Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem jegyez el? Anyám miatt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem jegyez el? Anyám miatt?

Figyelt kérdés

Igazából tudom a kérdésre a választ csak kíváncsi volnék a ti véleményetekre is.

Igazából mi már régóta együtt vagyunk, lassan 5 éve, van köztünk több mint 6 év korkülönbség. Még mindketten otthon élünk, mindennap nálam alszik, sokmindent együtt csinálunk, már majdnem olyan mintha együtt élnénk. Az ő álláspontja szerint azért nem akar nekem még gyűrűt venni, mert egyrészt én még a fősulit taposom, majd ha lesz munkám akkor, illetve akkor ha el tudunk költözni, de akkor is fél év próbaidőt ki akar várni hogy milyen együtt élni? Nekem erre a válaszom az volt, hogy ha már együtt vagyunk lassan 5 éve, már látott belőlem sokmindent hogy mikor milyen vagyok, tudja azt is hogy hogy állok a házimunkához. (szívesen takarítok, néha főzök is ha úgy adódik) Azonban van még egy nagy bibi, ami szerintem a legnagyobb gond... :( Ha párom eljegyezne akkor a szüleim minden bizonnyal a páromra és rám akasztana minden engem illető költséget. (pl: telefonszámla, vegyek magamnak kaját vagy járuljak hozzá az otthoni bevásároláshoz... amire nekem nincs pénzem) Meg egyébként is anyám nagyon várja már azt a napot amikor én elköltözök itthonról és nem lesz rám gondja, pedig csak 22 éves vagyok!!! Szerintetek is páromnak ez a legfőbb baja, hogy ezért nem akar eljegyezni?? Ezért mondja azt hogy inkább majd akkor ha lesz munkám nekem is és külön tudunk költözni??


2011. jan. 6. 10:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért forszírozod ennyire az eljegyzést? Villogni szeretnél a barátnőid előtt? Gyűrűt mutogatnál? A többiek közül már sokakat eljegyeztek és kilógsz 22évesen a sorból?

Egyik volt bnőm ugyanígy kierőszakolt egy eljegyzést (és volt akkor 18éves), mert a barátnőit már eljegyezték a pasiaik... akár két évvel korábban már.

Kapott egy karikát, meg valami dumát, így már jól érezte magát, megnyugodott a kis lelke, és miután mindene megvolt, pont szart is az egészbe.

Hidd el, ez csak addig lesz neked érdekes, amíg újdonság. Majd akkor fog eljegyezni a párod, ha ennek ténylegesen komoly érzelmi háttere, megalapozott, biztos anyagi feltelei és kipróbált közös élet pozitív visszajelzése lesz. Ne erőlködj, mert csak kicsinálod vele. Inkább csak várd, amíg úgy nem érzi, itt az ideje. Ha elvárásnak kell eleget tennie vele, akkor nem is fogja úgy élvezni és tényleg kinyírod a dolog varázsát is. Hagyd, hogy meglepjen vele.

A családodat meg segítsd és ne azon cirkuszolj, hogy kire mennyit költöttek. A 14évesek foglalkoznak kb ezzel a részével... téged már rég az kéne foglalkoztasson, mennyi gondoskodás és szeretet rejlik mögötte.

2011. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék gyűrűt kapni, mert úgy érzem hogy megérett rá a kapcsolatunk, és jó lenne már az is, hogyha ennyi idő után 1 fokkal tovább lépnénk, számomra megerősítés lenne a barátom részéről ha eljegyezne, nekem ezzel tudná kifejezni, hogy VELEM AKAR LENNI MINDIG! Nekem nagyon fontos lenne ez a fajta megerősítés!
2011. jan. 13. 12:52
 13/22 Pj0tr ***** válasza:

Szóval anyukád akarja, hogy a párod eltartson téged... Szép. De ami eddig lejött az annyi, hogy el szeretnél költözni a pároddal, azt szeretnéd, hogy eljegyezzen, de valójában nincs exisztenciád az önellátáshoz, viszont dolgozni nem akarsz. Remélem tudod, hogy ez így eléggé sz@r kép. Amit a munkával kapcsolatban mondtál eddig az mind csak kifogás.

Viszont ne a válaszadókat szidd, ha nem tetszik a válasz. Az nem az ő hibájuk. Ha olyan választ szeretnél, ami megfelel neked akkor legközelebb zárójelbe írd a kérdés után és biztosan mindenki biztosan bemásolja onnan.

