egyszer félreléptek egy kapcsolatban. Millió meg egy dolog vezethet odáig, hogy valaki megtegye, úgyhogy erre nincs egyenlet, amivel ki lehet számolni, hogy ki mennyi idő után teszi, vagy megteszi e egyáltalán. Nem muszáj, hogy érzelmek is álljanak mögötte, mert lehet szó egyszeri alkalomról is. Persze egyáltalán nem tisztességes a párunkkal szemben és semmiképpen sem támogatom, de vannak olyan esetek, amikor utána ébred rá valamelyik fél, hogy "hoppá el is veszíthetem egy életre!" és utána kezd el igazán teperni a párkapcsolat helyrehozásáért, ami azért sikerülhet is!
2012. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!