Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem jegyez el? Anyám miatt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem jegyez el? Anyám miatt?

Figyelt kérdés

Igazából tudom a kérdésre a választ csak kíváncsi volnék a ti véleményetekre is.

Igazából mi már régóta együtt vagyunk, lassan 5 éve, van köztünk több mint 6 év korkülönbség. Még mindketten otthon élünk, mindennap nálam alszik, sokmindent együtt csinálunk, már majdnem olyan mintha együtt élnénk. Az ő álláspontja szerint azért nem akar nekem még gyűrűt venni, mert egyrészt én még a fősulit taposom, majd ha lesz munkám akkor, illetve akkor ha el tudunk költözni, de akkor is fél év próbaidőt ki akar várni hogy milyen együtt élni? Nekem erre a válaszom az volt, hogy ha már együtt vagyunk lassan 5 éve, már látott belőlem sokmindent hogy mikor milyen vagyok, tudja azt is hogy hogy állok a házimunkához. (szívesen takarítok, néha főzök is ha úgy adódik) Azonban van még egy nagy bibi, ami szerintem a legnagyobb gond... :( Ha párom eljegyezne akkor a szüleim minden bizonnyal a páromra és rám akasztana minden engem illető költséget. (pl: telefonszámla, vegyek magamnak kaját vagy járuljak hozzá az otthoni bevásároláshoz... amire nekem nincs pénzem) Meg egyébként is anyám nagyon várja már azt a napot amikor én elköltözök itthonról és nem lesz rám gondja, pedig csak 22 éves vagyok!!! Szerintetek is páromnak ez a legfőbb baja, hogy ezért nem akar eljegyezni?? Ezért mondja azt hogy inkább majd akkor ha lesz munkám nekem is és külön tudunk költözni??


2011. jan. 6. 10:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Hát egészen biztosan nem akar eltartani téged meg a családodat. Hülye lenne.


Az, hogy mennyi ideje jártok nem számít. Az összeköltözés után dől el, hogy működik-e a dolog, amikor minden reggel meg este egymás fejét kell néznetek.


Mindenféle egzisztencia nélkül felelőtlenség összeházasodni.


És egy kicsit úgy hangzik nekem ez a dolog, mintha te el akarnál költözni otthonról, de dolgozni nem akarsz. Fizessen mindent a pasi? Ez nem a legjobb hozzáállás.

2011. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A párodnak igaza van, lakva ismeri meg egymást az ember.

Én 3 év ismertség után költöztem össze a férjemmel és az első 2 év az összeszokás ideje volt, amit végigveszekedtünk és többször majdnem szakítottunk.

És a családodnak is igaza van. Ideje már hogy valamit besegíts otthon, 22 éves vagy és nem fizetsz semmit? Illene már ezekre is gondolnod.Meddig akarod, hogy eltartsanak? Őket is meg kell értened.

2011. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Én nem támogatom az összeköltözést. A helyzetem hasonló a tiedhez, mármint abban, hogy rég együtt vagyunk, nálam alszik meg ilyenek. Ez már majdnem együttélés. Látom milyen ha felkel, tudom milyen a kedve ha éhes, s ő úgyszintén...


Hogy akarjátok hogy összeköltözzenek, ha a kérdező nem dolgozik? Még inkább azt érezni, hogy a párja tartja el...

2011. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Más ha ugy vagytok együtt h otthon laksz,és takaritgatsz,stb,vagy ugy h minden a te feladatod,ráadásul melo után mindez...
2011. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Tudod mi erre a megoldás? Szépen keresel diákmunkát, havi 60-70-ből már el is tudnál költözni otthonról olyan helyre, ahol szobatársat keresnek. Kb. havi 15 a bérlés, 15 a rezsi, a maradékot pedig költheted magadra, és szerintem eleinte a szüleid segítségére is számíthatsz, a párodéra is. Vagy költözhetnétek ketten is ilyen helyekre, ha ő már dolgozik, te pedig találnál diákmunkát.
2011. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A barátod jól gondolja, én is csinálnám a helyében és a kérdésedre válaszolva, szerintem nincs baja a családoddal.
2011. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

fősuli mellett simán elmehetsz melózni,én már második nappalis diplomámat (műszakis mindkettő) csinálom meló mellett,párom szintén (csak ő levelezőn,cége fizeti)


és akkor nem kell ilyen miatt aggódni

2011. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Eljegyezni miért ne lehetne egymást? Az esküvő attól még ráér, ismerek olyat aki 3 évig járt jegyben. Az eljegyzés egy szép gesztus, attól még persze később felbontható is.
2011. jan. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem tartatom el magam a pasimmal és nem is azt írtam, hogy költözzünk el itthonról és hogy utána meg ő fizessen mindent!

Anyámék részéről a dolog igazságtalan, mert a 14 éves öcsém mindent megkap,50 ezerért kapott karácsonyra ajándékot én meg 3 ezerért.

Ugyanakkor én járok dolgozni néha-néha de nem pesti vagyok, ahol rengeteg a diákmunka és még jól is fizetnének érte. Anyám sem azt akarná hogy a barátom tartsa el az egész családunkat hanem azt, hogy engem tartson el.

Pedig az eljegyzéssel nem változna semmi! Attól hogy eljegyezne engem, nem költözne ide hozzánk, ugyanannyit találkoznánk, csak ez kettőnk között lenne egy megerősítés! amit anyám úgy gondol, hogy az már egyenlő a házassággal is. Barátom mindezt tudja, és ezért nem akar elegyezni.. De a kérdés az volt hogy miért nem akar, azért mert az anyám miatt vagy azért mert még neki szüksége van arra a fél évre hogy kipróbáljuk milyen együtt élni? (erre meg majd csak akkor kerül sor hogyha lesz munkám és pénzem arra hogy külön költözzünk)

2011. jan. 6. 11:36
 10/22 anonim ***** válasza:

Mindkettőben igaza van a párodnak. Én is félnék a helyébe attól, hogy nekem kellene eltartanom téged, mert mondjuk anyád gondol egyet, és azt mondja: ha erre van esze a fiatalembernek, akkor tartson is el. És már pakolja is össze a cuccaid, és mehetsz amerre látsz - bár ehhez nem lenne joga.

Abban is igaza van a párodnak, hogy lakva ismerszik meg az ember. Hiába vagytok együtt régóta, nem tudjátok milyen az, mikor minden nap, a nap 24 órájában (persze a melót leszámítva) össze vagytok zárva, együtt kell csinálnotok mindent. Nem hangzik ez olyan rosszul, meg nem is tudom értelmesen megfogalmazni, de remélem érted... :)

2011. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!