2011. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Úgy látom hogy a válaszírok több mint fele nem érti meg a helyzetemet!


Azt írjátok, hogy szerintetek én NEM AKAROK DOLGOZNI! Hol írtam ÉN ILYET??? EGyáltalán szó sem volt arról hogy én ne akarnék dolgozni!! Ugyani épp az, hogy DOLGOZOK, az összes pénzt amit keresek megtakarítok, és bármikor ki tudnék fizetni egy gyűrűt. Az eljegyzés számomra csak megerősítés lenne a párom részéről!!


A másik dolog: azt írtátok többen is, hogy én EL AKAROK KÖLTÖZNI ÚGY HOGY NINCS EGZISZTENCIÁM!! NEM én akarok elköltözni, hanem ANYÁM AKARNÁ hogy költözzek el itthonról barátomhoz hogy Ő ELJEGYEZ!!! Annyi pénzem meg lenne hogy az ottani családnak besegítsek havi 15 ezerrel a mindennapokba!!


A kérdés tehát az volt, hogy : a barátom azért nem akar eljegyezni engem, mert akkor anyám azt akarná, hogy költözzek el itthonról??? (ezáltal nekem többet kellene dolgoznom, jóval többet, hogy minden a régiben maradjon, szóval csak egy plussz költséget csinálnék magamnak)

2011. jan. 13. 13:51
 15/22 anonim ***** válasza:

Megerősítésre? Ez mekkora baromság...

Ha sokáig vársz és görcsösen koncentrálsz egy ilyen beképzlt, elvárt "megerősítésre", még a végén elmész a valóság mellett.

Emberünk azt állítja, megteszi, ha az adott körülmények engedik. (Lakás, közös élet kipróbálva, kereseted lesz már neked is stb). Ergo részéről majdnem garantáltnak veheted, csak rajtad áll, hogy lesz-e ebből valami. Ki fog munkát keresni? Ki fog elköltözni? Kin múlik, hogy a közös életnek van-e értelme, jövője?

Kell ennél nagyobb megerősítés?

Ha kierszakolod belőle az egészet, akkor nem a várt mögöttes tartalmat fogod kapni. Eljegyez, mert ezt akartad. Ha viszont teret engedsz neki, közben pedig minden tőled telhetőt megteszel, hogy ezt elérd, örömmel fogja megkérni a kezed. Jelenleg pedig szerintem ezért nem teszi. Szerintem ő sem érzi sokkal nagyobb dolognak, mint te. Egy megerősítés. De addig nem akarja ezt meglépni, amíg nálad ezt egy fajta (gyerekeknél gyakran tapasztalható), megkívántam valamit, hát akarom - de azonnal! dolognak érzi.

Szervezzetek közös programokat, járjátok be kettesben az országot (nem kell nagy költekezésekkel számolni, mi is ezt csináljuk - olcsó szállások, 1-2éjszaka és megnézni a várost, a környékét... vannak látnivalók, hidd el) Ez idő alatt is sok időt tudtok kettesben tölteni. (ami persze még mindig nem ugyanaz, mint kettesben élni...)

Éljetek és élvezzétek az együttlétet.

Szerintem te azért vágysz egy következő lépcsőfokra, mert befásultatok, megszoktátok egymást. Csináljatok olyan dolgokat, amit eddig még nem...

És legalább egy kis időre feledkezz meg az eljegyzési mániádról! Hidd el, a végén észre sem fogod venni, hogy már ott kéne tartani, és te fogsz meglepődni a legjobban! ;)

Foglalkozz többet a családoddal, tanulj, keress melót, bizonyíts neki, ne csak várj!

Azt a hülyeséget meg, hogy tesód 50ért kapott, te meg 3ért karácsonyi ajándékot... pff.. felejtsd el, de nagyon gyorsan! Kb 14évesek foglalkoznak azzal, kire mennyit költenek. Ha viszont tényleg ebben méred a szeretetet, akkor igen csak sekélyes vagy, a barátod pedig jól érzi ezt és nem véletlenül óvatos.

Ha pedigezek után nekiállsz markeingelni, és megmutatod milyen frankó vagy, csak h kapj egy gyűrűt, majd az egész színjátékkal felhagysz utána, akkor igen nagyot fogsz csattanni, és csak neked fog fájni. Vagy őszintén csinálod, vagy lebegj tovább a vízen, sodródj csak az árral, és rágd a körmöd, mikor kapsz gyűrűt!

