Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek, mi a korrekt viselkedés?

Figyelt kérdés

Nem aktuális probléma, csak ha esetleg ilyen helyzetbe kerülnék...


Szóval, egy fiú összejön egy lánnyal. És a lány közli, hogy szűz, és csak házasság után akar szexelni, addig semmit. A házasság még évek múlva lenne csak.


Mit tegyen a fiú, aki abszolút nem így gondolja, sőt értelmetlenségnek tartja ezt, zavarná, nem igazán tudná elfogadni? (mert: 1. szerinte ez hozzátartozik a szerelemhez, 2. ebben is össze kell illeni, s ezt házasságkötés előtt meg kéne tudni) De amúgy szerelmes.


2011. dec. 23. 21:30
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Okés. Megfordítva: ha a fiú nem vár, akkor ő szerintetek nem is szereti igazán a lánykát?
2011. dec. 23. 22:00
 12/48 A kérdező kommentje:
Jaj, és egy válasszal még adós vagyok. Minthogy már írtam, hogy ez nem egy létező probléma (hála a jó égnek), ezért nem tudok választ adni arra, hogy milyen vallás. Római katolikusok lovagolnak makacsul ezen a dolgon, általában.
2011. dec. 23. 22:03
 13/48 anonim ***** válasza:
Figyu, ha neked ez az alap egy szexnél, akkor elárulom, hogy soha a büdös életbe nem fogsz olyan ember találni, aki pont ugyan úgy szereti csinálni, mint te. Ez is kompromisszumokra épül. Nincs két egyforma ember, és nincs két egyforma szexuális igény sem.
2011. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:

Nem korrektség kérdése, érthető az is, ha türelmesen vár, meg az is, ha szegény nem bírja, és szakít (rosszabb esetben félrelép).

Ha velem párom hasonló okok miatt nem akart volna lefeküdni 1-2, vagy még több évig, nem tudom, hova fejlődött volna a kapcsolatunk. Mondom ezt nagyon érzékeny nőként, akinek az őszinte szeretet és bizalom a legfontosabb egy kapcsolatban, de azért...

Ha valaki ezt a "házasságigszűznekmaradni" dolgot nem érzi belső késztetésből, mélyen fakadó hitből (márpedig ez ritka), nehezen tudja elfogadni, már ha el tudja. Nekem nagyon fontos az érzelmek testi kimutatása, az ölelések, a csókok, és felnőtt emberek lévén, ez ugye magával hozza a többit :)

Egész egyszerűen úgy dekódolnám magamban érzelmileg az elutasítást, hogy nem tetszem a páromnak, nem vagyok kívánatos a számára, nem szeret. Hiába fognám fel agyilag, hogy miért nem fekszik le velem.

Szóval a kérdésre a válaszom: ha szerelmes lennék, megpróbálnám, amennyiben nem hosszú évek múlva gondolja az esküvőt. Aztán hogy kitartanék-e, csak az ég tudja.

2011. dec. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem az okot, mert nagyon nem mindegy. Ha csak úgy ímmel-ámmal gondolja, hogy "valami vallásos cucc miatt, izé", vagy mert épp olyan kedve van, akkor meggyőzhető, pláne, ha kutakodtok egy picit a valódi szabályok után, mert kiderülhet, hogy nincs is tiltva a mindenség. Viszont ezesetben érdemes elgondolkodni, hogy ha egy ilyen döntést ennyire találomra hoz, akkor a többit vajon hogy hozza?...


Aki meg pontosan tudja, hogy miért, és erős hittel él efelé, az valószínűleg nem is akar olyannal összejönni, aki másként gondolja, így nem fordul ez elő túl gyakran.

2011. dec. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

ma 22:04


Én is tudom, hogy kompromisszumok kellenek, nem nagyon értelek, hogy ezt miért is hozod elő. Kompromisszumok mindenben kellenek. Kicsit úgy érzem, mintha bolondnak vagy tininek tartanál.

Személy szerint én mielőtt házasodnék, végiggondolnám, milyen téren mekkora kompromisszumot kellene hoznom ahhoz, hogy a partneremnek jó legyen, és nekem is. Viszont ha szex nincs, akkor ezt nem tudnám felmérni. Értesz? Minden más téren érdemes jól végiggondolni, fog-e VISZONYLAG jól működni a házasság, miért pont a szex lenne kivétel?


Köszönök szépen minden választ!

2011. dec. 23. 22:30
 17/48 anonim ***** válasza:

22:04-es vagyok.


Ne haragudj, biztos félreértettél. :)

Nem nézlek tininek, én az előző kommentedre reagáltam. (arra, hogy valaki így, valaki úgy szereti csinálni a szexet, és hogy "összeillünk e, vagy sem")

2011. dec. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Kedves ma 21:34!


Ha jól veszem ki a szavaidból, a te barátnőd a behatoláson kívül mindent enged? Elmondod, miért döntött így?


Ami engem illet, nekem ez a legfurább.

Mert az, hogy valaki abszolút semmi szexet nem akar házasság előtt, azt elfogadni nemigen tudom, viszont emögött van egy elv. Tehát aki így gondolja, az nem "szabad/nem szabad" alapon gondolkozik, hanem valóban egy elvet követ, aszerint él. Az elvvel magával nem tudok egyetérteni, valószínűleg nem bírnék egy ilyen lány mellett megmaradni, de a következetességét kénytelen vagyok elismerni.


De az, hogy mindent, csak behatolást ne, azt még érteni sem értem. Ez számomra tényleg a szabályok értelem nélküli betartása kategória, noha számomra nyilván ez a kedvezőbb. Kérlek, ne vedd sértésnek! Mit gondolsz erről?

2011. dec. 23. 22:38
 19/48 A kérdező kommentje:

ma 22:38


Igen, értelek. De ugye kérdés, mekkora kompromisszum az, amit meg tud hozni az ember.

Nyilván, ha csak arról van szó, hogy a lány mondjuk hetente 3-4 alkalommal kívánja, a fiú meg 5-6, az áthidalható. De ha az egyik hetente 1-szer, a másik mindennap, az már kevésbé.

Vagy mondok mást: ha egy olyan lánnyal kerülnék össze, aki naponta többször is akarná, rendszeresen, az meg már nekem lenne sok, és itt nem tudnék kompromisszumot hozni.

Vagy ha a lány félórás előjátékot igényel, abból is bonyodalom lenne. De 10 perc simán belefér, sőt ha semmi előjáték nem lenne, azt meg én fiúként nem tudnám tolerálni.

2011. dec. 23. 22:42
 20/48 A kérdező kommentje:
Vagy mondhatnám az orál-kérdést is...
2011. dec. 23. 22:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!