Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek, mi a korrekt viselkedés?

Figyelt kérdés

Nem aktuális probléma, csak ha esetleg ilyen helyzetbe kerülnék...


Szóval, egy fiú összejön egy lánnyal. És a lány közli, hogy szűz, és csak házasság után akar szexelni, addig semmit. A házasság még évek múlva lenne csak.


Mit tegyen a fiú, aki abszolút nem így gondolja, sőt értelmetlenségnek tartja ezt, zavarná, nem igazán tudná elfogadni? (mert: 1. szerinte ez hozzátartozik a szerelemhez, 2. ebben is össze kell illeni, s ezt házasságkötés előtt meg kéne tudni) De amúgy szerelmes.


2011. dec. 23. 21:30
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

A katolikusok hüjék :D Lásd az egyház minden baromsága. De a legtöbb katolikus csak papíron az, ritka a vallásgyakorló.


A világ fura.

2011. dec. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

A katolikusok nem hülyék...ne bélyegezünk már kérlek!


Kérdező: hidd el, rengeteg vallásban/kultúrában megjelenik a szüzesség téma, és nem a katolikusok szajkózzák ezt a legtöbbet.


A világ az ami változik. Régen elfogadott volt, ha az ember orfeumba/piros lámpás negyedbe járt, meg sem szólták ezért. Az is elfogadott volt, hogy a vőlegény a menyasszonyt még csak nem is ismerte a házasságig. Szerinted ők miként élhették meg a szexualitást?


A gond az, hogy manapság túl sok hangsúlyt kap a szex. Jó, hogy az emberek élvezni akarják, és fontos is. De mégis, több százmillió ember leélt úgy egy életet, hogy teljesen hidegen hagyta a szex. Hogy boldogok voltak e, vagy sem, azt nem tudhatjuk. Lehet, hogy boldogabbak voltak, mint mi...


A lényeg a lényegbe az, hogy fontos dolog ugyan, de messze nem a legfontosabb. Sok száz ember házasság előtt agyba-főbe szexel, tökéletesen kitapasztalja a saját, és a partnere testét, és két év múlva mégis jön a megcsalás, elhidegülés és végül a válás. Sajnos.

2011. dec. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
Vagy pont azért jön, mert nem csinálják. Ezt sem tudhatjuk. Az, hogy házasságig nem szeretnék várni, szerintem még nem azt jelenti, hogy túl nagy hangsúlyt kap. Piroslámpás negyedbe soha nem jártam, nem is fogok.
2011. dec. 25. 18:25
 34/48 anonim ***** válasza:

Azért ha belegondolsz kedves kérdező, a nagyszüleink idejében meg pont hogy az volt, hogy a lányokat 16-20 évesen hozzáadták egy kiválasztott fiúhoz, aki sok esetben ismeretlen volt számukra, de mindenképp első férfi az életükben- mégse vált el senki, hanem nagy szeretetben és békességben éltek/élnek ezek a párok együtt 40-50-60 évig...

Az a probléma, amit az előző írt: manapság túl nagy hangsúlyt kapott a szexualitás. Mi 1 évig nem szexeltünk, mikor összejöttünk a barátommal, mégis ugyanolyan csodálatos volt a kapcsolatunk és mindig volt mit csinálni, mindig jól éreztük magunkat együtt... A szeretkezés "csak" hab a tortán.

2011. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett:

Nekem volt egy barátnőm, akire 2 évig vártam, míg lefeküdtünk. Tudom tehát, miről van szó. Nem volt jó ennyit várni, ezt a kis mutatványt a jövőben inkább mellőzném. Erre gondolod, hogy a szex túl fontos? Én sem arról beszélek, hogy ez mindennél fontosabb, de mindennem van határa.


Nagyapáink korában ami történt, valószínűleg eléggé vissza tudott ütni. A nászéjszakáig semmi, de akkor azonnal minden, nos én nem csodálkozom, ha egy ilyen élmény egy életre frigiddé tett valakit. Az, hogy akkor nem volt fontos a szex, akár ennek is betudható. Hogy lenne fontos az, amit élvezni se nagyon tudnak?

2011. dec. 26. 11:56
 36/48 A kérdező kommentje:

"Mi 1 évig nem szexeltünk, mikor összejöttünk a barátommal, mégis ugyanolyan csodálatos volt a kapcsolatunk és mindig volt mit csinálni, mindig jól éreztük magunkat együtt... A szeretkezés "csak" hab a tortán."