2011. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ne akarj már ennyire konkrét választ kapni, mikor se téged, se anyádat, se a barátodat nem ismerjük.


Kapsz itt elég ötletet, javaslatot, próbáld meg józan ésszel kisilabizálni, mi lehet igaz rátok!


Többletköltséget csinálsz magadnak? Ezek szerint neked ennyit nem ér az egész hercehurca? :)

Jegyezzen el, mert nem vagy elég erős? Nem bízol benne, vagy nem vagy elég magabiztos? Milyen megerősítés?

Szal jegyezzen el, de te ezért cserébe nem adsz semmit? Ennek így kell lennie és kész? És akkor mit akarsz az eljegyzés után? Milyen köv lépcsőről beszélsz? Eljegyez, megerősödtél és kész? Csordogálsz tovább a megposhadt kis mocsaradban, ahogy eddig is? Ne fárassz minket, de főleg magadat ne akard becsapni!

2011. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Utolsó!!!

Te meg tűnj innen a fenébe jó??? ha nem tetszik valami ne írj!!



TÖBB VÁLASZT NEM KÉREK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jan. 13. 14:05
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint egy 28 éves férfiról beszélünk, aki még mindig inkább anyuci főztjét eszi, minthogy külön életet éljen egy nővel. Háááát én nem tudom :) nekem ez eléggé úgy hangzik, hogy jó neki otthon, szeret a családjával lenni, és esze ágában sincs plusz bonyolítani az életét. Miért tenné? ha kedve van átmegy hozzád, vagy áthív téged, nem kell gondoskodnia igazából semmiről, mert a felelősség nagy része a szülein van, nekik besegít aztán részéről kalap kabát. Persze, hogy beijedt, ha netán téged otthonról kiraknának, hogy mit csináljon veled. Szerintem egyből szakítana veled. sajnálom.


Egyébként anyukád részéről elég szánalmasnak tartom, hogy a még tanuló lányát ki akarja tenni csak azért mert talált magának egy szerető párt aki eljegyezte. Én átértékelném a szüleimmel való kapcsolatomat.


De sajnos a pasi se az igazi. Ha elkezdesz keresni, munkába állsz, akkor se fog változni a helyzet. Tudod nem miattad kéne önállósodni, hanem maga miatt, de neki esze ágában sincs.


Teljesen biztos vagyok abban, hogy egy szerelmes férfi azt mondaná, hogy eljegyezlek, és ha emiatt anyukád kitesz, jössz hozzánk, aztán találunk megoldást. Nem itt nyafog próbaidőn meg mit tudom én. Eljegyzéshez nem kell próbaidő.


32/N

2011. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ostoba vagy... és fáj az igazság. Pedig itt szerintem itt aztán senki nem bántani akar.

Miért reagálsz így?

A feltételezés fájt? Ha nem nyert (nem ismerünk ugye), akkor csak simán közölhetnéd, hogy nem vagy felszínes, nem ebben méred, csak féltékeny vagy, mert rá többet költöttek... vagy a fene tudja... lehet, hogy egyik mögött se volt szeretet, egyik esetén se foglalkoztak vele komolyabban, kinek mit vegyenek, csak öcséd esetén egy 50k-s dolograa böktek rá, neked már csak ennyire futotta. De ezzel a magatartással csak megerősíted.

Pedig itt ezek mind csak találgatások, javaslatok, amiket érdemes mérlegelned.

De tudod, mit? Anyád miatt nem akar eljegyezni. Ha ettől jobban alszol... csak aztán ne csodálkozz, ha mégsem ez volt a hátterében, de legalább haragszol most már anyádra is :)

Én eltűnök innen, mert nekem aztán tök mindegy, mitől és mennyire szenvedsz... csak akkor nem tudom, mire vártál :)

Ne is fogadd meg a tanácsokat, örülj neki, h valaki végre kimondta, amire vártál! :)

2011. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó! Látom te már érted miről van szó.

Elég gáz lenne ha anyám kitenne itthonról, mikor ő erőltette rám hogy menjek fősulira, pedig én inkább mentem volna levelezősre hogy mellette dolgozhassak. És igazad van abban, ami páromat illeti. Be van kényelmesedve otthon mert ott nem kell semmit csinálnia...

2011. jan. 13. 14:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!