Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek egy veszekedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy veszekedés megerősíthet egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Összevesztem a szerelmemmel, és még mindig nem békültünk ki. A helyzet az, hogy mindketten túl büszkék vagyunk ahhoz, hogy bocsánatot kérjünk, de mindketten hibásak is voltunk. Félek, hogy elveszítem őt, remélem ez a veszekedés nem fog a kapcsolatunk rovására menni... viszont attól is félek, hogy emiatt visszalépünk pár lépést, aminek ugyan csak nem örülnék. Szerintetek lehetséges, hogy épp az ellenkezője történik, és a kapcsolatunk előre fog lépni miután kibékülünk?

2012. júl. 31. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de ahhoz kissé zakkantnak kell lennetek.
2012. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül! :)


sőt ritkán van az h ez összekovácsolja a 2 felet.

inkább még több vitát szül.


de talán te leszel az a ritka személyek egyike akinél ez pozitívan fog elsülni

2012. júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igen. Ha belegondolsz, általában akkor veszik össze egy pár, ha nem egyezik valamiben a véleményük, és nem hajlandóak kompromisszumot kötni. Egy veszekedés után mindketten átértékelik a kapcsolatot, (jobb esetben) rájönnek, hogy butaság ilyenek miatt tönkretenni az eddig felépített dolgokat, és hajlanak a kompromisszumra.

Több ilyen eset után majd automatikusan azt keresitek. Megtanuljátok megérteni a másikat, figyelembe venni a másikat, megismerni az érveit, az elveit, hogy hogy viselkedik konfliktushelyzetben.

Na meg a békülősszex mindent megér:))

2012. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a kapcsolat nagyon rossz, ahol soha nem veszekednek a felek! Hiszen abban a kapcsolatban nincs szenvedély és az egyik fél valószínűleg feladja magát. Hiszen ahol véleménykülönbség és szenvedélyes érzések vannak, ott veszekedés is van! Nekem ne mondja senki, hogy amikor érzelmekről van szó, akkor az első ami eszébe jut, az az, hogy ezt most higgadtan, észérvekkel kellene megbeszélni.

Ha mindkét fél megőrzi a személyiségét, akkor ott igenis mindig lesznek a különbségekből adódó súrlódások.

A fontos az, hogy azért mérlegeljétek a probléma súlyát: apró dolgok miatt nem érdemes a másikra borítani az asztalt. Viszont az, ha nem rendszeres, akkor teljesen természetes, hogy veszekedtek, és amikor kibékültök és már higgadtan átbeszélitek és megoldásra juttok az igenis erősíti a kapcsolatot. Ahhoz, hogy ezt meg tudjátok tenni viszont szükség van arra, hogy előbb kieresszétek a gőzt...

2012. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem a veszekedés nem erősíti meg a kapcsolatot. Az utána következő békülés viszont annál inkább. :)
2012. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A veszekedés nem. Gondold végig, miben is erősítené a kapcsolatot az, ha egymáson töltitek ki a mérgeteket, kiabáltok és a másik fejéhez vagdossátok a vélt vagy valós hibáit?

A probléma megoldása és a megegyezés viszont igen, erősítheti. De ennek nem kell feltétlenül veszekedéssel járnia. Vita lehet, ha különböznek a vélemények, de az vita, nem veszekedés.

Ha nem bírsz magaddal és majd felrobbansz a méregtől, az is megoldható anélkül, hogy a másikon töltenéd ki a haragodat. Én elég lobbanékony vagyok, tudom, milyen az, ha leszáll a vörös köd...

Szóval ha sikerül tisztázni a nézeteltéréseket és félretéve a büszkeségeteket, bocsánatot kértek egymástól, akkor előreléphet a kapcsolat. :)

2012. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsaitokat :)
2012. júl. 31. 16:50
 8/9 anonim ***** válasza:

A veszekedés soha a kibékülés esetleg de ez (+) és (-) játék. A veszekedés az a (-), ezért kerülendő. Belőlem a sok veszekedés már kiverte a szerelmet is!

29F

2012. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szerinem a veszekedés szétviszi a kapcsolatokat... de ne várj sok jót
2012. aug. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!