Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Örök hűség? - minek ezt hazudni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örök hűség? - minek ezt hazudni?

Figyelt kérdés
Miért kell ilyen hazugsággal egy házasságot indítani. Amikor tudjuk, hogy férfiak csak akkor maradnak hűségesek hosszú távon ha (hetrok és) impotensek, vagy ha minden szerető jelölt vissza utasítja őket, mert lúzerek. Arról már talán nem is kellene beszélni, hogy régebbi hosszabb távú kutatások azt mutáták ki minden harmadik gyerek mástól van, mint aki az apjának hiszi magát. Újabb DNS tesztes kutatások már csak azt hozták ki, hogy minden negyedik gyerek ilyen.
2010. dec. 9. 05:04
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyetlen durva itt az, hogy arról próbáljátok meggyőzni azokat akik még hisznek az igaz szerelemben & hűségben. Nem szégyellitek magatokat, hogy mindenki kedvét elveszitek a házasságtól, vagy bármilyen kapcsolattól? Hogy általánosítotok azért mert több a rossz tapasztalat, mint a jó? Nem hiszem el, hogy azok akik itt meggyőződéssel beszélnek arról, hogy senki nem hűséges, nem ismernek legalább EGY olyan párt, akikre jó rá nézni, akire azt mondják, hogy "Igen, biztos, hogy ők sosem csalnák meg egymást." Lehet, hogy mindenki megcsalja egymást, előbb, vagy utóbb. De addig amíg még nem csalják meg, miért nem lehet biztatni Őket erre, miért nem lehet örülni a boldogságuknak, miért kell azt mondogatni nekik, hogy ez nem sokáig lesz így? Dögöljön meg a szomszéd tehene is elven? Nagyon sokatok elgondolkozhatna azon, hogy hogy vár bármi jót is az élettől, ha ilyen felfogása van. Csak gratulálni tudok. Lehet lepontozni.
2010. dec. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

Nem kedv kérdése szerintem a házasság. Hanem pusztán érdek, még megszokás is ebből fakad. Az érdek miatt szoktuk meg ezt a szokást. Egyik fatalista hozzá szóló azt mondta, meg próbálja hátha sikerül, csak az a baj hogy előre tudom, hogy nem fog sikerülni neki. Sokaknak fáj nézni ezt, mint a lemmingek a sziklafalról ugrálnak a mélybe, úgy ugranak az emberek egy házassággal elrontott/megmérgezett szakaszba egy kapcsolatnak.

Tény hogy van szerelem, de az nem végtelen. Nagyon is véges és vele együtt a hűség szándéka is véges.

Ha a házságtól egy ember kedvét is elvettem, már nyugodtan fekszek le. Ha az értelmes és építő kapcsolatok bármelyikétől elvetem egy ember kedvét is, akkor, viszont nyugtalanul fogok aludni. Nem (csak) a tapasztalat rossz, a házasság modell is rossz. Röhej de igaz, már a Ptk.-ban sincs házastársi hűség. És házassági szerződésben sem lehet ezt kikőzni. Mint a bigott amerikaiaknál, ahol meg lehet szabni kiivel mikor, hogyan élhet szexuális életet. Nálunk ez emberi szabadság jogokba ütköző lenne.

Lehet nézegetni olyan párokat, amiket mondtál. És meg lehet hallgatni négy szem közt a nyomorukat is ebben a témában. A hazugság öl, butit és nyomorba dönt. Pont arról van szó, hogy ne dögöljön bele senki, ebbe a hazugságba. Semmi sincs távolabb a gondolkozásomból, mint az hogy másnak rosszat kívánjak. Persze hogy tudom, hogy várhatok jót az élettől. Ha nem dugom a fejem a homokba egy olyan veszélyes terepen, mint az emberi kapcsolatok. Én azt nem értem, hogy miért lepődik meg azon valaki, ha gajra ment az élete egy házasság miatt. A házasság intézménye toldozgatott foltozgatott. És a keresztény modell csak az írástudatlan röghöz kötött emberekre volt szabva. Amikor már a pár településsel odébb költözött emberkék, nem tudtak így simán megszabadulni egy kapcsolatból, bevezették Európa nyugati felén a válást. Nagyon kíváncsi lennék, ha érdek semlegesé tennénk a házasságot, hányan házasodnának. Nem azt mondom, hogy minden nő és férfi tudatosan, érdekből házasodik. Csak azt, hogy az érdek tartja főnt, a gépezetet. Mondjuk a liberálisok, előbb utóbb úgy kiherélik a házasságot. Hogy senki nem fogházasodni. De hűsség hazugság ezt túl fogja élni, sajnos.

2010. dec. 11. 05:23
 33/43 A kérdező kommentje:
szakaszba* szakaszába
2010. dec. 11. 05:24
 34/43 A kérdező kommentje:
kiivel* ki kivel
2010. dec. 11. 05:25
 35/43 anonim ***** válasza:
úgy beszélsz mintha a házasság örökké tartana! a válást épp az olyanok miatt találták ki mint te! el is lehet válni. aki elválik, miért élne hazugságban? rengeteg házasság ér véget hűtlenség miatt. az mondjuk tényleg szánalmas az olyan ahol a nő naív, orrbaszájba megcsalják, vagy mindent lenyel, vagy csak a gyerekek miatt sínylődnek együtt. ez igaz..
2010. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Ha nem is szándékos, de hazugság azok részéről, akik elválnak.

Tudtad hogy a hűtlenség már nem váló ok? Már kivetek a Ptk.-ból. Valami olyan indokkal, hogy emberi jogokba ütköző meg szabni ki kivel él szexuális életet. Kiherélik a házasságot.

"rengeteg házasság ér véget hűtlenség miatt." - ők mind azt hazudták megszokásból és elvárásból, hogy hűségesek lesznek. Érdeke most mi lesz a váló ok ilyenkor? Közös megegyezés? Vagy a másik bemártása valami törvénysértéssel kapcsolatban.

"a válást épp az olyanok miatt találták ki mint te!" - ezt most kire érted? Olyan, mint én, azaz ember?

Amúgy nem igaz hogy rám találták volna ki, azért nem házasodok össze, hogy elváljak. Ha felkapom a vizet.

A sínylődés mindig szánalmas. És az egyoldalú nyelés is az. Két nyelő ember kapcsolata sem felvillanyozó.

2010. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Érdeke* Érdekes
2010. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
SZerintem ez is mint sok minden alkat kérdése. Igenis vannak olyan karizmatikus, lehengerlő és megunhatatlan nők akiket sosem csalnak meg. Mint ahogy vannak olyan férfiak akik monogámok, akár neveltetésből fakadóan és egy nőt szeretnek, de őt oldhatatlan rajongással. Ha ezek pl. találkoznak akkor sikeres lehet a házasság.
2010. dec. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Anyukám azt mondta, hogy: "Lányom ne ringasd magad illúziókba. Két féle ember létezik, akit megcsaltak és akit megfognak csalni." - szerintem vicces - és most hirtelen akartam írni egy példát az igaz szerelemről, mert ismerek olyan házaspárt ahol biztos vagyok a holtodiglan holtomigal dologban, de közben eszembe jutott, hogy ott is történt megcsalás midkét részről - még nem láttam olyan házasságot ahol működött volna a hűség és azt gondolom, hogy az én esetemben sem fog majd - de nem érdekel - bár azért hiszem hogy létezik, csak engem kerül el jó messzire
2010. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Még a tizenkilencedik századában születet vidéki nagyszüleimnél is volt félre lépés.
2010. dec. 28. 03:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!