Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy párnak joga van ismeri a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párnak joga van ismeri a másik múltját? Kell egyáltalán?

Figyelt kérdés

Közel egy éve vagyunk együtt a barátommal és nem tudok a múltjáról sokat, amit néha jónak látok, néha nem. Annyira kíváncsi lennék az exeire, hogy néznek ki. Nem tudom megmagyarázni miért.

Amikor kb. 3 hónapja voltunk együtt, kiderült egy buli alkalmával, hogy a párom az egyik haverja volt barátnőjével feküdt le. Ezt az a párom haverja mondta el akkor este. Ezt nem tudtam hova tenni. Nem tudom, hogy tudnom kellett volna-e róla, de valamiért mégis rosszul esett. Tudom, hogy nem úgy kell indítani egy kapcsolatot hogy mindent el kell mondani a múltunkról, de én semmit nem tudok, ezt a történetet is csak véletlenül tudtam meg. Nektek mindent elmondott a párotok a csajozásaikról, barátnőjükről? Szerintetek normális a hozzáállásom, vagy csak én képzelődök?:/

21L


2011. szept. 9. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező hogy ismerjék egymás múltját,de például én szeretem tudni a barátnőm múltját,és olyankor énis elszoktam neki mondani az enyémet.
2011. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És neked nem esik rosszul, amit hallasz? É megkérdezném a páromtól, de biztos rossz lenne hallatni:(
2011. szept. 9. 15:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akarva akaratlanul, mesél az ember a másiknak, hogy milyenek voltak az exei.Van olyann dolog amit ki nem néztem volna a mostani páromból(meg azért bevallom rosszaltam is néhány múltbéi dolgát), de szarintem jó tisztában lenni azzal, hogy elöttem milyen életet élt. Ha sokat beszélgetsz vele majd csak elmond eggyet s mást, ha meg nem akkor nem kell erőltetni. Lehet, hogy megakar kímélni, pár régmúltban csinált hülyeségétől(mint pl az a sztori amit leírtál).
2011. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyit még az előző írásomhoz hozzá fűznék, hogy: jó a gondolkodásod, nincs vele baj. Igen a párom elmonta a más lányokkal való dolgait(bár a volt barátnőjére nem voltam túlzottan kiváncsi aki elöttem volt neki, mert kavarni próbált a kapcsolatunkban),de mindegyikünk nyíltan beszél a másikkal az ilyen dolgairól.
2011. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, nem volt büszke rá, utána ezt elmondta nekem. Meg azt is mondta, h ezeket nem tartja fontosnak. De ugyanúgy engem sem kérdezget az exeimről, vagy más múltbéli tetteimről. De lehet hogy ez egyáltalán nem hiba, hanem jó tulajdonság. Egyszer elmentünk bulizni a barátainkkal, ott volt egy srác aki csapta nekem a szelet. A barátom csak annyit mondott, hogy nem érdekli kivel mi volt, az a lényeg hogy vele vagyok.
2011. szept. 9. 15:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem érdemes a múlton csámcsogni,illetve a múltban élni.
2011. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dottorre ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül van joga megismerni a párja múltját az embernek. Mi közöd van hozzá, hogy mi volt előtted... nem az a lényeg, hogy veled legyen meg jól? Én őszintén megmondom, soha egyetlen barátnőmnek nem érdekelt a múltja. Velem legyen normális, a többi nem számít. A nők általában szeretnek mindent tudni, ez amolyan női betegség. Amire a párom rákérdez,azt el szoktam mondani neki, de én sem szeretem, ha sokat tud a multamból, mert egyszerűen nem rá tartozik. Egyébként nem csaltam meg soha senkit, nem tartottam egyszerra 2-3 barátnőt, egyszerűen csak úgy gondolom, hogy nem tartozik az új páromra, hogy mi volt a régivel. Ennyi.
2011. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dottorre ***** válasza:

Jaa és tegyük hozzá, hogy egyébként a mostani dolgokról midnent megosztok a párommal, mindent megbeszélünk, tud minden gondomról-bajomról-barátokról-vidámságokról, mindenről... ez így van jól. Néha 1-1 apró információ óhatatlanul is kicsurran valamelyikünkből az exekkel kapcsolatban, ilyenkor persze nem mondom azt, hogy nem érdekel, de alapvetően nem igazán szoktam kérdezni, hogy "ezt csináltad vele, vagy azt, vagy hogy..."

25F

2011. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, a párnak kell eldöntenie, hogy elmondja, firtatja, kérdezget a múltról, vagy sem.

néhány dolog, ahogy írták előttem is, kiszalad az ember száján, persze. és vannak dolgok, amiket jó tudni, mondjuk hogy már volt eljegyezve, hogy volt házas, vagy hogy még nem volt komoly kapcsolata.


rossz hallani, ha a barátod épp arról mesél, hogy kivel meddig járt, de... tartsd a szemed előtt, hogy azoknak a kapcsolatoknak vége lett, és most veled van. lehet veled sem lesz örökre, de azt a pár hónapot/évet/évtizedet lehet boldogan is eltölteni, nem folyton rágódva és aggodalmaskodva:)

2011. szept. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!