Miért van az, hogy ebben lesajnálást érzek? Azaz én a szexen kívül szerinted semmi mást nem tudnék csinálni a barátnőmmel? Csak mert fontosabb dolognak tartom a szexet, mint te? (legalábbis nem értek egyet vele, hogy a szeretkezés hab a tortán, hanem szerintem egy alap dolog)

Én is rengeteg minden mást tudok és akarok is csinálni. Szóval tökéletesen egyetértek veled abban, hogy a szexen kívül nagyon sok mást lehet csinálni a szerelmeddel. (Például nem tudnám csinálni, amit sokan csinálnak, jelesül azt, hogy csak hétvégén találkoznak a párjukkal, de akkor aztán végig szex a program, más semmi.) De ez nem jelenti azt, hogy akkor hát a szexet szorítsuk háttérbe, mert nem is fontos.

2011. dec. 26. 12:02
 37/48 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha úgy érezted, hogy a mondandómmal ellened beszéltem! Egyáltalán nem téged akartalak bántani!

Amit írtam, nem ellened szólva írtam, hanem úgy általánosságban, mindenkinek.

Ebbe tartozik az is, hogy a mai világban túl nagy hangsúlyt kap a szex. Én is látom magam körül, hogy mindenki össze-vissza szexel, alig van olyan barátnőm, akinek ne lett volna egyéjszakás kalandja...

Én viszont pont az a fajta ember vagyok, aki képtelen lenne szerelem nélkül még egy csókra is.

Persze nem mindenki egyforma. Én például naponta többször is vágynék a szeretkezésre, míg a barátomnak elég heti 2-3 alkalom...

Nem azért írtam, amit, mert azt gondolom, hogy Neked a szex lenne a legfontosabb, vagy nem vagy meg nélküle stb.

Megértem, hogy a legtöbb ember nem lenne képes várni a házasságig. Én sem vártam...

De attól még van olyan lány, aki vár, és talál olyan fiút, aki szintén.

Viszont mondjuk az ilyen lány részéről az lenne a korrekt, ha már az ismerkedés elején elmondja ezt a fiúnak.

De továbbra is azt gondolom, hogy ha valaki igazán szerelmes, akkor tud várni.

Te magad írtad, hogy vártál 2 évet egy lányra. Ha huszonévesek a felek, akkor 2 év után már házasodni is lehet, nem egy ismerősöm házasodott ennyi, vagy még kevesebb idő után. Ilyen esetben pedig nem lehetetlen, hogy várjanak a házasságig. És akiknek azelőtt sem volt olyan fontos a szex, márpedig vannak olyanok, akiknek nem az, akkor a házasság után sem lesz annyira fontos.

Tényleg nem ellened akartam szólni, sajnálom, ha félreérthető volt, amit írtam.

2011. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Okés, így már nem érzem magam megbántva :)


Asszem ezt a 2 évet még egyszer nem tudnám megcsinálni senkiért. Esetleg 1-et, de azt sem biztos. Ugyanakkor 2-3 hónapot még én fiúként is várnék, a ráhangolódás jegyében. És egyéjszakás kalandban sohasem lennék benne én sem. Rám is igaz, hogy szerelem nélkül még csókolózni se tudnék. Talán... pont ezek miatt fontos, hogy a szexben jól passzoljon hozzám a partnerem. Amit írsz, hogy te naponta többször is tudnál szeretkezni, a barátodnak meg heti 2-3 elég, azt én nagyon nehezen viselném. Jó, naponta többször azért nem akarnék, de hetente 2-3 kevés lenne. Ha együtt élnék valakivel és a munkám miatt sokszor lennék fáradt, akkor nekem is elég lenne. De mondjuk ha lazább az időbeosztásom, akkor nem...


Igen, azt tudom, hogy a korunk szerint házasodhattunk volna. Csak a lány azt mondta, ő 28-30 éves koráig senki mellett nem akarja lekötni magát, addig ő még szabad akar lenni. Konkrétan most még én sem akartam elvenni, de addig tuti nem vártam volna a nősüléssel. Sohasem értelmeztem úgy a házasságkötést, mint a szabadságom elvesztését. Szomorú egy kicsit. A szakításunkban ez is benne volt.

2011. dec. 26. 14:03
 39/48 anonim ***** válasza:

"Vagy pont azért jön, mert nem csinálják. Ezt sem tudhatjuk. Az, hogy házasságig nem szeretnék várni, szerintem még nem azt jelenti, hogy túl nagy hangsúlyt kap. Piroslámpás negyedbe soha nem jártam, nem is fogok."


Egy szóval nem mondtam, hogy rólad van szó! :D Nem kell mindent magadra venni. (ahogy elnézem, kissé egocentrikus vagy) Ezt magadra veheted. :P

2011. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagyok egocentrikus, de ha meggyőzöl, elhiszem.
2011. dec. 26. 19:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!